Skocz do zawartości

CzarnyFeniks

Użytkownicy
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez CzarnyFeniks

  1. Bardzo fajny układ, wszystko działa jak należy: a także druga strona: Z ciekawości policzyłem i zmierzyłem rezystancje LED1: 533,33Ω (pomiar: 528Ω) LED2: 800Ω (pomiar: 796Ω) LED3: 1130,95Ω (pomiar: 1134Ω) LED4: 4000Ω (pomiar: 3926Ω) LED5: 1200Ω (pomiar: 1187Ω)
  2. Zgodzę się z innymi forumowiczami na zdjęciach i filmikach płytka wygląda na dużo większą niż w rzeczywistości, lecz się nie poddałem i efekt mojej pracy można zobaczyć poniżej: Co najdziwniejsze patrząc na wprost nie widać tych przebarwień. Dlatego też mam pytanie czy to jest przebarwienie od przegrzania czy też resztki topnika?
  3. Wszystkie układy złożyłem i działały bez zarzutu, zgodnie ze zdjęciami i filmikami załączonymi do kursu, dlatego też wiem, że wszystkie komponenty są sprawne, lecz w momencie zamiany rezystorów R3 z 56k na 10k zasilanie byłą włączone, termistor miał temperaturę pokojową i potencjometr był ustawiony na podawanie napięcia odwracającego wyższego od nieodwracającego. Skutkiem czego dioda się zaświeciła mimo, że żaden rezystor R3 nie był wpięty, gdzie jak dla mnie napięcie na wejściu nieodwracającym było bliskie 0V, co daje brak napięcia na wyjściu komparatora i brakiem otwarcia tranzystora w układzie LM311. Odpada opcja by przez termistor w tej temperaturze lub przez rezystory 1M i 330 omów oraz diodę popłynęło napięcie wyższe od wejścia odwracającego w komparatorze. Pytanie moje jest do bardziej doświadczonych kolegów czy moja logika jest zła, czy też z komparatorem LM311 jest coś nie tak?
  4. Witam, mam na imię Łukasz z zawodu spawacz, lubię dużo czasu jak nie całe dnie spędzać w garażu i majsterkować. Tworzę projekty w metalu jak i w drewnie. Coraz częściej planuje dodać elektronikę do moich dzieł stąd moja wizyta tutaj. Pzdr
×
×
  • Utwórz nowe...