Skocz do zawartości

011010110110110

Użytkownicy
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutralna

O 011010110110110

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć. Kupiłem sobie odbiornik sygnału DCF77 z układem MAS6180, taki jak na poniższym zdjęciu: Opis znajduje się na stronie sprzedawcy: https://elty.pl/pl/p/Odbiornik-DCF77-z-ukladem-MAS6180/154 Podłączyłem wszystko na płytce stykowej zgodnie z opisem: Pin P1 - GND, Pin G - GND, Pin V - 3,3V, Pin T - do oscyloskopu i niestety cały czas na wyjściu jest "0". Czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć, czy zrobiłem coś źle, czy po prostu układ jest uszkodzony? Próbowałem z różnym ustawieniem anteny, oraz w różnych pomieszczeniach, nawet na parapecie - efekt niezmienny - na pinie T (wyjście) cały czas jest "0".
 2. Jest i płytka. Przebrnąłem przez cały kurs, teraz biorę się za kurs elektroniki poziom I, tylko muszę poczekać aż przyjdzie mi miernik - cały czas jechałem na najtańszym z Castoramy, miałem go chyba z 8 lat, ale niestety po przeprowadzce nie mogę go znaleźć... Zamówiłem sobie ANENG AN8009 - mam nadzieję, że będę zadowolony.
 3. Hej. Właśnie ukończyłem cały kurs i chciałbym bardzo podziękować za jego publikację - teraz EAGLE to nie jest już dla mnie taka czarna magia i umiem narysować to, co potrzebuję. Wiadomo - na razie potrzebuję trochę praktyki, więc będę rysował sobie schematy i tworzył do nich płytki - połączę 2 rzeczy na raz - będę przerabiał kurs elektroniki i jednocześnie będę tworzył schemat oraz płytkę do każdego układu z kursu.
 4. Jeśli ten breakpoint był np. w funkcji inicjalizującej wyświetlacz, albo w trakcie przesyłania danych do wyświetlacza (chyba, że napisałeś do tego wyjątku odpowiednią funkcję, żeby zaczął inicjalizację oraz przesyłanie danych od nowa) to jak najbardziej jest to możliwe. Nawet zwykłego LCD 16x2 jak podczas inicjalizacji zrobisz breakpoint, to nie uruchomi się on.
 5. No to sobie zanotuję, że zrobiłem pierwszą część kursu o EAGLU związaną z rysowaniem schematów i oto mogę się pochwalić swoją wersją rysunku. Biorę się za drugą część kursu związaną z projektowaniem PCB. Jestem strasznie zadowolony z jakości kursu. Wszystko świetnie wytłumaczone.
 6. Po pierwsze - Witaj!! Zobacz sobie też platformę stm32 - np. stm32f103 nucleo Tam to dopiero można robić cuda
 7. Niestety o tym zazwyczaj dowiadujemy się po jakimś czasie w danej branży. Dlatego, dopóki jest możliwość, to trzeba zmieniać pracę i próbować swoich sił w różnych dziedzinach.
 8. Witajcie, w ramach lepszej motywacji postanowiłem założyć temat na forum, gdzie będę umieszczał postępy z mojej nauki. Na ten moment zakupiłem zestawy z podstaw elektroniki (część I i II) oraz technikę cyfrową. Najpierw jednak opanuję podstawy programu EAGLE z linku: LINK i wszystkie układy, które będę budował zaczynając od najprostszych będę w nim rysował i do każdego projektował prostą płytkę PCB - wszystko po to, żeby oswoić się z programem, bo będę miał z nim styczność w pracy po awansie na konstruktora. Po przerobieniu kursów zajmę się programowaniem mikrokontrolerów STM32 - miałem z nimi wcześniej styczność w pracy, sam dla siebie stworzyłem fajny alarm z oledowym wyświetlaczem i dołączanymi modułami, ale z programowania wiele zapomniałem, bo od ponad roku pracowałem w innej branży - będę musiał nadrobić zaległości i poprzypominać sobie różne rzeczy. Zaczynam z eaglem, dam znać jak postępy, a Was proszę o wsparcie i trzymanie kciuków.
 9. @Elvis moim zdaniem zarobki to nie wszystko. Lepiej robić to co się faktycznie lubi za trochę mniejszą kasę, niż za większą męczyć się i frustrować pracą. Praca ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.
 10. Ogarnij elektronikę - poziom 1 i 2 kursu z forbota oraz technikę cyfrową. Będziesz miał solidne fundamenty, żeby przejść do programowania mikrokontrolerów i nie będziesz miał problemu z czytaniem schematów, czy dokumentacji technicznej. Oczywiście do tego wszystkiego angielski - musisz umieć swobodnie czytać dokumentację, która przeważnie jest w tym języku, ale jak jesteś programistą, to pewnie angielski masz opanowany. Później nie idź w arduino, bo rzadko gdzie jest ono wykorzystywane komercyjnie, pójdź za to w kierunku mikrokontrolerów STM32 - dużo łatwiej znaleźć pracę jako ich programista. Zrób swój jakiś projekt (coś co Ciebie zainteresuje, jakiś line-follower, zegarek z termometrem bezprzewodowym, może jakiś prosty alarm, czy coś związanego ze smart-home) i aplikuj na stanowiska konstruktor elektronik i pokrewne. Powodzenia!
 11. Witam wszystkich bardzo serdecznie! Mam na imię Kamil. Jestem z wykształcenia elektronikiem, ale przez ostatni rok wykonywałem inny zawód i dopiero teraz wracam do pracy w branży. W związku z tym zamówiłem sobie Wasze kursy (elektronika 2 poziomy i technika cyfrowa) - muszę usystematyzować wiedzę i wszystko sobie przypomnieć. Później wrócę do tego co robiłem wcześniej zawodowo - do programowania mikrokontrolerów stm32. O ile z elektroniki praktycznie wszystko pamiętam, o tyle gorzej z tym programowaniem - nieużywana wiedza szybko wyparowała z głowy.
×
×
 • Utwórz nowe...