Skocz do zawartości

Otar

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Programuję w
  Python, C#, JS, VB

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Otar's Achievements

2/10

2/10 (2/10)

9

Reputacja

 1. Ja Ciebie kompletnie nie rozumiem, jaki Ty problem masz? Może Ty piszesz programy tylko na zaliczenie, bo z tego co widzę, to chyba nie piszesz z doświadczenia, tylko jakieś teorii się naczytałeś i teraz próbujesz innych "uświadamiać"
 2. Się uczepił jak bibliotek. Nazwij sobie to jak chcesz - zarzut, marudzenie, zawodzenie...
 3. @deshipu tych wszystkich dotyczących utrzymywania programów.
 4. Nie rozumiem w ogóle tych zarzutów deshipa. Są Ci, którzy wyznaczają kierunek i są Ci, którzy podążają za nimi. Nie każdy siedzi i czeka na gotowca.
 5. Chciałbym móc drukować obudowy do prostych urządzeń, zaślepek do kontaktów, pod pendrive, oraz raspberry. Czy jest sens na kupowanie drukarki 3D do ok 1200 zł dla początkującego? Jeżeli tak, to jaka najlepiej by się do tego sprawdziła?
 6. Bardzo podoba mi się projekt. To jest przykład tego, co uwielbiam, czyli projektu praktycznego
 7. Trzeba jeszcze sobie powiedzieć szczerze, że oprogramowanie napisane jest w C++ jest stabilniejsze i bardziej przewidywalne, niż te które są pisane w Javie. Dlatego właśnie w telewizorach, czy samochodach tak bardzo dominuje C lub C++. Tam się koszty sprzętu tnie do absolutnego minimum i nadrabia to dobrym kodem. Kontrola nad sprzętem musi być maksymalna, tak jak maksymalna będzie przewidywalność działania, a nie, że nagle Java sobie postanowi, że teraz będzie zwalniała pamięć i przyblokuje nam zasoby, C++ był moim pierwszym poważnym językiem, gdy skończyłem zabawę z Turbo Pascalem Na co dzień nie używam go już od wielu lat, ale już niedługo do niego wrócę, gdy będę pisał moduły do Pythona Cały czas chciałem do niego wrócić, ale do żadnego projektu, który realizowałem, nie był mi potrzebny.
 8. Dodam tylko do tego co wpisał ethanak, że przy tego typu projektach nie opłaca się pisać w javie z prostego względu, zespół developerów musi potrafić ogarnąć aplikację desktopową - client, serwerową, a także urządzenia typu kolektor. Nie opłaca się mieć odrębnego zespołu pod javę, a samą javą nie ogarnie się wszystkich tematów. Pamiętajmy, że nie każdy sprzęt kolektorowy ma super osiągi, więc C, czy C++ wiedzie tu prym.
 9. @wn2001 , tak naprawdę możesz użyć arduino do wszystkiego co tylko będzie mieć przełożenie na wynik. W magazynie można użyć do systemu taśm, gdzie towar jest pakowany na stanowisku pakowaczy. Można później etykietę rozpoznawać i kierować paczkę do odpowiedniego miejsca, gdzie np. przesyłki międzynarodowe idą innym transportem. Wiele tego jest. Wszystko w zależności od tego, co już jest zastosowane. Na produkcji większe pole do popisu. U mnie są maszyny, które wiązkami lasera znakują towar logiem klienta. Można zastosować do podajników, wprowadzić czujniki światła, czy zapylenia. Jeśli chodzi o programy magazynowe, produkcyjne, czy cały ERP, to są 4 rozwiązania, ale tylko 3 realnie wykorzystywane. Można kupić licencje do jakiegoś programu WMS. Jednak jest to oprogramowanie ogólne, nie koncentrujące się na konkretnej branży, ale starającej się swoim działaniem objąć jak największą ich ilość. Minusem tego jest to, że nie ma często czegoś co potrzebujemy, albo jest to rozwiązane w sposób nie taki jaki chcielibyśmy. Wtedy pozostaje nam się naginać i dostosowywać, albo przejść do drugiego rozwiązania, czyli własnej modyfikacji takiego oprogramowania. Bardzo często producenci oprogramowania dają możliwość swoim klientom na pisanie własnych pluginów, albo przyjmują zlecenie i sami takie piszą pod swój system. Jest też możliwość pisania programów, czy skryptów poza całym ich programem, przy używaniu is interfejsu API. To daje dużo większą kontrolę nad wszystkim i znacznie ułatwia pracę. Trzecie rozwiązanie, to napisanie własnego programu np. magazynowego. Jednakże to takie wynajdywanie koła na nowo, chyba, że specyfika branży jest taka, że nie można poprawnie używać dostępnym na rynku