Skocz do zawartości

kevin

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O kevin

 • Ranga
  3/10
 • Urodziny 18.04.1991

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  php, mysql
 1. Nie chodzi mi już o sam proces sterowania bo to jestem w stanie pojąć; jak gdzie i po co. Zastanawiam się bardziej nad tą turbinką - w komentarzach spotkałem się z terminem "wentylator kanałowy" - W sklepie Botland nie widzę takiego wentylatora a na allegro chodzą po ~ 200-300 zł.
 2. Znalazłem ten film w sieci, czy na forum padły już jakieś dyskusję nt. jego konstrukcji? Chętnie bym poczytał (-:
 3. Świetna sprawa, na prawdę. Miło jest popatrzeć, jak cały czas prężnie się rozwijacie; jak wortal rośnie z dnia na dzień. Do gadżetów zaproponowałbym takie kalendarzyki listkowe - one mają format wizytówki czyli 85/55 mm. Wyśle Ci zdjęcie jak będę miał w ręku taki kalendarzyk bo fajnie to się prezentuje i pasuje do tego klimatu (tak sądzę).
 4. Ładnie to się prezentuje, na pewno w niedalekiej przyszłości skusze się na taki zestaw. Szczególnie, że cena przedstawiona na stronie KAMAMI.pl nie jest wysoka. Nie zauważyłem wzmianki o kołach do zestawu - jak domyślam się trzeba dokupić oddzielnie, tak?
 5. Na google kodach jest dostępna klasa php-serial, którą można rozbudować i napisać skrypt sterujący diodami LED (http://forum.php.pl/index.php?showtopic=193091).
 6. Zdaje sobie sprawy z działania pętli - po prostu chciałem wymusić jakiekolwiek działanie, aby poruszyć silnik. Wciąż nie wiem, w której linjce definiuje, że np. PORTB.0 ma być sygnał PWM1 a WEJŚCIE1, WEJSCIE2 - to ma być np. PORTB.1, PORTB.2
 7. Może inaczej to rozegramy - pokaże Wam aktualny kod i przetłumaczymy go, ponieważ nie wiem do końca jak mam go interpretować. Obowiązkowe, tego nie musimy omawiać. '********************* Atmega32 $regfile = "m32def.dat" $crystal = 16000000 $baud = 9600 Obowiązkowy kod, zaczerpany z robota umieszczonego tutaj na forum. 'Konfiguracja przetwornika analog-cyfra (ADC) Config Adc = Single , Prescaler = Auto Tu zaczynają się schody. a dokładnie Compare A Pwm, Compare B Pwm - chodzi o definicje "A" oraz "B" co to właściwie jest? Mogę zamiast "A" wstawić Y i później definiować tylko Pwm1y ? - Po prostu w w/w kodach, chodzi o zdefiniowanie "zmiennej", którą później będę ustawiał jako PWM? Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Prescale = 1 , Compare A Pwm = Clear Down , Compare B Pwm = Clear Down Wszystkie porty B oraz D ustawiam jako wyjścia. Po co właściwie mam definiować aż 2 porty jako wyjścia, jak będę używał tylko jednego? (na przykład "D") - kod programu starałem się bazować na kodzie programu z tego tematu Config Portd = Output Config Portb = Output // nie trzeba tego tłumaczyć - chodź tutaj definiujemy tylko port d - więc mamy cały czas zbędne wyjście portów "b" Silnik_prawy_b Alias Portd.0 Silnik_prawy_a Alias Portd.1 Dim W As Word Set Silnik_prawy_a Reset Silnik_prawy_b Mam ogólnie jeden silniczek podłączony (jutro załączę zdjęcia z podłączenia) - silniczek jest od magnetofonu starego jak świat. Po prostu chciałem jako pierwszy program testowy po prostu uruchomić silniczki z poziomu mostka H. Więc w pętli po prostu narzuciłem Pwm1a na 0 i Pwm1b na 255 Tylko tego właściwie nie rozumiem. Zazwyczaj jak programowałem, aby np. dioda zapaliła się to używałem po prostu polecenia "Set" a tutaj żadnych takich informacji w kodzie nie ma - w jaki sposób jest ten sygnał podawany? Zdefiniowałem wyżej WYJŚCIA, ale nigdzie z nich nie korzystam. Do Pwm1a = 0 Pwm1b = 255 Loop End Posiadam ATMega32, kwarc 16MHz oraz mostek L293D. Ogólnie to mikroprocesor mam na takiej płytce click -> a sam mostek na oddzielnej - po prostu za pomocą okablowania podłączyłem jedno z drugim. update: a) silniczek na pewno działa, sprawdzałem b) zasilanie mostka również jest ok sprawdzałem, bardziej obstawiam winę źle napisanego programu w BASCOMie bądź podłączenia PWM1, WEJSCIE1, WEJSCIE2 (według schematu z pierwszej strony tematu)
 8. Hej, chciałem przetestować mostek L293D, ale coś niespecjalnie działa. W tej chwili testuje wszystko na jednym silniku (więc podpiąłem tylko lewą stronę) - i nie wiem czy to wina programu czy może złego połączenia? Więc zadaje pytanie: czy jeśli program będzie na czysto (czyli w pętli żadnego kodu nie umieszczę) to standardowo silnik powinien pracować?
 9. Zawsze można za pomocą polecenia "Print" wyświetlić informacje w terminalu. Później tylko skierować pilot do odbiornika podczerwieni i kod z pętli powinien na bieżąco Ci wyświetlać, który przycisk wcisnąłeś na pilocie.
 10. w artykule padł pierwszy link do tematu 'jak zrobić robota - jestem kompletnie zielony'
 11. http://feeds.forbot.pl/robotyka stare logo
 12. Jak można lubić "Włatcy Móch" Osobiście lubię oglądać serial "Dexter" (nie mylić z bajką ) Natomiast jeśli chodzi o ulubione filmy to; Chłopcy z ferajny, Kasyno - De Niro oraz Pesci byli po prostu "the best"
 13. Piwo dla wszystkich uczestników, ciekawe artykuły nadesłaliście - jest co czytać
 14. Czytaj podklejone wątki np. https://www.forbot.pl/forum/topics33/linefollower-prosty-do-bolu-vt1521.htm
×
×
 • Utwórz nowe...