Skocz do zawartości

matrix

Użytkownicy
 • Zawartość

  214
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez matrix

 1. Zależy co chcesz w całym programie umieścić? W sumie to nie jest trudne. Trzeba wziąć pod uwagę co będzie ważniejsze, czy program wykonujący knight rider'a czy to drugie co chcesz umieścić. Dalej polecam lekturę na temat przerwań i do tego komendę select case. Do całości dorzuć sprzętowy lub programowy PWM i będziesz miał efekt knight rider z powolnym wygaszaniem diod.
 2. Tak, tak, oczywiście miałem na myśli taką właśnie komunikację gdzie wgrywa się program. Do zwykłej komunikacji bootloader potrzebny nie jest.
 3. Mam małe aczkolwiek pozytywne doświadczenie z komunikacją między atmega8 a ft232rl i powiem że działa. Oczywiście musi być w środku bootloader. Do połączenia wystarczy RxD, TxD i masa. Oczywiście to normalne że i ft232 musi być zasilany i atmega również, a z czego je zasilisz to już Twoja sprawa. Ja zasilałem oddzielnie, ft232 był zasilany z USB a atmega przez stabilizator z pakietu Lipo w układzie docelowym.
 4. Może zamiast rezystorów daj miniaturowe potencjometry 10-cio obrotowe ?
 5. Zainstaluj sobie program Foxit Reader. Ma taką opcję gdzie zaznaczasz sobie kawałek dokumentu i kopiuje Ci do schowka jako obraz, co następnie można wkleić do painta czy gdzie tam Ci się podoba. Dodam (żeby nie było że szerzę piractwo) że wspomniany program jest darmowy.
 6. Rzeczywiście, wygląda bardzo ciekawie i obiecująco. Przetestuję. Ma to jakieś ograniczenia w stylu trial? Po polskiemu to też jest czy tylko english language?
 7. Wiem, są to tak zwane zmienne globalne. To już wiem, mieszała mi w głowie tylko ta funkcja ( jak do tej pory). Jaki byście polecili kompilator do C? DevC++ nie działa mi na windows 7 za dobrze. Na marginesie, lepszą książką od symfonii jest książka o tytule "Od zera do gier kodera". Nia pamiętam czyja bo piszę z telefonu a książkę mam na kompie. To za pomocą tej książki równolegle z podpowiedzią Trekera zrozumiałem tą nieszczęsną funkcję. Ps. Jak będą jakieś błędy to sory, ale jeśli post napisany przed ósmą rano to z telefonu.
 8. Wcześniej pracowałem 8 gdzoin stojąc przy taśmie. Pilnowałem czy nadruk na kubek typu Danone czy Bakoma czy cokolwiek innego dobrze się drukuje, skutek? Zaawansowane obliczenia nie potrzebne. Teraz pracuję w telekomunikacji a raczej u partnera technicznego TP. Zakładam neostradę usuwam uszkodzenia i takie tam, skutek? Zaawansowane obliczenia nie są potrzebne. Myślałem że rozumiejąc ("coś tam") z jakiegokolwiek języka (bascom) nie będzie trudno nauczyć się języka C. Najwyraźniej się myliłem. Potrzebne na pewno nie, ale lubię uczyć się nowych rzeczy. Widzisz kolego Treker, od razu wiem o co chodzi. Chyba powinieneś zostać jakimś nauczycielem. Trzeba było od razu napisać że funkcja zwróci wartość z obliczeń jakie wykonamy. Dla mnie cały czas nienormalne było to, skąd funkcja zwróci tą wartość skoro nie ma żadnych obliczeń? Tylko czemu mam napisać dodawanie(x, y) a nie wynik(x, y)? Chodzi o wywołanie nazwy danej funkcji? Czyli taki skok do podprogramu?
 9. To źle zakładasz bo ja już nic nie pamiętam z obliczeń sinusów, cosinusów itd. Skończyłem szkołę w 1998r i od tamtej pory nie było mi to już potrzebne, a wiadomo że jak coś niepotrzebne i się tego nie używa to się to zapomina. A skąd wiesz? Przepraszam Ciebie i wszystkich próbujących mi to wszystko wyjaśnić, ale nie potrafię tego ogarnąć.
 10. A skąd wiesz że zwróci Ci 2? Ogólnie trochę się nie rozumiemy. Ja wiem co to poszczególne zmienne i wiem jak je deklarować. Ja nie rozumiem jaki jest stosunek tego co stoi przed nawiasem do tego co w nawiasie czy też odwrotnie. Może źle to ująłem, zwracają, ale nigdy nie było mi to potrzebne, najzwyczajniej nie musiałem zawracać sobie tym głowy. Na pewno nie czytam po łebkach bo do rozdziału 5 w symfonii doszedłem już ze 4 razy. Chyba oszalałeś? Wiem do czego służą poszczególne dyrektywy ale za BOga nie wiedziałbym jak się za to zbrać w języku C. W bascom mogę napisać Ci to w ciągu 10minut.
