Skocz do zawartości

Strogg

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Programuję w
  AutoIT, VBS, PS
 • Zawód
  Informatyk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Strogg's Achievements

2/10

2/10 (2/10)

3

Reputacja

 1. I co się dzieje z tą energią prądu, która się "upłynnia"?
 2. A czy stosując układ kondensator - tranzystor można jakoś sterować rozładowywaniem kondensatora wykorzystując to jako backup zasilania lub przekierowywania prądu zmagazynowanego w kondensatorze wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba?
 3. W moim zestawie brak LM311. Rozłożyłem wszystko, żeby zacząć nowy kurs, a brakuje najważniejszego elementu. Zacząłem sprawdzać dalej - brak również elementu: "Przetwornica step-up/step-down - S7V7F5 5V 1A z wlutowanymi złączami". Co teraz? Czy jakość nadzorujecie jakoś dostarczana przez sklep Botland?
 4. Jeśli kondensatory mają "wyrównywać" prąd w układzie to czy znaczy to, że gdy jakieś urządzenie/uklad elektroniczny nie domaga, ma spadki zasilania, może to wynikać z tego, że kondensator szwankuje I powoli kończy swój żywot albo po prostu jest źle dobrany? Czy gdybyśmy posiadali idealny układ elektroniczny w idealnym środowisku kondensator nie byłby potrzebny?
 5. Hmm. Trochę mi to przypomina działanie bramki logicznej w informatyce. Wydaje mi się, że ten przykład z kursu miał tylko za zadanie pokazać, że to faktycznie działa, bo do gaszenia-zapalania diody można wykorzystać przecież jakiś wlącznik.
 6. Tak, tylko, że im większe ISO tym więcej szumu, a im dłuższy czas naświetlania tym nawet lekko ruchome obiekty mogą być bardziej rozmyte, więc to nie jest ratunkiem dla wyższej wartości przysłony. A czy średnica obiektywu też ma tutaj znaczenie?.
 7. Witam Jestem tu nowy I po pierwszym kursie elektroniki. Mam nadzieję, że ostatecznie uda mi się skonstruować coś co jeździ (lub chodzi), a może nawet I uzyska samoświadomość
 8. Witam Ostatnimi czasy zająłem się fotografią nocnego nieba i obiektów nocą. Póki, co testuję na moim starym kompakcie. Mam pytanie do fotografów amatorów o jedną kwestię dotyczącą tzw. ilości światła "wpadającej" do aparatu. Jak wiadomo jest to współczynnik f I podobno im mniejsza wartość, tym lepiej dla światła. W moim kompaktowym aparacie Canon (sprzed 14 lat) min. wartość wynosi 2.8, z czego wynika, że całkiem nieźle. A tymczasem, jak przeglądam oferty bardziej profesjonalnych I drogich aparatów - czy to kompaktów czy lustrzanek często widzę, że wartość f zaczyna się np. od 3.4 lub nawet 4 - czyli jest gorsza niż w moim starym budżetowym aparacie kompaktowym. Czy to znaczy, że te aparaty nie będą w stanie zrobić jasnego zdjęcia? A może jest jeszcze jakiś dodatkowy współczynnik, który odpowiada w nich za jasność i wartość f się tutaj aż tak nie liczy? Pierwszy z brzegu aparat. https://www.x-kom.pl/p/524325-lustrzanka-nikon-d5600-af-s-18-140mm-vr.html
 9. Odpowiadając na pytanie z kursu z przekaźników - Czy słyszysz charakterystyczny dźwięk przełączania? Tak, aż podskoczyłem na krześle, bo myślałem, że coś się przepaliło i zaraz się sfajczy Ważne, że działa
 10. Czyli po prostu ta linia + na płytce zasila diodę w tradycyjny sposób, a tranzystor steruje "zamykaniem" obiegu tak?
 11. Witam To mój pierwszy post na tym forum. Dotarłem do tej części kursu, lecz nie do końca rozumiem kierunek przypływu prądu na tym układzie. Jaka jest tutaj zależność między kierunkiem prądu z tranzystora a umieszczeniem LED? Na pierwszy rzut oka wygląda wygląda, jakby dioda była nieumieszczona w kierunku "zaporowym" a mimo to...świeci.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.