Skocz do zawartości

szyszek159

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O szyszek159

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warka
 • Języki programowania
  C++, ino

Ostatnio na profilu byli

137 wyświetleń profilu
 1. @Paatryk93 Potrzebuje sterować 6 silnikami to musiał bym kupić takie 3 i sterować 12 pinami. A jeśli kupił bym 2x takie sterowniki i podłączył po 3 silniki równolegle to w summie wyszło by że przy zatrzymanych wszystkich wałach miał bym po 10,5 A poboru prądu. Czy takie coś by działało ? Bo sterowanie w takim wypadku było by łatwiejsze.
 2. @Paatryk93 sorry podałem za mało informacji. Będę używał silników ,,Dagu 75:1 DC 6V 133RPM" pobierają one 350mA bez obciążenia i 3,4 A przy zatrzymanym wale. Kontroler ma maksymalny prąd wynosi 2A na kanał. Czyli spali mi się kontroler ? Czy po prostu nie będzie mniej prądu? czy jest jakiś tani mocniejszy sterownik ?
 3. Witam. Jestem w trakcie planowania budowy łazika mam juz zakupione niektóre komponenty do pierwszego prototypu. Sercem łazika będzie płytka arduino, silnikami będzie sterować poprzez 3 układy l298n (każdy będzie sterować 2 silnikami 12v) z czego 1 będzie również zasilać arduino. Lecz nie wiem jeszcze jak rozwiązać problem zasilania. Myslalem czy by nie połączyć 3 układów równolegle a potem wszystko pod zasilanie. Tylko jakie? Myślałem nad akumulatorem żelowym 12v, nie są zbyt drogie można je znalesc za 33zl A ładowarkę za około 19 zł. Tylko kompletnie nic nie wiem o takich akumulatorach. Myslalem też nad akumulatorem litowo polimerowym tylko że ładowarki do nich kosztują krocie A i same akumulatory nie mają dużej pojemności. Proszę o pomoc .
 4. Bo ten moduł avt2309 jest zasilany 12v AC czyli musiał bym dokupić jeszcze jakiś transformator? Jak rozumiem Układ przeznaczony dla akumulatorów 12V o pojemnościach do 1,2....20Ah, stosowanych w urządzeniach alarmowych, UPS-ach, itp. Skuteczny w roli zasilacza buforowego, stale podłączonego do akumulatora gdzie ciągle doładowuje go niewielkim prądem konserwującym. W przypadku wyładowania akumulatora, ładuje go prądem nominalnym. Czyli tym układem nie naładuję jeśli juz będzie rozładowany? Bo szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie pracowałem z takimi akumulatorami i modułami i jeszcze mało o nich wiem.
 5. Witam Mam pytanie. Czy do się wykonać zasilacz z regulowanym napięciem i natężeniem wykorzystując do tego zasilacz 6V 5A z drukarki? Może jakąś przetwornica step up ? jednak wszystkie które znalazłem działają od 8V. Potrzebuje takiego zasilacza do ładowania baterii żelowych (13,5V i 0,75A). Lub jest jakiś inny sposób na uzyskanie takiego prądu o takim napięciu? Z góry dziękuje za pomoc.
 6. Witam chciałem przedstawić wam mój projekt który ostatnio zbudowałem jest to prosta ręka robota oparta o 3 serwach sg90 są to proste serva modelarskie pozwalające na precyzyjne ruchy oraz są stosunkowo tanie. do sterowania układem zastosowałem Arduino Uno Rev3 ale może być to każdy inny moduł, w moim projekcje zastosowałem również moduł bluetooth, przydadzą się również płytka stykowa i kable połączeniowe. Dodatkowo postanowiłem wykonać pudełko drewnianych patyczków. Cały projekt przedstawia się następująco: Teraz trochę o podłączeniu Same podłączenie nie powinno stanowić problemu. Trzeba jednak pamiętać, że pin TX na arduino do pinu RX na module bluetooth a RX do TX Uwaga!!! jeśli macie płytkę Arduino Uno musicie podłączyć konwerter napięć gdyż posiada ono informacje na 5V a moduł bluetooth przyjmuje 3,3V ale możecie drobić taki z dwóch rezystorów przestawiony po niżej, ważne by te rezystory wynosiły minimum 10kΩ Dzielnik napięć Schemat projektu Kod projektu #include<Servo.h> // dodajemy bibliotekę do sterowania serwomechanizmem Servo servo; Servo servo2; // twożymy 3 obiekty klasy servo Servo servo3; void setup() { Serial.begin(9600); //rospoczynamy komunikację z prętkością 9600 botów servo.attach(2); servo2.attach(3); servo3.attach(4);// podpisujemy serva pod odpowiednie piny servo3.write(0); // ustawiamy servo 3 do poziomu startowego } char cmd[100]; byte cmdIndex; // przechwytujemy znaki z telefonu void execmd(){ if(cmd[0] =='a') // dla indeksu a wykonujemy poniższe polecenia { unsigned int val = atof(cmd+2); servo.write(val); // w zależności od zmiennej z indeksem a obracamy servem } if(cmd[0] =='b') { unsigned int val = atof(cmd+2); servo2.write(val); } if(cmd[0] =='c') { servo3.write(180); } if(cmd[0] =='d') { servo3.write(0); }} void loop() { if(test==0){ if(Serial.available() >0) { char c =(char)Serial.read(); if (c == '\n') { cmd[cmdIndex]=0; execmd(); cmdIndex=0; }else{ cmd[cmdIndex]=c; if(cmdIndex<99){cmdIndex++;} } } } } Aplikacja Do obsługi ramienia użyłem aplikacji RoboRemoFree jest to darmowa aplikacja ze sklepu play poniżej przesyłam konfigurację tej aplikacji Myślę ze każdy może wykonać taki projekt nie jest to trudne a nauczy nas trochę o samej komunikacji bluetooth z arduino. PS. jest to mój 1 post tutaj więc jeśli ktoś ma jakieś sugestię lub uwagi to był bym wdzięczy z konstruktywną krytykę
 7. Witam wszystkich Nazywam się Mateusz i obecnie uczę się informatyki a hobbistycznie zajmuje się również elektroniką i projektami na Arduino. Udało mi się zrobić własny projekt, jest to prosta ręka robota sterowana prze Bluetooth ale również posiada 2. opcje sterowania przez potencjometry. Chciałem podzielić się tym projektem ale po obejrzeniu niektórych wstawionych przez społeczność mój projekt wygląda jak z jakiegoś kursu o podstawach zabawy z Arduino. Oczywiście nie są to takie podstawy typu jak zapalić diodę albo jak podłączyć przycisk ale przyznaje że kod jak i sama budowa projektu jest bardzo prosta. I nie wiem czy mój projekt by się nadawał.
×
×
 • Utwórz nowe...