Skocz do zawartości

Daniel93

Użytkownicy
 • Zawartość

  577
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

Wszystko napisane przez Daniel93

 1. Jasność diód postaram się poprawić, ale refleksy od nakretki i sygnalizator z drugiej drogi na razie zostawię dla utrudnienia Wydaje mi się, że lepiej by było jeśli analizie nie było by poddane całe zdjęcie, ale wcześniej żeby był odfiltrowany fragment z sygnalizatorem algorytmami z tematu o zawodach robotów jeżdżących po makiecie miasta. Ale mimo to efekty są na prawdę nie złe
 2. tylko jak ją przykręcę to zdrapie lakier.
 3. Ale spray na przykręcone śruby się nie nadaje za bardzo, bo pomalujemy wszystko wkoło
 4. Podłączę się do tematu, bo polecany spray na pewno się przyda Ale jeśli robimy robotowi obudowę z laminatu i wystają nam główki śrubek, to czym to zamalować?
 5. A niby jak byłby przenoszony wtedy napęd? Faktycznie - niedopatrzenie, sorki.
 6. Jeśli chodzi o moc to mógłbyś wziąć silniki z serw Tower Pro SG90, które powinny być zdecydowanie lepsze niż silniczki od wibracji, a są raczej podobnej wielkości. A co do przyczepności, to mógłbyś zeszlifować ząbki na wiertarce i nakleić pasek gumy, albo jak ktoś wyżej pisał recepturke. Ale konstrukcja godna podziwu
 7. Ja mam nadzieje wystartować w kategorii Sumo (robot Krzyżyk) i jak nic się nie stanie, to będę
 8. Oto reszta punktacji (punkty za 1-3 miejsce dodane w pierwszym poscie). Serdecznie gratuluję wszystkim ! 4.Elektryk0 - 14 pkt 4.Mihau - 14 pkt 6.nawyk - 12 pkt 7.staszek - 11 pkt 8.Zuk - 10 pkt 9.Owczak - 9 pkt 10.Madik - 7 pkt 10.mskojon - 7 pkt 12.farmazon3000 - 6 pkt 13.pawel - 1 pkt
 9. Tutaj jest mój głos, ukryty na czas głosowania. Zachęcam wszystkich do głosowania Miejsce 1: Elvis Miejsce 2: Madik Miejsce 3: riddyk Uzasadnienie: Pierwsze miejsce dla Elvisa, za kurs programowania ARMów Drugie miejsce dla Madika, za opanowanie interfejsów komunikacyjnych Trzecie miejsce dla riddyka, za opis kontrolera PID
 10. flajek ma racje: jeśli gęstosć robota będzie taka sama jak wody to może regulować głębokość płetwami.
 11. Treker Za to coś z godziną wysłania posta jest nie tak - ten post wysyłam o 23:55 ( chyba jest 12 godzinny)
 12. Dodam, że gdyby to serwer mulił, to było by to widać na dole strony:
 13. Ja tego nie odczuwam, bo mam za wolny Internet, ale mapa została zainstalowana wczoraj o ok godz. 20. Możliwe, że to przez nią.
 14. Chcemy, aby w konkursie na najlepszy artykuł było jak najwięcej prac, które w końcu pomogą każdemu z nas i żeby wszyscy zdążyli opublikować swoje prace w konkursie, nawet Ci co byli na wakacjach, lub się obijali Dostaliśmy kilka e-maili z prośbą o przedłużenie terminu, w związku z tym pragnę ogłosić iż: Konkurs na najlepszy artykuł zostaje przedłużony do 14.09.09!!! Oczywiście w związku z tym wszystkie daty w regulaminie zostają przeniesione o 2 tygodnie do przodu.
 15. Ja jestem rozczarowany pleksą - niestety nie lubi wąskich przejść, gdzie jest mało materiału - wyciąłem z plexi 5mm takie coś z przejściem 9mm i wystarczyło, że spało ze stołu i połamało się pod własnym ciężarem. Za to zrobiłem takie samo z 3warstw laminatu i jest nie do zdarcia
 16. Nie rozumiem - podłączenie prawego i lewego koła do jednego mostka zablokuje możliwośc skręcania.
 17. Dioda led w myszce optycznej umieszczona jest tak, ze tylko przy bardzo niewielkiej odległości oświetla podłoże pod czujnikiem myszki - próbowałeś umieścić leda prostopadle do podłoża, żeby cały czas oświetlał podłoże pod czujnikiem? Wydaje mi się, że to powinno pomóc.
 18. Mogłeś zamienić + z - i zrobiło sie zwarcie przez diode zabezpieczającą - o ile taka jest w programatorze.
 19. Tak, ale na tej podstawie wiesz, że prawdopodobnie koła się ślizgają (nie wiesz czy po prostu nie mają większego oporu). A mając enkoder i myszkę, porównujesz te dane i wiesz JAK BARDZO się ślizgają i procesor może kontrolować przyczepność na różnym podłożu.
 20. Ale różnica sygnałów z enkodera i myszki pozwala określić jak bardzo się ślizgają i odpowiednio skorygować moc
 21. Za pomocą sprzęgła. http://www.akcesoria.cnc.info.pl/przeglad_sprzegla.htm A w jakim celu to sprzęgło? Wkrętarki na pewno mają wystarczającą moc na taki pojazd. Pamiętam jak mając 5-6lat (czyli ważąc pewnie te 20kg) jeździłem rowerkiem napędzanym jedną wkrętarką 14,4v. Także 4 wkrętarki spokojnie sobie poradzą. Co do sił bocznych to dodałbym łożysko ślizgowe na oś z silnika do koła(można dostać na allegro), żeby zwiększyć trwałość.
 22. Jeśli przeszkody są statyczne, to pomysł jak najbardziej jest dobry.
 23. Ja mim wszystko polecam NI-MH - nie posiadają efektu pamięci(tzn mają, ale w bardzo małym stopniu), więc nie trzeba ich do końca rozładowywać aparatem, czy czymkolwiek - można ładować np. w pół rozładowane. To NI-Cd miały bardzo duży efekt pamięciowy.
 24. Spróbuj taki program: Config Portb = Output Config Portd = Output Portb.0 = 1 Portd.7 = 0 Portd.5 = 1 portd.6 = 0 Spróbuj usunąć kondensatory przy silnikach w ramach testu. teoretycznie nie powinny przeszkadzać, ale możliwe, że ta kostka nie lubi z nimi współpracować. Minimalne napięcie logiki to 4,5v - dlatego zasilanie logiki z 1 baterii 4,5v się nie nadaje, ponieważ rozładowana bateria ma napięcie duuużo mniejsze - użycie aku 7,2v spokojnie wystarczy - logikę zasil ze stabilizatora 5v. A jak bezpośrednio podasz sygnały na l293D (bez procesora - kabelkami do zasilania) to problem też wstępuje? Możesz mieć też uszkodzoną kostkę.
×
×
 • Utwórz nowe...