Skocz do zawartości

bjrk

Użytkownicy
 • Zawartość

  55
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

bjrk zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 17 stycznia.

Treści użytkownika bjrk zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

25 Bardzo dobra

O bjrk

 • Ranga
  4/10

Ostatnio na profilu byli

477 wyświetleń profilu
 1. Jeśli zmienna jest tylko zadeklarowana, ale nie została zdefiniowana, to możesz ją użyć w programie, który ze swej istoty jest też tyko deklaracją, ale już wykonanie nie jest możliwe. To trochę tak jak pisanie listu do Świętego Mikołaja, obiekt zadeklarowany, (wszyscy wiedzą kto to) ale nie "ukonkretniony" (przez ostatnie kilka setek lat nikt go nie spotkał).
 2. Moja matka miała duże problemy ze słuchem, aparaty słuchowe okazały się sensownym rozwiązaniem na dość długi czas. Wiem, że na implanty na pewno by się nie zgodziła - nawet pomijając kwestię ceny; już by przekonać ją do sprawdzenia aparatów potrzebowałem dłuższego czasu (pomógł jedyny lekarz do którego miała zaufanie). @pawelkx91 Jeśli chcesz pogadać pisz na priv, nie chcę wprowadzać na forum zamieszania. @szymonw Implanty są protezą, tak samo jak aparaty słuchowe. Dobór każdej protezy winien być poprzedzony dokładnym badaniem i rozeznaniem sytuacji, potem następuje wybór rodzaju p
 3. Witam na forum! Wszystkie analogie są tylko ... analogiami. W analogii wodnej zjawisk elektrycznych - bo chyba tak to trzeba nazwać - cząsteczki wody odpowiadają elektronom. Więc dokładniej mówiąc, woda to nie prąd elektryczny a ładunek elektryczny. Chyba bardziej odpowiednia była by analogia z gazem bo gaz jest "ściśliwy", ale przyjęło się porównywanie zjawisk przepływu elektronów czyli prądu elektrycznego do przepływu wody - jest to wystarczające do nabrania odpowiednich skojarzeń. Często mówi się "w gniazdku nie ma prądu" choć poprawniej było by "nastąpił zanik napięcia". Czasam
 4. Jeśli obie diody świecą równocześnie, to znaczy że są tak samo spolaryzowane, a mają mieć odwrotną polaryzację. Jeśli wszytko inne jest OK to zamień miejscami wyprowadzenia jednej z diod.
 5. @monsiw Używałem przelotki VGA->HDMI, była zasilana przez USB i miała kabelek jack do podłączenia dźwięku. Cena (o ile dobrze pamiętam) około 80zł. Te HDMI->VGA były znacznie tańsze. Więc wyświetlić obraz na ekranie monitora z wejściem HDMI można. @H1M4W4R1 Jak spowodować aby gniazdo HDMI w komputerze (laptopie) pracowało jako wejście? EDIT HDMI to sygnał cyfrowy, więc może się jakoś da (gdzieś spotkałem ofertę na na nagrywarkę z wejściem HDMI i zapisem na dysku w jakimś "zjadliwym" formacie).
 6. Względne określenie klawiszy lewy, środkowy, prawy lub górny, środkowy, dolny zależy od ułożenia przyrządu, a nie widzę naturalnego domyślnego położenia. Bezwzględne identyfikowanie klawiszy (bez względu na położenie) było by chyba nieco lepsze, bo jednoznaczne. Ale po kilku próbach i tak dojdzie się jak to ma leżeć i który klawisz jest który.
 7. To zupełnie nie moja działka, przepraszam jeśli plotę, ale gdyby tak dwa przekaźniki, jeden ładuje małym prądem (przez rezystor) kondensatory a po chwili drugi zwiera ten rezystor albo włącza się równolegle a pierwszy przekaźnik się wyłącza ? Nie możesz dać tranzystorów wcale, czy tylko równolegle do przekaźnika? Możesz coś dać po przekaźniku - w tej odcinanej części?
 8. Można też użyć stycznika bistabilnego z dowolną ilością równolegle połączonych przycisków dzwonkowych.
 9. bjrk

  ESP8266 oraz Domoticz

  Nie bardzo rozumiem jak chcesz go użyć w studni. Jeśli dobrze zrozumiałem przykłady zamontowania, to do studni raczej nie pasuje. Sprawdza czy woda osiągnęła określony poziom (tak/nie), a sama odległość sensora od reszty elektroniki też mi nie wygląda na specjalnie długą. Chcesz zrobić linijkę czujników? Bo z tego co widzę to jest czujnik a nie miernik.
 10. Witam! Nie mogę mówić za innych, ale określenie "najoptymalniejsze" odebrałem jako "możliwie zbliżone do optymalnych, przy istniejących ograniczeniach" i wydawało mi się całkowicie zrozumiałe w kontekście w którym zostało użyte. Może trzeba by było powiedzieć coś w rodzaju "możliwie łatwych do obliczenia i wystarczająco zbliżonych do optimum wag aby uzyskać pożądane efekty" ale nie czepiajmy się, to nie jest praca naukowa. Wspomniane wyżej ograniczenia istnieją w oczywisty sposób i mogą być różnego typu, od od naturalnych ograniczeń typu danych maszyny (np. nigdy i nigdzie nie u
 11. @Treker Dziękuję! Myślałem, że przed zatwierdzeniem nic nie widać, a ten odsyłacz jest do jakiegoś serwera poza forum.
 12. @wn2001 To jak z tymi uprawnieniami?
 13. bjrk

  ESP32 i polskie ogonki ?

  Zadeklaruj stronę kodową w nagłówku strony WWW. Poza tym, raz piszesz z ogonkami, a raz bez. Bądź konsekwentny.
 14. bjrk

  Czujnik wody z czujnikiem zerwania

  Cześć! Jakie sondy? Jaka woda? Co właściwie chcesz zrobić? Może jakiś rysunek, schemacik? Mierzysz głębokość beczki? Studni? Przepływ wody w Wiśle? Zupełnie nie rozumiem co chcesz osiągnąć. Co to znaczy wykryje wodę? Umieszczasz gdzieś miernik wilgotności, czy może przepływomierz? A może jakiś pływak? Nie pokazałeś ani kodu ani układu. Dlaczego sonda miała by się urwać, w jakich warunkach pracuje? Sprecyzuj problem, bo w tej chwili zupełnie nie rozumiem o czym piszesz. Obawiam się, że nie jestem w tym osamotniony. Może dlatego nie miałeś do tej pory odzewu. P
 15. Witam! Jakie to czujniki? Para fotokomórek, które rozpoznają kolejne przesłanianie? Bo standardowe czujniki ruchu - niezależnie od ich ilości - raczej się tutaj nie sprawdzą. One po prostu obserwują pewien obszar i rejestrują zachodzące na nim zmiany podczerwieni. Właśnie zmiany, bo inaczej byle żarówka wywoływała by alarm. No chyba, że masz długi korytarz w którym wykrywasz ruch i zapalasz kolejne światła, a przy okazji rozpoznajesz w którym kierunku dana osoba idzie. A co jeśli jednocześnie wchodzą trzy osoby obok siebie, a potem wychodzą dwie? Albo idzie jedna za drugą dziesięć osób i
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.