Skocz do zawartości

Aleksander_42

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Aleksander_42

 • Ranga
  1/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dziękuję za obszerny wykład ale doskonale rozumiem to zjawisko (bezwładności), dlatego chcę poeksperymentować i ustawić różne wytyczne. A na przykład, jak by ustawić większe wahania temperatury tj: 40°C klapka otwarta. 50°C klapka zamknięta.
 2. Powiem tak, czujników ntc mam kilka, za to 18b20 mam jeden na wyposażeniu. Mianowicie chcę zrobić sterownik do pieca, zasada działania: 48.2°C (serwo 180°) klapka maksymalnie otwarta, 48.3°C (serwo 170°) klapka zaczęła się opuszczać, 48.4°C (serwo 160°) klapka dalej się zamyka i tak dalej aż: 50°C (serwo 0°) klapka maksymalnie zamknięta Serwo steruje klapką a czujnik przytulony do rury, do wyjścia podgrzanej wody. Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem.
 3. Dziękuję jeszcze raz, za zinteresowanie się tematem i tak obszerną odpowiedź. Jestem na tyle zielony że nie ogarniam żadnych wzmacniaczy operacyjnych i chcę projekt maksymalnie zminimalizować. Czy żeby program uprościć i mógł działać poprawnie, mogę zamiast ntc 10k podłączyć DS18B20?
 4. Witam. Potrzebuję napisać program, który będzie odczytywał temperaturę z ntc 10k i konwertował go na ruch serwa. Chciał bym ustawić żeby przy 50*C serwo było w pozycji 0*, a przy 48.2 było 180* Serwa, no i oczywiście zmiana 10*serwa co 0.1*C nie dwu stanowo. Z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem i pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...