Skocz do zawartości

ITSYNOTJ6

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

ITSYNOTJ6's Achievements

1/10

1/10 (1/10)

2

Reputacja

  1. @Treker Potrzebuję pomocy - chciałbym podpiąć do Arduino parę diod i przycisków oraz serwo. Wiem już, że serwo podpinamy do złącza Vin poprzez stabilizator napięcia. I tutaj dwa pytania: 1) Czy dobrze myślę, że po podłączeniu do Arduino baterii 9V poprzez klips wystarczy serwo podpiąć do Vin przez stabilizator (tak jak w kursie) a diody i przyciski zwyczajnie do pinów 1-13 i wszystko będzie działać? Załóżmy, że celuję w 4 diody i 3 przyciski. 2) Dlaczego w kursie budujemy na płytce osobny stabilizator napięcia do zasilenia serwomechanizmu, skoro mamy wyjście 5V z lewej strony Arduino, gdzie - wg #1 części kursu - napięcie z wejścia nr 2 (czyli tego gdzie podpinamy baterię) jest automatycznie obniżane do 5V? Innymi słowy, czym różni się wbudowany w Arduino stabilizator od tego, który musieliśmy sami zbudować na płytce i czemu musieliśmy skorzystać z tego drugiego? Chodzi o kondensatory lub wartość dropoutu?
  2. Oczami laika - godny polecenia kurs. Nie powiem, pewne momenty stawiały wyzwanie (np. część poświęcona tranzystorom - myślę, że mogłaby zostać wyjaśniona nieco klarowniej), ale po przeczytaniu drugi, trzeci i czwarty raz rzeczy stawały się jasne. Teraz lecę z kursem jeszcze raz od początku, żeby wynotować wszystko, co szczególnie powinno zostać w pamięci i wykonać wszystkie pozostałe ćwiczenia, a potem lecimy z częścią drugą i celem głównym - Arduino. Dzięki za super kurs!
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.