Skocz do zawartości

Mazicort

Users
 • Zawartość

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Mazicort zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 28 stycznia 2010.

Treści użytkownika Mazicort zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

7 Neutralna

O Mazicort

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nowa Ruda
 1. Hm, projekt ciekawy, ale napisz coś więcej o tym, w jaki sposób rejestrujesz przejazd pojazdu przez bramkę.
 2. Dokładnie tak jak pisze mskojon, niezależnie czy kręcą się w powietrzu czy pod obciążeniem grzeją się bardzo. Generalnie te moje dwie sztuki już spisałem na straty ; )
 3. Mihau, u mnie w lfie te mikroserwa działają na niestabilizowane napięcie z 4 akku,więc tak ok. 5V, i naprawdę BARDZO się grzeją. Wątpię, żeby napięcie było na wysokie, więc TE serwa tak chyba mają ; )
 4. Mazicort

  automatyka i robotyka na agh

  Cóż, stoję przed podobnym problemem, jednak idę na PWr. Wybrałem już wydział Elektroniki, teraz mam jednak dylemat, czy Automatyka i Robotyka czy Informatyka. Zastanawia mnie na ile te kierunki się od siebie różnią, bo interesują mnie oba, przy czym w informatyce już mam jakieś doświadczenie...
 5. Mazicort

  Nieposłuszny LCD [STM]

  Hm, jeśli raz udało Ci się coś wyświetlić, to znaczy że kolejność jest dobra. Po pierwsze - spróbuj zwiększyć delay'a, i dodać delay'a między KAŻDE dwie instrukcje, może wyświetlacz nie nadąża. W znalezionej przeze mnie w internecie bibliotece od LCD, co prawda na AVR, ale większego znaczenia to nie ma, delay wynosi 1ms. Nie masz gotowej biblioteki pod LCD do Twojego procesora? Edit. Taka głupota - wywal ostatnią linię, powrót kursora. Może nie widzisz wyswietlanego znaku po prostu : )
 6. Mazicort

  Line follower

  To zmniejsz częstotliwość wyświetlania znaków na lcd, np. w przerwaniu na timerze, żeby odświeżał ekran co np 1s.
 7. Ewentualnie można przejść się na jakąś giełdę i kupić za 5zł jakąś rozwaloną, starą nokię, ew. inną markę.
 8. Spróbuj zaprogramować może przez PonyProg'a - ja mam co prawda inny programator, SIProg, ale z winavr też nie mogę programować, natomiast Ponyprog radzi sobie świetnie.
 9. Mazicort

  Serwo - nadaje się?

  Usiu007, BARDZO odradzam te serwa jako napęd. Mam w swoim lfie dwa, co prawda nieprzerobione (sterowane PWM), ale ustawienie, żeby kręciły się z tą samą prędkością wiązało się ze zwolnieniem jednego (bo w jedną stronę kręcą się wolniej niż w drugą), i w ogóle odpowiednia kalibracja ich to była masakra. Na dodatek są bardzo głośne, no i to MIKROserwa, mały moment w zamian za malutkie gabaryty. Bobby podobno usuwał z tych serw jeden poziom przekładni, przez co serwo dużo przyspieszało, ale na ile to skuteczne było to już sam musiałby się wypowiedzieć.
 10. Zuk, klawiatura inicjuje transmisję do hosta, host inicjuje transmisję do klawiatury (w celu odpytania o stan diód/zapalenie/zgaszenie diody), ale to zawsze klawiatura nadaje sygnał zegarowy do przesyłu znaków, dlatego zarówno odbiór, wysyłanie jak i sama implementacja protokołu jest proste. Clock z klawiatury podłącza się bezpośrednio do wejścia INT0/1, robi przerwanie na opadające zbocze i przerwanie-po-przerwaniu odczytuje się bit-po-bicie. Tzn. w przerwaniu odbiór bitu, i wpisanie do odpowiedniej zmiennej. Tak moim zdaniem najprościej Sam protokół PS\2 jest bardzo, bardzo dobrze opisany
 11. Sabre, czyli ustawiając fusy na zewnętrzny kwarc i później próbując zaprogramować go BEZ kwarcu blokujemy proca i nie ma możliwości ponownego zaprogramowania po podłączeniu rezonatora?
 12. Podobnie jak BoBBy, jestem ciekaw jak rozwiązałeś mostek H na mosfetach...
 13. Mazicort

  Robot na wifi

  Zależy Ci koniecznie na komunikacji przez IEEE 802.11? Najprostszym sposobem byłoby IMO użycie modułu uart<->ethernet (np.Miineport e1 firmy moxa, był opisywany w marcowej EP) i wrzucenie na robota access pointa Oczywiście w miare możliwości gabarytów itd. ale sam przyznasz, że to nie najlepsze rozwiązanie. Nie jest to tania zabawa. Jeśli chcesz komunikację radiową polecałbym zacząć od czegoś prostszego - np. moduły radiowe z MOBOTu. Jeden na robota, drugi do komputera przez rs232/lpt i też masz sterowanie 'radiowo', z komputera czy laptopa. Ewentualnie bluetooth - też gotowe moduły
 14. Mazicort

  Czujniki do lf

  W swoim lfie miałem 3x CNY70, tyle że jedynie jako detektory linii, a nie koloru, ale sprawdziły się ok, to była chyba jedyna rzecz z którą nie miałem problemów . Tyle, że podłączałem bez żadnych komparatorów ani adc to nie wypowiem się o rozbieżnościach. Aha, muszą mieć bardzo małą odległość od podłoża!
 15. Mazicort

  Czarna 2

  No cóż - tylko pogratulować! Mógłbyś wrzucić zdjęcia od spodu? W czym pisałeś oprogramowanie pod telefon, i jak długo zajęło wykonanie całego projektu?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.