Skocz do zawartości

danio8522

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O danio8522

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Postępując logicznie, w zakładce Board muszę oprócz procesora wybrać nazwę płytki, nazwy mojej płytki tam nie ma więc wybrałem zakładkę MCU i odpowiednie dane zgodne z tymi podanymi dla płytki którą posiadam: Na stronie ST znalazłem bibliotekę dla F1 której zawartość jest bardzo podobna to tej dla Nucleo: https://www.st.com/content/st_com/en/products/embedded-software/mcu-mpu-embedded-software/stm32-embedded-software/stm32-standard-peripheral-libraries/stsw-stm32054.html Jak widać na zdjęciu poniżej wkleiłem dwa zaznaczone pliki do katalogu C:\Users\\AppData\Roaming\Ac6\SW4STM32\firmwares Natomiast jak widać poniżej Workbench nie widzi tych plików a wykrywa tylko to co pobrał przy kliknięciu pobieraj w opcji Hardware Abstraction Layer (Cube HAL) natomiast to zgodnie z kursem nie interesuje nas. Robię coś źle czy biblioteka którą pobieram ze strony ST jest nadal nieprawidłowa ?
 2. Na podstawie kursu STM32 chcę uruchomić płytkę STM32F103C8T6, zdjęcie płytki poniżej. Oczywiście nie mogę podczas tworzenia projektu wybrać NUCLEO-F103RB więc poniżej przesyłam zdjęcia z konfiguracji, czy jest ona prawidłowa ? Czy może powinienem wejść w zakładkę MCU a nie Board i tam wybrać procesor ? Przechodząc do biblioteki, zgodnie z opisaną aktualizacją: https://forbot.pl/forum/topic/8387-kurs-stm32-3-plytka-nucleo-konfiguracja-srodowiska/page/10/#comments Dla NUCLEO-F103RB: https://www.st.com/en/embedded-software/stsw-stm32143.html#overview Dla STM32F103C8T6: https://www.st.com/content/st_com/en/products/microcontrollers-microprocessors/stm32-32-bit-arm-cortex-mcus/stm32-mainstream-mcus/stm32f1-series/stm32f103/stm32f103c8.html#tools-software Następnie wybrałem zakładkę Tools & Software, następnie MCU & MPU Embedded Software, następnie najbardziej podobny plik do "based on Standard Peripheral Library" to (proszę kliknąć ctrl+f i wkleić STM32-CLASSB-SPL). Czy to jest odpowiedni plik ?
 3. Dzień dobry, Jestem studentem, pisanie programów do mikrokontrolerów to dla mnie nowość, mam troszkę większe doświadczenie w podłączaniu układów i elektronice. Przy budowie jakiegokolwiek urządzenia zawsze sam wykonywałem mechanikę i stronę tzw. hardware natomiast korzystałem z gotowego programu udostępnionego na opensource i schematów na podstawie których budowałem układ. Teraz, posiadam pompę 12V sterowaną PWM 2Hz i będę chciał stworzyć układ i program który wraz ze wzrostem oporu termistora będzie zwiększał wypełnienie PWM. Wybrałem ST ponieważ tylko z takimi procesorami miałem doczynienia. Korzystam z kursu STM32 i chciałbym na podstawie jego stworzyć program dla płytki STM32F103C8T6, zdjęcie poniżej oraz zdjęcie charakterystyki czujnika. Nie wiem czy to dobry pomysł mając zielone pojecie o programowaniu kupować tą płytkę ale jest mała i zapewne wystarczająca do tego zadania, natomiast jak się spodziewałem już podczas tworzenia projektu pojawiły się pytania ze względu na używanie innej płytki niż opisanej w kursie. Będę chyba zmuszony otworzyć temat w odpowiednim dziale, mam nadzieję że pomożecie.
 4. Z informatykami nie udało nam się ustalić co się stało, komputer został uruchomiony po zainstalowaniu Windowsa na czystym dysku. Obecnie zainstalowałem System Workbench for STM32 w zaproponowanym przez program katalogu a przed instalacją zainstalowałem Java. Program działa. Osoby które miały taki sam, podobny lub inne problemy podczas instalacji zachęcam do kontynuowania tematu.
 5. Windows 7 Professional SP1 64bit, może to akurat zbieg okoliczności, ale chciałbym poznać przyczynę natomiast nie mam na tyle wiedzy aby w tej chwili ustalić powód usterki
 6. Zgodnie z kursem: https://forbot.pl/blog/kurs-stm32-3-plytka-nucleo-konfiguracja-srodowiska-id4875 Pobrałem oprogramowanie https://www.openstm32.org/HomePage Niestety po zainstalowaniu komputer uległ awarii, kilka skrótów na pulpicie do programów straciło swoją grafikę a po ponownym uruchomieniu komputera wpisywane hasło nie odblokowywuje komputera, oczywiście nie zmieniałem hasła. Otworzyłem temat również na elektrodzie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3673947&highlight= Jak myślicie co się stało ? Czy brak javy mógł być powodem ? Czy program dokonał jakiś zmian ?
×
×
 • Utwórz nowe...