Skocz do zawartości

Kurczak92

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Kurczak92

 • Ranga
  2/10
 1. @Gieneq Niestety ani opóźnienie ani zamiana na przycisk nie działa. Co prawda przy opóźnieniu 1s jest większe prawdopodobieństwo na trafienie w prawidłowy odczyt, ale problem pozostaje.
 2. Witam Mam problem z kontaktronem. Kiedy jest przy nim magnes, wszystko jest ok, ale gdy go nie ma, dioda zaczyna mrygać zamiast zmienić kolor. Żeby lepiej zrozumieć w czym problem, dodałem komunikaty do portu szeregowego i tak to wygląda: Gdy kontaktron jest "zamknięty". Oraz gdy jest "otwarty". Ciągle przeskakuje ze stany wysokiego na niski i odwrotnie. Oto program: #define LED_R 10 #define LED_G 11 #define LED_B 13 #define KONTAKTRON 7 void setup() { pinMode(LED_R, OUTPUT); //Piny sterujące diodą RGB jako wyjścia pinMode(LED_G, OUTPUT); pinMode(LED_B, OUTPUT); pinMode(KONTAKTRON, INPUT_PULLUP); //Kontaktron jako wejście (jak przycisk) digitalWrite(LED_R, LOW); //Dioda wyłączona digitalWrite(LED_G, LOW); digitalWrite(LED_B, LOW); Serial.begin(9600); } void loop() { if (digitalRead(KONTAKTRON) == LOW) { //Jeśli czujnik zwarty digitalWrite(LED_R, LOW); //Stan OK - dioda zielona digitalWrite(LED_G, HIGH); Serial.println("Stan OK"); } else { digitalWrite(LED_R, HIGH); //Stan ALARM - dioda czerwona digitalWrite(LED_G, LOW); Serial.println("ALARM"); } } Co może być przyczyną?
 3. @jas123 Dzięki. Jednak po dłuższej przerwie zapomina się podstawy. Dobrze być na forum. Sam dochodziłbym do do tego może dniami. Pozdrawiam
 4. @Treker Witam również. Dobrze tu być Dołączam zdjęcie. Nie wiem czy mógłbym coś namieszać w tym układzie. Może to wina płytki? Nie jest to Arduino, po pierwszej części kursu stała się podstawą pewnego projektu. Uznałem, że ta również nada się do kontynuowania kursu.
 5. Witam Mam taki problem z diodą RGB, że po wgraniu programu który miał płynnie zmieniać jej barwę tak się nie dzieje. Zamiast tego co jakieś 3 sekundy błyska ona na biało. #define czerwona 3 #define zielona 5 #define niebieska 6 void setup() { pinMode(czerwona, OUTPUT); pinMode(zielona, OUTPUT); //Piny diody RGB jako wyjścia pinMode(niebieska, OUTPUT); } void loop() { byte zmiana= 0; for (zmiana = 0; zmiana < 255; zmiana++) { //Płynna zmiana kolorów digitalWrite(czerwona, 0); digitalWrite(zielona, zmiana); digitalWrite(niebieska, 255 - zmiana); delay(10); //Krótkie opóźnienie, aby efekt był widoczny dla ludzkiego oka } } Co robię źle?
×
×
 • Utwórz nowe...