 11. No i właśnie tego nie rozumiem. Ja po szkole jestem już jakieś 13 lat i nie pamiętam co to jest argument funkcji? Co znaczy że może przyjmować? W jaki sposób przyjmie te argumenty? To są zapewne podstawy podstaw i dlatego nie mogę pojąć całości.
 12. Myślę że nie matematyczna strona jest problemem a to że nigdzie nie jest to wyjaśnione naprawdę od podstaw. Matematyczną stronę to ja raczej jarzę. Dla mnie jest to zmienna ponieważ słowo INT dla mnie to deklaracja zmiennej. Zapis: INT x zadeklaruje zmienną integer? Mało tego, przykłady z książki Symfonia C++ nie potwierdzają tego co pisze w owej książce autor, bo nie chcą się kompilować.
 13. Poddaję się bo tego nie ogarniam. Nie rozumiem tak wielu rzeczy że szok. Dużo do tej pory zrozumiałem, ale chyba większości jednak nie czaję. Bascom był dużo prostszy, żadnego zwracania, podstawienie jednego wyrażenia pod drugie to proste słowo ALIAS, deklaracja zmiennych to zwykłe DIM, port to port a pin to pin. A w C? Jakieś funkcje, wyrażenia, wywoływanie funkcji z argumentem. Nic z tego nie kojarzę. Kiedy funkcje a kiedy bez? Co oznacza coś takiego: int x(int a, int b) zadeklarowanie zmiennej x ? A co robią zmienne int a i b w nawiasie?
 14. Ja na obecną chwilę rezygnuję z C. Już nic nie jarzę.To dla mnie za trudne.
 15. W całym tym wywodzie nie rozumiem tylko jednego. Co robi to: dzielenie(a, b) Co się dzieje w tym wyrażeniu? Dzielenie? Mnożenie? Pojęcia nie mam. Reszta jest prosta: Jeśli b równe jest 0 to zwróć wartość -1 lub jeśli dzielenie a przez b będzie mniejsze niż 0 to zwróć -2 w przeciwnym razie zwróć dzielenie a przez b Dobrze?
 16. Czytam Symfonię C++ i stanąłem na rozdziale 5.3 - Przesyłanie argumentów do funkcji przez wartość i nie mogę przejść dalej. No nie czaję tego, a nie chcę niczego pomijać.
 17. A że zapytam, po co całe to zwracanie? Potrzebna jest jakaś konkretna liczba? W bascom czasem zwracana była zmienna ERR i jeśli równała się 1 to znaczy że był błąd.
 18. Słuchajcie, kto mi wyjasni poniższy cytat? : Pytanie brzmi: I odpowiedź z książki: Proszę o jakiś prosty przykład, bo ja na przykładach najlepiej łapię ocb.
 19. Spokojnie, juz czytam Symfonię C++. Sporo już mi się wyjaśniło i mam nadzieję że będę wiedziała więcej. Szczerze to nie wyobrażam sobie bujnięcia timera w C. W bascom było to niemalże dziecinnie łatwe. Ale jak na razie do timerów to ja mam jeszcze daleko.
 20. Bo jest tak w programie który znalazłem gdzieś w necie i chcę wiedzieć czemu kompilator wywala błąd? Ale w uwagach nie podano czemu tak jest źle?
 21. Albo ja źle rozumuję, albo Ty szanowny kolego slawko_k Trzeba się zastanowić co robi program w takim przypadku? 'tu się kręci bezczynnie do momentu sprawdzenia stanu na pinc.5 do if pinc.5=0 then gosub prawo loop naciskamy przycisk na pinie c.5 i mamy skok do podprogramu prawo prawo: toggle portd.0 'zmieni stan portd.0 na przeciwny waitms 100 'czeka 100ms return 'wraca tam skąd wybył i jeśli dalej trzymamy przycisk czyli 'dłużej niż 100ms to znowu skoczy nam do podprogramu prawo Zgadza się? W takim razie nasuwa się jeszcze jedno pytanie: Gdzie tu jeszcze kilkukrotna zmiana stanu portd.0 ?
 22. Tylko że rodzą się co najmniej dwa pytania: 1 - Co kryje się pod pojęciem debounce? A co się kryje? A no kryje się waitms 25 i ponowne sprawdzanie stanu przycisku. 2 - Kto chcąc raz nacisnąć przycisk trzyma go dłużej niż 100ms? Chyba że zamierza trzymać go długo. W moim przykładzie ma się gdzieś drgania styków bo po wykryciu stanu niskiego na pinc.5 od razu skoczy do wykonywania zmiany stanu portd.0 i tam sobie poczeka 100ms, styki drgać przestaną a program wróci do pętli głównej.
×
×
 • Utwórz nowe...