Skocz do zawartości

CAROLUS

Użytkownicy
 • Zawartość

  137
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  7

Wszystko napisane przez CAROLUS

 1. Jest problem (lub tak ma być) z tą nową wkurzającą ramką do głosowania w prawym dolnym rogu, okienko szybkiej odpowiedzi jest jakby nad tą ramką, bo zjeżdżając na dół zauważyłem, że część "schowała się" pod okienko (tzn. okienko szybkiej odpowiedzi zakryło ramkę do głosowania, gdy znalazła się ona na poziomie okienka). Ogólnie ramka jest ok, chyba teraz nie zapomnę zagłosować.
 2. Jeden kibic więcej. Powodzenia.
 3. Ciekawe, czy ktoś go pilnuje, żeby nikt go nie ukradł
 4. Niezły jest! Wielu żebraków-oszustów (którzy wymyślają coraz to lepsze metody żebrania) mogłoby mu co najwyżej kółka czyścić.
 5. Myślałem, że wypełnię, ale odpadłem przy 12 pytaniu, czy ankietę robiło jakieś dziecko po obejrzeniu filmu Człowiek przyszłości?
 6. Hmm... może jeszcze NSF:MW? przecież to klasyk.
 7. Hmm... niebrzydki, a co on robi oprócz pisania na wyświetlaczu w trakcie jazdy? Nie dopatrzyłem się żadnych czujników na nim, napisz coś więcej o nim. Po kliknięciu w drugie zdjęcie, aby powiększyć, też pojawia się pierwsze. Proszę popraw.
 8. Oj dziwny ten wirus, logo za każdym odświeżeniem jest inaczej ustawione. Odświeżałem w nadziei że trafię na ustawione normalnie, a tu nie... EDIT: Hahah udało się
 9. Dodaję filmik (chciałem edytować pierwszego posta, ale już nie mogę, minęło 26000 minut )
 10. Nie wiedzę związku z robotyką, ale pomogę ci. Klikasz "Print" (Drukuj), tam gdzie jest do wyboru Printer (Drukarka) wybierasz "Print to File (PDF)" (Drukuj do Pliku (PDF)), a następnie tam gdzie masz do wyboru Alignment (Położenie) wybierasz gdzie to ma się znajdować na stronie. (Przypominam że dla widoku "Top" (Górna warstwa) zaznacza się opcję "Mirror" (Lustro))
 11. 3 mm wystarczą. Jak skończysz swojego światłoluba to też się nim pochwal.
 12. Nie podlizuj się, wiem że jest okropny. Filmik wrzucę jutro, bo musiałbym skołować baterie do niego, a że mam grypę, to nie wychodzę na dwór, tata mi jutro kupi baterie i nakręcę filmik.
 13. Myślę, że 1mm to jednak trochę za mało, chyba że zrobisz obudowę wielowarstwową. Co do ilości, nie mam pojęcia, bo jak chciałem budować swojego, to nie mogłem nigdzie dostać spienionego PCV.
 14. Niezły, i w końcu nie z Japonii. Myślę że ta funkcja, jak rozpoznanie czy warto z ludźmi nawiązywać kontakt, przyda się, aby jak tu, robot nie przeszkadzał mu w zabawie.
 15. Luko mi się wydaje że Siersciuch myślał, że dioda to forum sience-fiction, albo napalił się nagle na zrobienie supermegahiperfajnego robota z milionami czujników itp. To są jego pierwsze posty jak widzę. Kolego Siersciuch proponuję zastanowić się nad tym co się wypisuje, albo przejrzeć wszystkie roboty jakie mamy, poczytać o naszych problemach jakie mamy z robotami, potem radzę przeczytać to. A wracając do tematu, jak niby miałbyś zarobić za pomocą ciała mechaniczego?
 16. Z tego co widzę masz już na koncie światłoluby, a więc przynajmniej ze schematu powinieneś rozpoznać fototranzystor, tak, to on wykrywa światło IR.
 17. Dużo zależy od schematu robota którego chcesz zatrzymywać
 18. W takim podłączeniu ten fototranzystor działa jak bramka logiczna NOT, a tranzystor tylko wzmacnia "sygnał", o wiadomo że fotortanzystor by tego nie pociągnął.
 19. Najlepiej na uC. A jak nie masz ochoty, to można to zrobić na bramce logicznej. Na bramce:
 20. Ładny, bardzo ładny. Widzę że muszę się wziąć za skończenie swojego, bo się teraz wszystkim wzięło na opisywanie konstrukcji.
×
×
 • Utwórz nowe...