Skocz do zawartości

modelarz

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O modelarz

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 1. Witam ten akumulator 6v będzie pasował ale jak zastosujesz stabilizator o niższym spadku napięcia niż lm7805.
 2. Tańsze czujniki są na przykład tu :http://www.tme.eu/pl/katalog/#cleanParameters%3D1%26searchClick%3D1%26search%3DKTIR0711S%26bf%3D+ kupując 5 koszt jednego to 1,71 netto ale one są w smd. A tu też w tym sklepie i nie w smd czyli w większej obudowie http://www.tme.eu/pl/katalog/#idp%3D1%26search%3Dtcrt . Tylko że inne części gdy się kupuje na sztuki to wychodzi trochę drożej ale wysyłkę mają bardzo szybką.
 3. Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuję coś tu dopisać żeby dioda włączała i wyłączała co kilka ms .Ale nie wiem czy uda mi się to napisać i czy ktoś by mógł pomóc to napisać ?
 4. Witam Mam pytanie bo użyłem wszystkich części taki jak autor lecz mój czujnik to tsop34836 który też jest na 36kHz podłączyłem go zgodnie z Datasheet i schematem . I gdy do wyjścia podłączyłem diodę to czujnik działa tylko przez pierwszą sekundę gdy podłączam i odłączam diodę ir a później nie reaguje a dioda cały czas świeci. Gdy spróbowałem ne555 tak żeby miał 36kHz to tak samo a jednym pilotem to działa też tak samo a jak wiozłem inny to działał lepiej i wykrywał przeszkody lecz żeby czujnik coś zobaczył to musiałem ręką machnąć przed nim a jak powoli przesuwałem to nic nie wykrywał.A gdy ręką przesuwałem prosto na czujnik to też nic a poza tym to działa z drugim pilotem. Co może być przyczyną ?
 5. Silniki to przerobione serwa i ogólnie całość jest dosyć wolna ale tym chcę się nauczyć o mini sumo bo prostego line followera na atiny13 już zrobiłem.A gdy by nie było przeciwnika to robot miały by jeździć wokół koła i gdy by go zobaczył miał jechać w jego stronę. To już chyba wiem jak umieścić czujniki że 2 z przodu po bokach i tak samo czujniki linii ewentualnie może dodam czujnik z tyłu albo z boku ale na razie chcę obsłużyć po 2 czujniki . I teraz tylko nie wiem w czym umieścić tsop żeby widział sygnał tylko odbity i jak umieścić diodę podczerwoną .
 6. Na razie chciałbym użyć rzeczy które mam w domu i nie był by to robot na zawody tylko do nauki. A ja myślałem o daniu po bokach z przodu dwóch czujników tsop i nad nimi diody podczerwonej o jakiejś częstotliwości. I o dwóch czujnikach linii z przodu też po bokach żeby robot mógł jechać po okręgu i szukać przeszkody i gdyby oba czujniki ją zobaczyły czyli był by stan 1 lub 0 na obu czujnikiach to robot pojechał by z maksymalną prędkością do przodu.
 7. Witam Mam pytanie związane z rozmieszczeniem czujników w robocie mini sumo. Więc tak zrobiłem już podstawę jeżdżącą na dwóch serwach i chcę użyć atmegi 8 , czujników linii ktir0711 a do wykrywania przeciwnika odbiorników podczerwieni tsop.Bo to akurat mam . Tego robota chcę zrobić tylko do domu nie na zawody.I właśnie nie wiem jak dokładnie rozmieścić czujniki a program chciałem zrobić tak że gdy podczerwień odbija się od przeszkody to jest stan 0 lub 1 bo nie wiem jaki jest naprawdę. I zależnie jak miały by być czujniki to robot by jechał w kierunku przeszkody. Czy ktoś może mi w tym pomóc? __________ Komentarz dodany przez: Treker
 8. To jeśli masz silniczki z CD to musisz zrobić przekładnie bo bez tego w ogóle nie ruszy z miejsca. Lub użyć serw i jak chcesz wtedy wykorzystać nakrętki. To na środku nakrętki naklejasz orczyk serwa.
 9. Witam A można prośić o filmik i czy to jest ten sam schemat i program co w line followerze który był już na diodzie ?
 10. Witam Bardzo fajna mysz czy można prosić jakieś filmiki i więcej zdjęć
 11. To dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale widzę że nie da się ograniczyć prądu. Więc zostawiam ten mostek i kupie jakiś gotowy o większym prądzie albo zrobię na mosfetach.
 12. Odpowie mi ktoś na to pytanie??
 13. Witam. Mam pytanie dotyczące l298 maksymalny prąd ciągły to 2A a moje silniki pobierają więcej tak do 5A i 7A przy zatrzymanym wale. I mam taki pytanie czy w l298 da się tak zrobić żeby dawał tylko 2A nawet jak silniki chcą więcej. Bo patrzyłem i gdybym dał rezystory z wyjść 1 i 15 do gnd to właśnie miał bym pomiar prądy jaki silnik pobiera czy ograniczenie prądu. Bo jak ograniczenie to o jakiej wartości by był rezystor i jak go obliczyć ?
 14. To w tej ostatniej linii już dopisałem and ale jak dalej to nie wiem.
×
×
 • Utwórz nowe...