Skocz do zawartości

lukezaa

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

lukezaa wygrał w ostatnim dniu 26 czerwca

lukezaa ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutralna

O lukezaa

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 06.11.1996

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Języki programowania
  NodeJS,C/C++,Bash,PS
 • Zawód
  devOps
 1. Z chęcią dam znać co i jak. Mam nadzieję, że uda mi się go zrealizować. Póki co dziękuje za polecone płytki
 2. U mnie to jest taki problem, że trochę wiem, a trochę nie. Myślę, że lepsza płytka będzie wymagać więcej uwagi i pracy niż gotowy kurs. Szczególnie z definicją pinów. Jednak to jak fusebity z AVR więc uwaga i tyle
 3. Zobaczę jak moje dwie inne paczki z Aliexpress teraz przyjdą po COVID19 i będę zamawiał. Już wiem co i jak Myślę też czy nie kupić Elberta i zrobić z nim kursu, ale chyba to będą zmarnowane pieniądze bo szybko się zatrzymam.
 4. Ta pierwsza z Aliexpress wydaje się interesująca cenowo i też posiada układ taki sam jak w tym projekcie co znalazłem. Więc wydaje się najlepszym wyborem dla mnie. Tylko ta ma ram DDR3 a nie SDRAM jest jakaś duża różnica w ewentualnej komunikacji z ramem? Programowanie rozumiem przez JTAGa? Jakoś na płytce z porami mi nie zależy bardzo bo w tym projekcie bo i tak będę pracował głównie na sygnale cyfrowym a analog z VGA będzie niskiej częstotliwości to mogę na początku na płytce stykowej zrobić sobie wszystko. Ja ZSE skończyłem w 2014 roku więc w całkowicie innych czasach i też inny kierunek technik informatyk. Jednak właśnie na zajęciach z UTK zachęciłem się do algebry boola i elektroniki cyfrowej.
 5. Cześć, Co do projektu to chciałem trochę wzorować się na tym. Też jako input analogowy jest używa płytka na układzie 5150 który konwertuje sygnał analogowy kompozytowy na cyfrowy sygnał. Tylko chciał bym dać output po RGB+Sync niż HDMI. I robić downscaller a nie upscaller. Tam jest też kod konwertera YUV na RGB na licencji MIT. https://github.com/rrk1/FPGA-FPV-scaler Btw. Ty jesteś z Bydgoszczy widzę. ZSE kończyłeś?
 6. Wideo wyjściowe będzie 320x240. Jednak w PAL mamy 576lini. Więc rozdzielczość będzie większa. Mogę też spróbować pobierać co któryś piksel zamiast wszystkich do FIFO. Jednak myślę, że i tak RAM się przyda. Najwyżej nie wykorzystam go w tym projekcie. Płytki też nie chciał bym teraz robić sam bo jestem słaby w lutowanie. Tak to bym szedł w 100% w analog i zrobienie tego na jakimś dekoderze wizji z telewizora. Edit. cały projekt wiem, że będzie i tak trudny. Jak w ffmpegu jak programuje to takie coś było by banalne do zrobienia..
 7. Sam projekt jest prosty. Mam auto w nawigacją z 99 roku i wyświetlacz do niego przyjmuje obraz RGB, a kamerki cofania generują sygnał kompozytowy. Z sygnału analogowego na cyfrowy będzie przetwarzać mi inny układ. On generuje mi cyfrowy sygnał YUV420 z sygnałami synchronizacji. FPGA będzie musiało przeliczyć przestrzeń braw na RGB444 oraz ewentualnie zrobić downscalling do odpowiedniej rozdzielczości. Więc ciężko oszacować mi wielkość framebuffera. Im mniejszy tym lepszy będzie. planuje 8 bitów na całe RGB (jakoś to podzielę na konkretne składowe). Do celowo bym do tego projektu zaprojektował płytkę i zamówił w jclpcb czy jakimś innym miejscu z montażem elementów. Kwota im taniej tym lepiej. Do 300zł. Potem będę chciał na tej płytce jakiś CPU za emulować lub nawet samemu stworzyć jakiś.
 8. Poszukuje płytki dla początkującego w układach FPGA. Ogólnie nie jestem totalnym laikiem w tematach IT i elektroniki. Z zawodu jestem devOpsem. Programuje w C/C++ i nodejs do tego basha i powershella używam do skryptów. Arduino i AVR też nie są mi obce. Hobbystycznie zajmowałem się elektroniką analogową i w technikum cyfrową (algebrą boola). Więc nie chce jakieś płytki która mnie szybko zamknie. Zasadniczo chciał bym na niej wykonać jeden projekt. Konwerter sygnału kompozytowego (NTSC/PAL) do RGB + Sync. Wiem z czym to się wiąże z dodatkowym dekoderem wizji. Widziałem już płytki takie dla FPGA na Aliexpress. Konwersją przestrzeni barw i downscalling ewentualnie. A potem pobawić się w jakieś custom CPU na niej w ramach nauki. Domyślam się, że potrzebna była by mi płytka z RAMem jednak Mimas v2 wygląda jak by nie był już dłużej dostępny. Jaką inną płytkę byście mi polecili w jakimś dobrym supportem i bez pirackiego IDE.
×
×
 • Utwórz nowe...