Skocz do zawartości

Kpx800

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Kpx800's Achievements

1/10

1/10 (1/10)

2

Reputacja

  1. @RobertG Dziękuję za pokazanie tej metody tworzenia układów. Ze względu na konieczność lutowania nie jest zbyt przyjazna nauce i ciągłemu zmienianiu elementów, ale dzięki Twojej wskazówce chyba trochę mnie olśniło, że skoro sama masa w tej konstrukcji jest powierzchnią, do której można w dowolnym miejscu podpiąć podzespoły kiedy wymaga tego przebieg układu (oczywiście zakładam, że spostrzeżenie to jest prawdziwe do pewnego stopnia) i nie trzeba "rozkminiać" dlaczego podpięcie do masy jest tu a nie tu. Swoją drogą chyba zaczynam łapać koncepcję nazywania ujemnego bieguna masą - miałem z tym nieustanny problem przy okazji prac przy samochodzie. @deshipu Dzięki za podpowiedzenie programu. Nie miałem jeszcze czasu go użyć, ale po obejrzeniu kilku screenshotów wygląda bardzo obiecująco jak narzędzie do nauki. Już ściągnięty i czeka na spokojniejszą wieczorną chwilę.
  2. Cześć, Nazywam się Jakub. Na Forbot przywiodła mnie chęć poznania zagadnień elektroniki, które chciałbym wykorzystać przy wymyślonym przez siebie projekcie wykonania oświetlenia wnętrza swojego samochodu. Ze względu na ambitne plany - nie tylko wpięcia się LEDami do obwodu, ale także sterowanie całym układem - zapewne potrzebuję zagłębić się w temat mikrokontrolerów. Póki co zapał nie słabnie. Kurs podstaw elektroniki 1 już przerobiony. Uzmysłowił mi jednak jaki ogrom wiedzy jest do przyswojenia. Nie zrażając się przeciwnościami losu (nie od razu przecież Rzym zbudowano) witam wszystkich forumowiczów, z góry dziękując za pomoc w szukaniu odpowiedzi być może nawet i na te najgłupsze pytania.
  3. Cześć, Przerobiłem sobie kurs podstaw elektroniki. Pomyślnie udało mi się odtworzyć prezentowane tam układy. Mam jednak problem z wykonywaniem innych konfiguracji układów na płytce stykowej. Problematyczne dla mnie jest rozplanowanie w jaki sposób połączyć elementy ze sobą , aby uzyskać połączenia szeregowe/równoległe. Różne możliwości tworzenia węzłów w otoczeniu pionowych i poziomych płytek są dla mnie ciężkie do zwizualizowania i mimo, że wszystkie układy przed obejrzeniem proponowanego połączenia starałem się wykonać sam to przy "bardziej skomplikowanych" układach jak na początek (mowa to np. o chociażby przerzutniku bistabilnym) niestety zawsze coś nie działało lub działało niepoprawnie (dobrze, że w zestawie jest więcej diod ). Moje wyobrażenie o układach z prądem stałym wyniesione z lat szkolnych ("wszystko idzie z plusa do minusa w kółko", "obwód musi być zamknięty", "uważać nie zewrzeć baterii") i trochę technicznego drygu powodują, że nie mam problemów z czytaniem schematów (oczywiście do pewnego stopnia złożoności) jednak różne zabiegi techniczne pozwalające zoptymalizować budowany układ tak, żeby posiadał jak najmniej elementów i "kabelkologii" są dla mnie problematyczne. Czy znacie może jakieś dobre źródła internetowe bądź książki pozwalające zapoznać się z praktycznym przeniesieniem teorii na wykonany układ? Chodzi mi tutaj o samo tworzenie układów skupiające się na tworzeniu obwodów, dołączaniu elementów, optymalizacji połączeń (chciałbym odejść od podejścia "idę od plusika w kółeczko aż przejdę przez wszystkie elementy i dotrę do minusika baterii"). Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.