Skocz do zawartości

franek84

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O franek84

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć, zerknij na to https://support.google.com/accounts/answer/6010255?hl=pl miałem podobny problem z generowaniem maili bezpośrednio skryptem Pythona.
 2. Możesz również dodać opcję wysyłania odczytanych danych ze skryptu bme280.py do Domoticza wskazując odpowiedni IDx wirtualnego czujnika, a wywołanie bme280 do Crona.
 3. Wstyd.... działa, dziękuję. Sądziłem że wykonując skrypt z konsoli - wykonanie tworzy plik tekstowy w tej samej lokalizacji co skrypt - identycznie wygląda uruchomienie z Domoticz. Po co sudo? Szukając odpowiedzi w necie, natknąłem się na propozycje rozwiązania tego problemu dodając właśnie sudo. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 4. Cześć, Zainspirowany kursem Rpi z zainstalowanym Domoticzem - jest świetny, czekam na więcej - dotarłem do problemu którego nie jestem w stanie rozwiązać. A mianowicie, Domoticz -> Zdarzenia, a dokładniej Blocky. Blocky daje możliwość uruchomienia zewnętrznego skryptu. W moim przypadku jest to „plik.sh” (oczywiście podaję pełną ścieżkę do skryptu w Blocky) zawierający: #!/bin/bash sudo /home/pi//plik.py & Jako że bliżej mi do Pythona, plik.sh uruchamia plik.py o treści (zawartość testowa, sprawdzam czy Domoticz bez problemu uruchamia skrypty): #!/usr/bin/python3 wyjscie = open("wyjscie.txt", "w") c = 2 + 2 wyjscie.write("wyjscie wynosi " + str(c)) Logi Domoticza nie zgłaszają żadnego błędu. Mam log kontrolny wykonujący proces w Blocky. Skrypt wywołany z Blocky przez Domoticza wykonuje się niby prawidłowo, jednak nie zapisuje żądnych informacji do pliku tekstowego. Natomiast wykonanie pliku z konsoli (putty: ./plik.sh) działa już prawidłowo i bez problemu dokonuje zapisu w pliku txt. Mogę prosić o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki?
 5. Witajcie, Czy podłączenie czujnika DHT22 - zamiast DS18B20 - wygląda identycznie jak w opisie artykułu? Czy może nie współpracuje on tak prosto jak opisany w artykule sam czujnik temperatury? Pozdrawiam,
 6. Witam, Pytanie do czysto mechaniczne Skąd wziąłeś oś mocująca silnik z kołem? Z jednej strony jest śruba która trzyma się osi silnika a z drugiej strony ta część widzę że jest nagwintowana.
×
×
 • Utwórz nowe...