Skocz do zawartości

dawidd

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O dawidd

 • Ranga
  2/10
 1. Z grubsza można powiedzieć ze mam już co chciałem. Dzięki ethanak, bez Ciebie by mi sie nie udało. Jeszcze mam takie pytanie - czy duzo roboty by było żeby usunąć z kodu DISTANCE i ROLLER ? Tych funkcji nie używam, a trzeba w menu przez nie przeskakiwać
 2. dziękuje za wyjaśnienie. Wygląda na to ze najlepszą wartością jest -0,84. Czy program bierze pod uwagę jak bym wpisał wartość jeszcze dokładniejszą np -0,835 czy tylko do 2 miejsc po przecinku możną korygować?
 3. dziękuje ethanak, kod wrzuciłem i będę obserwował czy działa prawidłowo. Ale już wygląda ze jest lepiej. Powiedz jeszcze jeśli chodzi o ta wartość kalibracji Z -0.85 to mam ją z czegoś wyczytać, czy po prostu metoda prób i błędów wpisywać rożne liczby i obserwować kiedy osie x i y najmniej się zmieniają gdy przyrząd leży nieruchomo? Obecnie przy wartosci -0.85 osie x i y pływa w okolicy +- 0,05. Czy to jest akceptowalny wynik czy powinno być jeszcze lepiej ?
 4. zmieniłem i niestety przy probie kompilacji podświetla mi ta zmieniona linijkę i mam błąd: Arduino:1.8.7 (Windows 10), Płytka:"Arduino Nano, ATmega328P (Old Bootloader)" C:\Users\Fujitsu\Desktop\akcelerometr\final_code\final_code.ino: In function 'void setup()': final_code:45:11: error: 'class MPU6050' has no member named 'setGyroOffset' mpu6050.setGyroOffset(-6.33, -1.39, -0.85); ^ exit status 1 'class MPU6050' has no member named 'setGyroOffset' Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż szczegółowe informacje podczas kompilacji"
 5. nie bardzo wiem czy to o to chodzi: ======================================== Calculating gyro offsets DO NOT MOVE MPU6050... Done! X : -6.33 Y : -1.39 Z : -0.85 Program will start after 3 seconds ========================================
 6. ustawiłem osie x i y tak, ze teraz gdy przyrząd leży na płaskiej powierzchni to X wskazuje 0,05 i Y podobnie - obie te wartosci pływają +- 0,05. Jednak kątomierz dalej nie działa prawidłowo mimo iż leży nieruchomo jego wartość się zwiększa tak ja na filmiku, trochę wolniej ale po ok 2 min z 0 st pokazał 2 st itd. Co jeszcze można zrobić żeby to poprawić?
 7. W opisie jest jak skalibrować osie x i y - i to udało mi się zrobić i jest lepiej. A jak skalibrować żyroskop? Co to znaczy "No i oczywiście o to, aby żyroskop nie "płynął" jeśli jest nieruchomy."? Bede wdzięczny za wszelkie sugestie
 8. Nie, a ma to znaczenie? Chodzi o to żeby leżąc na płaskiej powierzchni pokazywał x=0 i y=0 ? Sorry za być może trywialne pytanie, ale nie jestem w tym specem
 9. nagrałem filmik jak to wygląda. Urządzenie leży na biurku nieruchomo a mimo to kąt się cały czas zmienia. Wymieniłem MPU ale nic to nie zmieniło.
 10. Witam wszystkich, Wykonałem projekt, naprawdę super. Mam tylko problem z kątomierzem i licznikiem obrotów - kątomierz mimo iż leży nieruchomo, to po woli kąt się zwiększa, to samo z licznikiem obrotów - po woli licznik się zwiększa Co może być przyczyna takiego zachowania? MPU uszkodzony?
×
×
 • Utwórz nowe...