Skocz do zawartości

jasiek_

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O jasiek_

 • Ranga
  1/10
 1. No to jeszcze fotki mojej konstrukcji, działa całkiem sprawnie choć trudno przetestować enrgożerność. Dołączam jeszcze kod wzbogacony o monitorowanie sygnału wi-fi- dość przydatne w terenieesp32_cam_trap_FTP_PIR_MQTT_v2.zip.
 2. Dzięki serdeczne za kod - pomysł z integracją domoticza przedni, spróbuje go dostosować do home-assistanta przez rest API albo mqtt. Pewno trochę to zajmie bo moje zdolności programistyczne są dość ograniczone. Jeszcze raz dzięki Edit: Nie było tak strasznie - w załącznikuesp32_cam_trap_FTP_PIR_MQTT.zip kod Miglandza z integracją MQTT - to rozwiązanie wydało mi się bardziej uniwersalne niż rest API home-assitant.
 3. Czołem, Świetny projekt. Także jestem na etapie testowania podobnego rozwiązania tyle, że po zrobieniu zdjęcia, esp wysyła zdjęcie z kartySD na google drive - tu link do github'a https://github.com/SCWhite/esp32cam-SDcard-googledrive-PIR. Chciałem skorzystać z Waszej wiedzy i zapytać czy jest możliwość implementacji w ten projekt trybu deep_sleep (coś na kształt tego projektu - https://randomnerdtutorials.com/esp32-cam-pir-motion-detector-photo-capture/. Mianowicie, chodzi mi o to, aby po zrobieniu zdjęcia i wysłaniu na gdrive esp szedł spać a w przypadku pojawienia się ruchu PIR (podłączony do GPIO13 przez tranzystor 2N3904) wzbudzał cały układ i ponownie łączył się z wi-fi i wysyłał zdjęcie. Próbowałem coś wymyślić i dorzucić te pare linijek kodu ale z marnym skutkiem - nie jestem programistą. Będę wdzięczny za podpowiedzi. esp_sleep_enable_ext0_wakeup(GPIO_NUM_13, 0); Serial.println("Going to sleep now"); delay(1000); esp_deep_sleep_start(); Serial.println("This will never be printed");
×
×
 • Utwórz nowe...