Skocz do zawartości

bjrk

Użytkownicy
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

bjrk zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 17 stycznia.

Treści użytkownika bjrk zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

22 Dobra

O bjrk

 • Ranga
  4/10

Ostatnio na profilu byli

376 wyświetleń profilu
 1. Względne określenie klawiszy lewy, środkowy, prawy lub górny, środkowy, dolny zależy od ułożenia przyrządu, a nie widzę naturalnego domyślnego położenia. Bezwzględne identyfikowanie klawiszy (bez względu na położenie) było by chyba nieco lepsze, bo jednoznaczne. Ale po kilku próbach i tak dojdzie się jak to ma leżeć i który klawisz jest który.
 2. To zupełnie nie moja działka, przepraszam jeśli plotę, ale gdyby tak dwa przekaźniki, jeden ładuje małym prądem (przez rezystor) kondensatory a po chwili drugi zwiera ten rezystor albo włącza się równolegle a pierwszy przekaźnik się wyłącza ? Nie możesz dać tranzystorów wcale, czy tylko równolegle do przekaźnika? Możesz coś dać po przekaźniku - w tej odcinanej części?
 3. Można też użyć stycznika bistabilnego z dowolną ilością równolegle połączonych przycisków dzwonkowych.
 4. bjrk

  ESP8266 oraz Domoticz

  Nie bardzo rozumiem jak chcesz go użyć w studni. Jeśli dobrze zrozumiałem przykłady zamontowania, to do studni raczej nie pasuje. Sprawdza czy woda osiągnęła określony poziom (tak/nie), a sama odległość sensora od reszty elektroniki też mi nie wygląda na specjalnie długą. Chcesz zrobić linijkę czujników? Bo z tego co widzę to jest czujnik a nie miernik.
 5. Witam! Nie mogę mówić za innych, ale określenie "najoptymalniejsze" odebrałem jako "możliwie zbliżone do optymalnych, przy istniejących ograniczeniach" i wydawało mi się całkowicie zrozumiałe w kontekście w którym zostało użyte. Może trzeba by było powiedzieć coś w rodzaju "możliwie łatwych do obliczenia i wystarczająco zbliżonych do optimum wag aby uzyskać pożądane efekty" ale nie czepiajmy się, to nie jest praca naukowa. Wspomniane wyżej ograniczenia istnieją w oczywisty sposób i mogą być różnego typu, od od naturalnych ograniczeń typu danych maszyny (np. nigdy i nigdzie nie u
 6. @Treker Dziękuję! Myślałem, że przed zatwierdzeniem nic nie widać, a ten odsyłacz jest do jakiegoś serwera poza forum.
 7. @wn2001 To jak z tymi uprawnieniami?
 8. bjrk

  ESP32 i polskie ogonki ?

  Zadeklaruj stronę kodową w nagłówku strony WWW. Poza tym, raz piszesz z ogonkami, a raz bez. Bądź konsekwentny.
 9. bjrk

  Czujnik wody z czujnikiem zerwania

  Cześć! Jakie sondy? Jaka woda? Co właściwie chcesz zrobić? Może jakiś rysunek, schemacik? Mierzysz głębokość beczki? Studni? Przepływ wody w Wiśle? Zupełnie nie rozumiem co chcesz osiągnąć. Co to znaczy wykryje wodę? Umieszczasz gdzieś miernik wilgotności, czy może przepływomierz? A może jakiś pływak? Nie pokazałeś ani kodu ani układu. Dlaczego sonda miała by się urwać, w jakich warunkach pracuje? Sprecyzuj problem, bo w tej chwili zupełnie nie rozumiem o czym piszesz. Obawiam się, że nie jestem w tym osamotniony. Może dlatego nie miałeś do tej pory odzewu. P
 10. Witam! Jakie to czujniki? Para fotokomórek, które rozpoznają kolejne przesłanianie? Bo standardowe czujniki ruchu - niezależnie od ich ilości - raczej się tutaj nie sprawdzą. One po prostu obserwują pewien obszar i rejestrują zachodzące na nim zmiany podczerwieni. Właśnie zmiany, bo inaczej byle żarówka wywoływała by alarm. No chyba, że masz długi korytarz w którym wykrywasz ruch i zapalasz kolejne światła, a przy okazji rozpoznajesz w którym kierunku dana osoba idzie. A co jeśli jednocześnie wchodzą trzy osoby obok siebie, a potem wychodzą dwie? Albo idzie jedna za drugą dziesięć osób i
 11. Witam! @deshipu Podoba mi się, ale ta wersja to nie dla mnie. Jeśli zostało Ci coś z wcześniej opisywanego modelu "dziecioodpornego" (lub podobnego, bardziej solidnego) to bym chętnie kupił. Tak do sześciu sztuk. Może warto wrócić do pomysłu, który kiedyś miał @Treker , aby wypuścić coś takiego jako gadżet "forbotowy"? Tylko, proszę nie zmniejszaj już tej konsoli, bo będzie potrzebna lupa większa od niej samej. Podziwiam lutowanie. Pozdrawiam Bogusław
 12. Ja po prostu nie wiem co to jest "dfp" ani gdzie coś o tym poczytać.
 13. Co to za dfp? Nie ma tam gdzieś info o zakończeniu odtwarzania? Tak przy okazji, pokaż jak skończysz, bo może mi się uda odmałpować na Rpi Zero W.
 14. W nawiązaniu do tego co pokazał @ethanak. Ja założyłem, że zawsze jest jeden plik na jeden kawałek komunikatu (godzina, minuta), co trochę upraszcza.
 15. Pisałeś,że numerujesz od zera? Przynajmniej dni tygodnia
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.