Skocz do zawartości

kosa351

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O kosa351

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Widzę panowie, że rozgorzała mocno dyskusja Wydaje mi się, że wyszła trochę poza temat. Sieć jest wewnętrzna. Mam postawioną specjalną mini maszynę wirtualną gdzie jest postawiona baza danych mysql właśnie pod takie rzeczy. Nigdy nie będzie to udostępniane na zewnątrz. Z zabezpieczaniem bazy, uprawnieniami i innymi tymi rzeczami sobie poradzę, ważne aby dane zasilały bazę. Jeżeli łatwiejszą wersją jest odpowiednio przygotowany plik na serwerze lokalnym. Niestety nie dysponuję tak dużą ilością czasu żebym teraz szkolił się od zera z Arduino stąd korzystam z gotowych rozwiązań. Napiszę dokładniej o co chodzi. Jest sobie 14 silosów. W każdym jest po 9 czujników DS18B20. Do każdego zainstalowany jest slot na czytnik i lab co 4 godziny wpina czytnik i spisuje temp. z każdego silosa i czujnika. Producent nie przewidział tutaj żadnej automatyzacji stąd pomysł, aby wykorzystać ESP8266 i spiąć do niego wszystkie czujniki. Teraz lab bez ruszania "tyłka" sprawdzi sobie zdalnie odczyt z każdego czujnika + historia pomiarów. Nie trzeba lecieć tutaj w kosmos, chodzi tutaj myślę o prosty kod. Jeżeli ktoś chętny możemy dogadać się na priv co do ceny za wykonanie zlecenia.
 2. Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że nie będę miał swobodnego dostępu do urządzenia. Po skonfigurowaniu ESP będzie zamontowane na hali i tylko w razie awarii będę tam zaglądał. Im mniej urządzeń "peryferyjnych" tym lepiej dlatego bardziej odpowiadałby mi zapisywanie do bazy mysql lub jakiś plik w lokalizacji sieciowej.
 3. Serwer http mam już uruchomiony wg wyżej wymienionego tutorialu. Działa ok, mam odczyt z na razie dwóch czujników. Teraz potrzebuje to archiwizować czyli np. pomiar miałby się zapisywać np. co dwie godziny. Jak będzie prościej na karcie SD nie widzę problemu. Potrzebuje tylko pomocy jak to uruchomić.
 4. Wolałbym jednak do pliku lub bazy. W zamyśle jest kontrola pomiarow z około 100 czujników, więc będzie wygodnie podejrzeć historię pomiarów za pomocą przeglądarki.
 5. C Cześć. Czujniki mogłyby to logować do bazy MySQL, ale nie wiem jak napisać kod i jakich bibliotek użyć.
 6. Cześć, znalazłem prosty tutorial w którym możemy odczytać za pomocą przeglądarki pomiar z kilku czujników na raz. Wszystko działa super, chciałbym jeszcze dodać jedną funkcję. Chodzi o zapisywanie danych historycznych. Może to być lokalnie np. do pliku .csv lub gdzieś do chmury. Tak abym mógł odczytać zapisany pomiar np. co godzinę przez dowolny okres czasu. Czy ktoś jest wstanie pomóc? Poniżej tutorial: https://lastminuteengineers.com/multiple-ds18b20-esp8266-nodemcu-tutorial/
×
×
 • Utwórz nowe...