Skocz do zawartości

WALEKCNC

Użytkownicy
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

WALEKCNC's Achievements

1/10

1/10 (1/10)

1

Reputacja

  1. W linijce procesor zaznacz Old Bootloader . Proszę o rozjaśnienie tego tematu . Czy przy każdym NANO ? . Chciałbym się pochwalić że GRBL1.1h wgrałem do PRO MINI . Połączone mam z przejściówką CH340G i po testach działa !!! . Tu miałem bootloader wgrany przez Arduino NANO ISP
  2. Witam . Postanowiłem rozpocząć przygodę z CNC na przykładzie Arduino NANO . Pytanie moje : czy po wyczyszczeniu pamięci w Arduino NANO zgodnie z opisem wyżej , mogę wgrać plik GRBL(najnowszy jaki znalazłem czyli grbl_v1,1h.20190825.hex) . Podawane są dwa sposoby wgrywania : pierwsza jak wyżej , czyli wgranie do arduino biblioteki GRBL i wgranie właściwego pliku x.hex . Druga możliwość wgrywanie właściwego pliku x.hex poprzez program Xloader . Proszę o podpowiedz jak jest różnica . Czy wgrany plik x.hex jest jakoś inaczej wpisywany do nano , inną dostaje lokację . Proszę jeszcze o wiadomość zmiany jaką autor wskazał odnośnie : Niestety nie są to wszystkie zmiany w oprogramowaniu bo po włączeniu będą chodzić tylko dwie osie X i Y.Oś Z nie wystartuje. Należy dokonać kolejnej zmiany w tym samym pliku trochę poniżej: #ifdef VARIABLE_SPINDLE // Z Limit pin and spindle enabled swapped to access hardware PWM on Pin 11. #define Z_LIMIT_BIT 3 // Uno Digital Pin 11 ,w oryginale 4 #else #define Z_LIMIT_BIT 4 // Uno Digital Pin 12, w oryginale 3 Czyli jak mam wpisać jeżeli mam NANO bo nie bardzo rozumiem . A które wejścia w NANO do krańcówek i dodatkowych przycisków .
  3. Witajcie Wszyscy którzy uwierzyli że urządzenie zrobione własnoręcznie przynosi ogromne przyjemności i motywuje do dalszych poszukiwań . Jestem Walerian trochę może wiekowo starszy od większości bo mam 55 lat. Elektroniką interesowałem się prawie od zawsze . Pierwsze osiągnięcia to zepsucie małego radia "koliberka" i mała "eksplozja" zasilacza . Dalsze kroki to już osiągnięcia zachwalane przez innych . Postanowiłem wreszcie zrobić sobie małą maszynkę CNC do prac w mojej domowej elektronice i pracach przy wierceniu i frezowaniu PCB i obudów . Płytki projektuję w Eagle (po bardzo treściwych kursach Pana Mirka K) . Programowanie procków (Atmel) w Bascom . Zgromadziłem potrzebne materiały do mojej cnc . Mam moduły NANO i czytając Wasz kurs dla początkujących postanowiłem napisać i dowiedzieć się potrzebnych mi wiadomości. Pozdrawiam będąc w kontakcie w miarę postępowania prac .
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.