Skocz do zawartości

Gintek

Użytkownicy
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O Gintek

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Założony cel osiągnięty. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem a w szczególności dla farmaceuty.
 2. Znaczy działa ale jak poprzedni przykład to znaczy dopiero po puszczeniu przycisku zaczyna odliczać czas i led gaśnie. A ja chciałbym uzyskać efekt żeby z chwilą wciśnięcia przycisku uruchamiał się czas i led zgasł nie ważne jak długo będzie wciśnięty przycisk.
 3. Niestety to nie działa
 4. Mam takie pytanie jak zrobić żeby czas przez funkcję millis został odliczany po naciśnięciu przycisku a nie po naciśnięciu i puszczeniu.
 5. Napisałem to bardzo ogólnie bo to dużo pisania żeby wyjaśnić szczegółowo zasadę działania. Ale działa to jak serwomechanizm modelarski i chodzi o to żeby tak zrobić że jak silnik nie osiągnie ustalonej pozycji żeby się wyłączył bo inaczej może się spalić.
 6. Nie czuje się w ogóle oszukany bo nikt nie chciał mi zrobić tego programu a pisałem i prosiłem na różnych forach.
 7. Broń boże nie chodzi mi o was którzy umiecie programować bo to napewno nie problem dla was. Mi chodziło o takich jak ja którzy szukają gotowców. Bo mnie ten program trochę kosztował i nie chciałby żeby ktoś bez żadnego wysiłku to sobie skopiował i zrobił takie urządzenie bo jest ono dość chodliwe i drogie.
 8. if((Auto==HIGH)&&(stateautoup==LOW)){ work=HIGH; HomeUp=HIGH; HomeDown=LOW;} if((Auto==HIGH)&&(stateautodown==LOW)){ work=LOW; HomeDown=HIGH; HomeUp=LOW; } // if(Auto==HIGH){ if(HomeUp){ if(pozycjaup-hiz>pozycja){ JOGup=HIGH;} else{ JOGup=LOW;} if(pozycjaup+hiz<pozycja){ JOGdown=HIGH;} else{ JOGdown=LOW;} } if(HomeDown){ if(pozycjadown+hiz<pozycja){ JOGdown=HIGH;} else{JOGdown=LOW;} if(pozycjadown-hiz>pozycja){ JOGup=HIGH;} else{JOGup=LOW;} } To jest fragment kodu który odpowiada za to co opisywa
 9. Cały kurs czytałem kilkukrotnie i coś tam zaczyna świtać ale nie na tyle żebym mógł coś samodzielnie zrobić. Tego programu który chcę zmodyfikować ja sam nie robiłem ale sam chcę go zmodyfikować żeby w końcu nauczyć się samemu programować. Działa to w ten sposób że dwoma potencjometrami ustala się chcianą pozycję a silnik z wbudowanym potencjometrem ustawia się do tej pozycji. Chodzi o to że chcę rozdzielić silnik od potencjometru i jak potencjometr nie zajmie ustalonej pozycji to żeby silnik wyłączył się po określonym czasie.
 10. Czytałem to i wiele innych podobnych opisów i nadal nie wiem jak to zrobić. A żadnego przykładu nie znalazłem którym mógłbym się sugerować.
 11. Witam. Mam taki program który wykonuje proste funkcje warunkowe to znaczy jeśli warunek nie jest spełniony uruchamia się silniczek w jedna lub w drugą stronę aż do momentu w którym warunek zostanie spełniony i wtedy się wyłącza. Chciałbym dopisać dodatkową funkcję, jeśli warunek nie zostanie spełniony w określonym czasie wyłączy się silnik. Jeśli można to prosiłbym o gotowy przykład.
 12. Człowieku co ty bredzisz czytaj ze zrozumieniem. Po drugie nie podoba się to nie pomagaj czy ktoś ci kazał, i trochę kultury.
 13. /* Arduino-DEM jako licznik rowerowy Rysowanie bitmapy skali * FreqCount - Example with serial output * http://www.pjrc.com/teensy/td_libs_FreqCount.html */ #include <Arduino.h> #include <U8g2lib.h> #include <EEPROM.h> #include <FreqCount.h> #ifdef U8X8_HAVE_HW_SPI #include <SPI.h> #endif #ifdef U8X8_HAVE_HW_I2C #include <Wire.h> #endif U8G2_ST7565_NHD_C12864_1_4W_SW_SPI u8g2(U8G2_R0, 11, 8, 13, 12, U8X8_PIN_NONE); #define skala_1_width 104 #define skala_1_height 41 static const unsigned char skala_1_bits[] PROGMEM = { 0x00, 0x00, 0x00, 0x00, 0x00,
 14. Podam taki przykład, nie dawno chciałem zlecić wykonanie programu do sterowania siłownikiem liniowym. Znalazłem w ogłoszeniu osobę która tym się zajmuje zawodowo. Po rozmowie telefonicznej ustaliliśmy cenę od razu zapłaciłem z góry i pan zaczął pracę nad programem według moich założeń. Po kilku rozmowach telefonicznych x wiadomościach wyjaśniających zasadę działania programu a nawet nagraniu filmiku instruktażowego ten pan nie zrozumiał o co chodzi tylko powiedział że moje założenia są nie realne do zrobienia i że tylko on swój czas zmarnował. Na szczęście oddał kasę bo tak się umieliśmy z poc
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.