Skocz do zawartości

Kaj

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O Kaj

 • Ranga
  2/10
 1. @Przemek1967 @ethanak myślałem nad pompka perystaltyczną ale odrzuciłem pomysł właśnie ze względu na niska wydajność znalazłem na ali jakieś małe elektro zawory o dość małym poborze prądu w prawdzie są do powietrza ale może się nie rozpadną od razu. myślę też nad jakimś mechanicznym rozwiązaniem w coś w stylu niekapiącego keczapu czy kubka niekapka albo ewentualnego podniesienia polewacza powyżej butelki
 2. @szczawiosław termometr jest czysto informacyjnie jak nic nie robi to wyświetla temperaturę w butelce @Gieneq @szczawiosław myślę nad tym pompkę mam z zaworkiem zwrotnym co jest wygodne bo ciecz się nie cofa ale w momencie kiedy poziom w butelce jest wyższy niż ujście wężyka nalewającego to samoczynnie wycieka zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem tego problemu ale nie chcę bym iść w stronę elektrozaworu ponieważ mogło by to podwoić koszy urządzenia zwłaszcza że całość jest na zasilaniu 5V arduino , silnik krokowy, wyświetlacz oraz pompka a to wszystko na przetwornicy step down 2A zasilanej dwoma ogniwami 18650 już teraz po włączeniu pompki przygasa wyświetlacz.
 3. to jeszcze się pochwale działającym projektem Film
 4. @Kasztan Czyli mostkiem, a jak pompka membranowa reaguje na zmianę vp ?? można sterować prędkościową pompowania w miarę płynie ? Przyznam się ze twój projekt zainspirował mnie do zaczęcia zabawy z arduino i stworzenia czegoś podobnego na bazie silnika krokowego (zachowanie serwa po włączeniu niezbyt mi się podobało) enkodera i z wyświetlaczem LCD 2x16 oraz termometru brakuje mi tylko najwalniejszej części czyli pompki cześć "mechaniczna" oparłem o jakieś stare zestawy konstrukcyjne wsparte lekko wydrukami z drukarki 3d Ogólnie bardzo dziękuję za inspirację bo co innego wiedzieć arduino może robić wiele rzeczy a co innego dowiedzieć się że zrobienie ich nie jest wcale takie bardzo skomplikowane.
 5. to ja również zadam pytanie jak sterujesz pompką , przekaźnik mostek H ?
 6. @Gieneq Dziękuję bardzo, nie ukrywam że po zapoznaniu się przynajmniej częściowo z kursem podjąłem decyzję o rejestracji na forum i zakupie Arduino
 7. Hej jest szansa na pliki do drukarki ?
 8. Witam, Dopiero planuje zacząć zabawę z arduino wiec przez jakiś czas będę zapewne meczącym użytkownikiem forum bo będę się ciągle pytał jak nie znajdę rozwiązania swoich problemów, choć arduino mnie jak na razie pozytywnie zaskakuje ilością dokumentacji przystępnej nawet dla laika.
×
×
 • Utwórz nowe...