Skocz do zawartości

atm320

Użytkownicy
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O atm320

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

194 wyświetleń profilu
 1. @Gieneq Wstawiam kod Nad pętlą while: Program działa zgodnie z założeniem, do TIM3 dołączone są dwie diody jedna świeci 2 sekundy, natomiast druga 50ms, do TIM4 dołączona jest dioda RGB w której kolory zmieniają się co 0,5s, co daje efekt koguta policyjnego. Na dole dołączam jeszcze skriny z ustawień timerów. TIM4: TIM3: EDIT: Mam jeszcze problem z 3 zadaniem, użyłem funkcji __HAL_TIM_SET_COMPARE, której zadaniem było przyjęcie nowej wartości Pulse, dla czerwonej i niebieskiej części diody RGB. Niebieska część diody która jest opisana w kod
 2. Nie potrafię ustawić diody RGB tak żeby przez sekundę świecił się kolor niebieski a następnie gasł i zapalał się czerwony, próbowałem już różnych kombinacji i jedyne co uzyskuje to efekt, że pali się czerwony kolor, następnie niebieski, gasną na chwilę po czym zapalają się oba na raz. Czy mógłby mi ktoś pomóc z tym i wyjaśnić jak to należy ustawić i z czego to wynika? Edit. Po wielu próbach różnych kombinacji udało się po ustawieniu na obu kanałach asymetrycznego PWM.
 3. Po przerobieniu 7 części tego kursu chciałbym poprosić o polecenie jakiejś konkretniej literatury o programowaniu STM32. Czy polecacie jakieś konkretne książki?
 4. @Gieneq Dziękuję za pomoc. Okazało się, że usunąłem funkcję io_putchar, w związku z czym nie mogłem nadawać.
 5. @Gieneq mam wszystko tak jak na dołączonym screenie, dodam jeszcze że z nadawaniem nie było żadnych problemów. @Treker @Elvis może wy macie jakiś pomysł jak to naprawić?
 6. Mam problem z częścią dotyczącą odbioru, kod kompiluje się bez zastrzeżeń, debuguje lecz pomimo tego i naciskania przycisków klawiatury nic nie wyskakuje w tera term, czy ktoś mógłby mi z tym pomoć?
 7. Dziękuję bardzo za pomoc, nie spodziewałem się, że ktoś tak rzetelnie pomoże mi z tym problemem. Jeszcze tylko w celu upewnienia się odnośnie podłączenia pinów z enkodera do tego scalaka. Jeżeli dobrze zrozumiałem podłączenie tych pinów powinno wyglądać w następujący sposób? DATA + ---> A DATA - ---> B CLK + ---> Z CLK- ---> Y
 8. To nie jest projekt do jakiegoś konkretnego zastosowania, po prostu posiadam taki enkoder i po skończonym kursie arduino na forbocie nasunął mi się pomysł, żeby go wykorzystać, początkowo spróbować odczytać z tego enkodera położenie kątowe przy pomocy arduino, a następnie rozbudować ten układ także do zadawania położenia kątowego. Po przeczytaniu noty katalogowej tego enkodera zauważyłem, że pomiędzy tym enkoderem a arduino należy wstawić także elementy które pomogą w przekonwertowaniu danych do takiego stanu by można je odczytać przy pomocy arduino, wybór padł na AM26LS32 oraz wymieniony wyże
 9. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że to jest mój pierwszy taki projekt. Chciałem, żeby arduino odczytywało aktualne położenia kątowe z enkodera ,który określa je poprzez sygnał DATA. Sam sygnał CLK interpretowałem jako jedną z danych która służy do odczytania tego położenia. Natomiast AM26LS32 miał przekształcić sygnał CLK i DATA na taki, który można podać na konwerter, zaś konwerter miał przekształcić te sygnały na takie które można odczytać przy pomocy arduino. Jeżeli jest jakikolwiek inny sposób na zrealizowanie tego układu to prosiłbym o podpowiedź.
 10. Zaprojektowałem schemat blokowy podłączenia enkodera do arduino. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy ten układ będzie działał? Chodzi mi głównie o część pomiędzy am26ls32 a konwerterem z 422 - TTL na MAX 490. Linki do każdej z części Zasilacz https://sklep.avt.pl/avtzasilacz.html?fbclid=IwAR2JVBbPD0z17T4CIMhOU4kGVnEAVB3M2S7hcHdwv7prdodkSbsQZpZeD94 Enkoder https://www.posital.com/media/posital_media/documents/archiv/awc_series/ssi/E5824_SSI_VollHohlwelle_Topfgehaeuse.pdf AM26LS32 https://www.reichelt.com/pl/pl/uklad-scalony-interfejsowy-rs422-dil-16-am26ls32-am-26ls32-acn-p147
 11. Witam, Poszukuje literatury na temat metod odczytywania położenia kątowego, zarówno polskich jak i angielskich. Czy mógłby ktoś zaproponować jaką konkretną książkę?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.