programów. Bardzo często jest tak, przy programach produkcyjnych, gdzie produkcja opiera się na "edycji" gotowego wyrobu, np. znakowanie. Ogromnym minusem jest to, że tworząc takie oprogramowanie samemu, zostajemy "wchłonięci" do obsługi i rozwijania tego programu, pozbawiając się możliwości tworzenia czegoś nowego - braknie na to czasu. Dodatkowo trzeba pamiętać o zmieniających się często przepisach i zmianach w obsłudze programu - bardzo często przy magazynowych. Ostatnie rozwiązanie bardzo rzadko spotykane, to zlecanie komuś napisanie programu przez inne podmioty. Minus jest taki, że gdy takowa firma przestanie się tym produktem interesować, bo np. upadnie, etc. to zostajemy z często zamkniętym oprogramowaniem. Jeśli jednak otwarte, to musi być pozostawiona dobra dokumentacja i kod napisany naprawdę dobrze. Inaczej jest to bubel, który spowoduje ogromne problemy. Najczęściej wszystkie te programy pisane są w C#. Te najbardziej rozbudowane, które chcą podbijać branże magazynowe i produkcyjne, to pisane są w C++ ze względu na prostotę w serwisowaniu na linuxowych maszynach. Teraz, gdy Microsoft się otwiera bardziej, raczej C++ będzie wypierany na rzecz C#. Są oczywiście jeszcze same webowe serwisy magazynowe, ale raczej słabe rozwinięcie CRMów.
 10. Witam wszystkich, jestem Robert - programista, amator elektronik. Zainteresowałem się elektroniką całkiem niedawno. Uczę się tego co potrzebne mi do aktualnie prowadzonego przeze mnie pomysłu/projektu. Liczę, że będę mógł wymieniać się tu wiedzą i doświadczeniem, a także poznać nowy wspaniały świat
 11. Wiem, że odkopuję temat, jednakże gdyby ktoś szukał taniego rozwiązania podobnego problemu, bez użycia stałego IP, to polecam ustawienie VPNa i automatyczne wysyłanie IP smsem na swój telefon. Skrypt w Pythonie do wysyłania adresu IP: import netifaces as ni import nexmo client = nexmo.Client(key='klucz', secret='kod') a = ni.ifaddresses('tap0') for c, d in a.items(): for z in d: adres = z['addr'] if '.' in adres: client.send_message({'from': 'Raspberry', 'to': 48123456789, 'text': adres, 'type': 'unicode'}) Zadanie cron: @reboot sudo openvpn --config /etc/default/plik_vpn.ovpn @reboot sleep 60 && /usr/bin/python3 /root/Desktop/Skrypty/send_ip.py
 12. Nie wiem, czy autor tematu wie jak wygląda praca etatowa przy projektach komercyjnych z arduino, zakładam, że nie. Czuję, że sam do końca nie wie, gdzie chciałby pracować, bo szczerze powiedziawszy dwa lata pracy przy frontendzie, to stosunkowo mało. Jest jeszcze backend, desktop, mobile, etc. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie pracy jako specjalisty IT w firmie produkcyjnej - niekoniecznie dużej. Dzięki takiemu stanowisku, będzie mieć większe pole do działania. Będzie mógł wdrażać swoje pomysły, pisać programy (bo lubi programować), a nawet używać w swoich projektach raspberry, czy arduino. Ja sam pracuję w podobnej firmie, dzięki czemu nie dość, że piszę pełno skryptów ułatwiających codzienną pracę pracownikom, usprawniam pracę z ERP (WMS+MRP), tworzę serwisy internetowe jak firmowy dashboard i wykorzystuję w wielu projektach raspberry. Ostatnio przygotowałem malinkę do testowania penów usb. Bardzo ciekawa praca i jest się w ruchu. Masz pomysł do użycia arduino, który wesprze jakiś proces w firmie? To dostajesz zielone światło i możesz działać.
 13. Otar

  Domowy rozpylacz

  Witam wszystkich, jestem początkujący jeśli chodzi o elektronikę. Chciałbym wykonać pierwszy "poważniejszy" projekt. Pomyślałem nad urządzeniem, które ustawię przy wejściu do mieszkania. Urządzenie będzie służyć do rozpylenia środka dezynfekującego na ręce, po wykryciu czujnikiem ruchu dłoni. Coś na wzór odświeżaczy powietrza, które "psikają" zapachem, gdy wykryją ruch. Zastanawiam się, co potrzebuję do rozpylenia tego środka? Jakiś dyfuzor, czy zawór elektromagnetyczny? Ma to wykrywać ruch i rozpylać środek na ręce. Nie chcę kupować gotowego urządzenia, chciałbym stworzyć taki od podstaw. Mogę liczyć na Waszą pomoc? Chociażby drobną podpowiedź :)
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.