Skocz do zawartości

selfczek

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez selfczek

  1. Cześć, przeczytałem drugi raz poradnik o kondensatorach i jedna rzecz mnie zastanawia. Jest w nim napisane, żeby uważnie patrzeć na polaryzację w kondensatorze elektrolitycznym, bo może się uszkodzić. Czy w multiwibratorze astabilnym kondensator sie nie uszkadza, bo ładowana przez R3 minusowa okładka ma ujemne napięcie i ładuje się tylko do 0,7V, które jest zbyt niskie, żeby coś mu się stało? Czy to jest właściwa interpretacja?
  2. Cześć, mam pytanie. Na załączonym obrazku są dwa źródła napięcia, z czego każde ma swój określony prąd; czy ten układ działa w taki sposób, że istotny jest jedynie wzmocniony prąd bazy i neguje on prąd, który wypływa ze źrodła po prawej stronie układu, czy może te prądy się sumują? Załóżmy, że zasilanie po obu stronach to 9V, rezystor przy bazie 1000ohm, więc z jednej strony prąd 9mA wzmocniony 200 razy do 180mA (powiedzmy, ze ten drugi rezystor ma 10R) płynie kolektorem przez emiter. Co z drugim źródłem zasilania, które 12V/10R ma prąd 1,2A? I druga kwestia, do którego minusa płynie prą
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.