Skocz do zawartości

KrzyMr

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O KrzyMr

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam Pewnie banalne pytanie ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Mianowicie potrzebuje ustawić piny USART2 czyli PA2 i PA3 jako zwykłe wyjścia, ustawiam to w CubeMx, w programie pisze żeby zmieniała stan co 500ms, dla kontroli robię to samo dla wbudowanej diodzie na płytce, oczywiście do PA2 też podłączam diode led, i tutaj jest koniec ponieważ dioda nie miga. Co mam zrobić jeszcze żeby to ustawić tak jak ma być?
 2. Tak wiem czytam właśnie ten poradnik ale używa tam F103 i wykorzystuje przerwania od przepełnienia, a ja chce po prostu odczytywać wartość licznika.
 3. Witam. Od 3 dni walczę z uruchomieniem encoder mode na timerze1 lub 2, wszystko ustawione tak jak RM. Dla pewności robiłe obsługę encodera na jednym przerwaniu na pinie PC0 i działał w miarę ok. Ale chce uzyskać taki efekt na timerze. Oto aktualny kod: #include "stm32f3xx.h" #include "main.h" void GPIO_Init(void); void Make_buffor(void); uint32_t Segmenty[8] = {SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, Sdp}; uint32_t Wyswietlacz[4] = {C1, C2, C3, C4}; uint32_t Liczby[10] = {L0, L1, L2, L3, L4, L5, L6, L7, L8, L9}; uint8_t wyswietlana_liczba = 0; uint32_t liczba = 10; uint16_t bufor_do
 4. Problem w sumie rozwiązany, w VSCode można też użyć wtyczki PlatformIO do programowania STM na frameworku STM32Cube ale nie ma żadnych plików main trzeba je sobie samemu zrobić.
 5. Witam. Programowałem trochę avr, ale przesiadałem się na stm32, avr programowałem w VS Code i lubię to środowisko. Moje pytanie to czy ktoś programuje stm32 w ty środowisku, albo umie je skonfigurować tak żeby można było budować i wgrywać program? Wiem że jest wtyczka do tego ale nie potrafię jej używać. Otwieram folder z projektem wygenerowanym z CubeMX i kiedy daje "buduj" to wychodzą błędu ze brakuje jakiegoś Patha, kiedy dodam wszystko i klikam "buduj" to kompletnie nic się nie dzieję. I jeszcze w programie podkreślone są linijki tak jakby nie wykrywało biblioteki. Ktoś p
 6. po zamianie na __flash wyrzuca mi błędy "oczekiwano na znaku ";"" dla wszystkich 3 linijek const __flash char T1[] = "DS1307"; const __flash char T2[] = "TESTER"; const __flash char * const __flash menu[2] = {T1, T2}; dlaczego? nawet po skopiowaniu linijki ze strony tak jest.
 7. Witam próbuje zrobić proste menu ale zajmuje za dużo pamięci SRAM, dlatego postanowiłem umieścić je w pamięci FLSAH mikrokontroler, niestety nie dział to poprawnie mianowicie nie wyświetla nic albo po kolei wszystkie znaki (krzaki) bez przerwy. kod : const char T1[] PROGMEM = {"DS1307"}; const char T2[] PROGMEM = {"TESTER"}; const char * menu[2] PROGMEM = {T1, T2}; //odczytuje za pomocą: LCD_Write_Text((char *) pgm_read_word_near(& menu[1])); // funkcja wyświetlania bo może tu jest problem void LCD_Write_Text(uint8_t * Text){ while(* Text) Send_Data(* Text++)
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.