Skocz do zawartości

genomar

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O genomar

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 10.04.1988

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  automatyka, robotyka
 • Zawód
  student
 1. Z tego co wiem, finały konkurencji pokazowych będą rozstrzygnięte jeszcze podczas fazy eliminacyjnej konkurencji głównych. Natomiast jeśli chodzi o nagrody rzeczowe, mają być nagradzane wszystkie 3 miejsca. Warto na pewno się rejestrować, ponieważ jak widać, mało robotów jest zarejestrowanych na te konkurencje więc szansa wskoczenia na nagradzane miejsce jest duża. Edit: Oczywiście muszą być zawodnicy, żeby dana konkurencja ruszyła. Dyplomy też będą.
 2. Witam. Koledzy już napisali co było nie tak więc nie będę się powtarzał Chciałem bardzo pochwalić ekipę organizacyjną jak i sędziowską, która pomimo drobnych niedociągnięć wykazała się dużą elastycznością. Pomysł żeby wzywać zawodników przez krótkofalówkę dobry, dla tych którzy mieli 2 różne roboty. Mam nadzieję, że nasze roboty zapewniły dobre widowisko publiczności, pomijając juz kwestię zajętych miejsc. Trzeci przejazd finałowy Hurricane Przy okazji ogromny szacun dla inżynierów z Poznania, którzy dobrowolnie zrzekli się nagród za drugiego linefollowera (RESPECT).
 3. Witam, Może nie jestem autorytetem w tym temacie, ale chciałbym pochwalić kolegów z Warszawy za organizację zawodów. Jak na pierwszy raz - super Jest kilka rzeczy które bym zmienił, poprawił, ale wolę napisać o tym co mi się podobało. Bardzo dobrym pomysłem było udostępnienie trasy dla linefollowerów w praktycznie nielimitywanej ilości razy. Zawodnik mógł sam zdecydować kiedy chce wykonać mierzony przejazd. Może mniej widowiskowe dla publiczności ale wygodniejsze dla nas;) Ponadto nie było żadnych problemów na łączeniach płyt, bo ich po prostu nie było:) Poza tym, bardzo dobra komunikatywność z sędziami i osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu. Chciałbym ze swojej strony życzyć powodzenia w kolejnych edycjach i zapraszam w maju na zawody do Krakowa
 4. cicho sza! TIMONek - to miała być niespodzianka Nie mogę się już doczekać kiedy "jeden z robotów" zazsie połowę trasy i pociągnie za sobą ...śniło mi się że strzępy trasy fruwały po całej hali Tak na serio, jak Panowie z Warszawy DOBRZE naciągną trasę i zabezpieszą, żeby była cały czas naciągnięta, przejazd nie powinien sprawiać problemu "innym" linefollowerom.
 5. Trasa świetna:) Gratulacje! Najbardziej podoba mnie się to, że odległość między liniami jest co najmniej kilkanaście cm, dzięki czemu jest większa szansa że robot nie zawróci jak będzie szybko pokonywał łuki. Jedynie mam zastrzeżenie do długiej małej "fali" po lewej stronie, ale myślę że większe problemy będą miały (niestety) roboty przegubowe.
 6. Widzę, że tu jakaś paranoja zaczyna się robić. Mam taką propozycję. Skoro trasy już znane, to niech każdy sobie kupi czarną taśmę, wyklei w pokoiku na panelach trasę finałową i prześle na jołtuba filmik przejazdu z udokumentowanym czasem. Nikt nie będzie miał problemów ani z podłożem ani z zaginającą się taśmą i oczywiście można wykonać tyle prób ile się chce Kiedyś nie była znana nawet trasa eliminacyjna (jedynie jej elementy składowe) i nie było problemu. Może warto wrócić do starych sprawdzonych metod...
 7. Z całym szacunkiem dla organizatorów, ale wprost nie mogę sie powstrzymać od komentarza. Buhahahahaha No ale skoro tak ma być, niech wygra lepszy:) Mała rada. Zastanówcie się jaki efekt chcecie uzyskać w finale. Oglądać szybkie przejazdy linefollowerów, czy oglądać który linefollower powooooli pokona całą trasę. Jeśli to drugie - ok, no problem, damy radę, ale szału nie będzie.
 8. Mam pytanie do organizatorów. Wiem że trochę na wyrost, ale mamy taki pomysł, aby wystąpić pod wspólną nazwą koła naukowego. Jest nas trochę z Krakowa, robotów też mamy niemało. Chodzi o konkretną informację, nazwa kogo lub czego będzie widniała na dyplomach? Czy dyplom będzie dla robota, czy dla lidera grupy, czy też dla wszystkich członków drużyny? Proszę o konkretne informacje. Od tego będzie zależała forma w jakiej będziemy się rejestrować na konkurs (osobno czy razem pod jedną nazwą).
 9. To jak będzie z tymi silnikami hp 1:30? Przyjdzie jakaś paczka czy sam się pofatygować do Amerykańców? Z 2 sztuki by się zdały, a jestem pewien że będzie więcej chętnych.
 10. Dzięki Treker postaram się w najbliższym czasie przedstawić bliżej G.ENEK'a, ale dopiero po zawodach we Wrocławiu.
 11. TIMONek, nes86 - stworzyliście piekielne machiny, ale G.ENEK nie powiedział ostatniego słowa Wrocław jest wasz. Gratuluję Zastanawiam się co zrobicie z taką ilością licencji na LabView, możecie otworzyć teraz własne laboratorium przetwarzania A/C Linefolower - Pomysł z nieskończoną możliwością przejazdów w eliminacjach bardzo dobry. Sędziowie mówili ludzkim głosem, byli otwarci na sugestie zawodników (czasami aż za bardzo), ale lepiej w tę stronę. Trasa trochę za mało skąplikowana, ale myślę że nie miało to wielkiego znaczenia - i tak wygrałby lepszy;) Za rok chętnie przyjadę kolejny raz, ale błagam zróbcie bramki liczące czas. Mam nadzieję, że w kategorii linefollower z przeszkodami pojawią się inne utrudnienia- może jakiś mostek, zakręty pod mniejszymi kątami... na pewno będzie ciekawiej:)
 12. http://www.robotronik.pl/ <- w systemach alarmowych
 13. Ms elektronik to jeden z nielicznych sklepów który posiada w ofecie te czujniki, pomimo faktu że tak na prawdę ich nie ma:P Ponoć mają przyjść do nich po 22 marca... więc do zdaze:/
×
×
 • Utwórz nowe...