Skocz do zawartości

Maruda

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutralna

O Maruda

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

436 wyświetleń profilu
 1. Maruda

  Czym ciąć laminat?

  Ja używam po prostu piłki. Przy cięciu nożycami zdarzają się pęknięcia laminatu.
 2. Jeśli to aplikacja profesjonalna, a wybór komponentów zdaje się to sugerować, to do współistnienia PNP i NPN nie powinno w ogóle dojść. Kiedy sytuacja była już naprawdę podbramkowa, dodawało się przekaźnik, aby dociągnął odpowiednią polaryzację na wejście sterownika.- ale to tylko na chwilę (do czasu pozyskania odpowiednich części). Twój sterownik może na raz obsługiwać tylko jeden standard polaryzacji PNP/NPN (nie napisałeś jaki masz dokładnie sterownik). To nie rezystor. W notkach, w ten sposób rysowany jest obwód wejściowy sterownika.
 3. Odnośnie pierwszych dwóch akapitów- Słusznie zakładasz, że coś sobie źle wyobrażasz. Przede wszystkim bez względu na to jak dobry będziesz miał zasilacz, nie zmieni on własności obciążenia wynikających choćby z prawa Ohma. Do pierwszych eksperymentów proponuję, abyś przygotował sobie właśnie rezystor,- taki większej mocy, aby nie puścił szybko dymka. Przypomnij sobie wzór prawa Ohma. Po przekształceniu powinieneś mieć I=U/R. Podstaw we wzorze rezystancję swojego rezystora oraz napięcie jakiego użyjesz. Jak widać pobór prądu w przypadku obciążenia rezystancyjnego nie będzie taki jaki sobie nast
 4. Pracuje w automatyce około`15lat. Nie będę w tym miejscu rozprawiać nad wyższością rozwiązań czołowych producentów sterowników nad tymi mniej znanymi. Chciałbym jedynie zwrócić uwagę na kwestie wyboru sterownika z punktu widzenia przemysłu. Wyobraź sobie sytuacje następującą: Jesteś menagerem maintenance w dużym zakłądzie produkcyjnym i odpowiadasz za zapewnienie ciągłości produkcji od strony parku maszynowego. Ze strony wyższych przełożonych rozliczany jesteś za czas zatrzymania produkcji w jakiejś jednostce czasu. Powiedzmy że godzina zatrzymania produkcji na którejś z linii to koszt 80
 5. To raczej nie wygląda na ten sam problem. W moim przypadku Quartus w hardware setup nie wykrywał USB Blaster. Na początku roku miałem tylko Maximatora i wtedy wszystko działało normalnie. Nabrałem ostatnio ochoty na FPGA i spotkała mnie taka przykra niespodzianka. Początkowo odinstalowałem stare sterowniki i zainstalowałem nowe ze strony; Intel => Cable and Adapter Drivers. Nowe sterowniki działały identycznie jak stare. W międzyczasie przyszła mi chińska płytka z dołączonym USB Blaster. Chiński programator również był niewykrywany w Quartus. Reinstalowałem Quartusa. Próbowałem sterowników
 6. Temat nieaktualny. Dwa USB Blaster* zaczęły mi ładnie działać po uporządkowaniu systemu (ostani punkt niestety bardzo stary). * 1- USB Blaster z zestawu maximator . 2- Chiński USB Blsater z dopiskiem rev.c za niewielką kwotę.
 7. Chciałbym poznać wasze opinie o programatorze ZL32PRG. Ktoś używa pod win10? O innych sprawdzonych pod win 10 Blasterach też chętnie przeczytam, jednak budżet mam ograniczony do 100zł.
 8. Proponuję, abyś przeprowadził diagnozę, eliminując czynniki które mogą być za to odpowiedzialne. Zamiana przewodów 2,7,8 między sobą pozwoli wykluczyć/potwierdzić problem z mikrokontrolerem lub softem. Jeśli "brak świecenia" nie przeniesie się na inną diodę, do dalszej weryfikacji pozostanie już tylko to, co zbudowałeś na płytce stykowej.
 9. Do maleńkich projektów z powodzeniem stosowałem dotąd najmniejsze Attiny w obudowach DIP8. Kilka dni temu postanowiłem zamówić na próbę dwa najmniejsze rozmiary STM32G030J06M6 (8pin) i STM32G030F6P6 (20pin) w celu zapoznania się z nimi. Na pierwszy ogień poszedł mniejszy z wymienionych dwóch. Wlutowałem maleństwo w płytkę/adapter, aby móc testować na płytce stykowej. Podłaczyłem St Link'a z jednej z płytek nucleo. Skonfigurowałem w CubeMx i napisałem dwie linijki, aby zweryfikować połaczenie. OK- dioda miga. W małym mikrokontrolerze liczy się każdy pin. W przykładowo Attiny85 na upartego
 10. Korzystam z Welera TCP-S. Zawsze myślałem że to taka topka lutownic. Kilka miesięcy temu znajomy pokazał mi swój nowy nabytek- Chińczyk z grotami T12. Grosze to kosztuje i wala się ich po znanym serwisia aukcyjnym tyle co kamieni po ziemi. Zachęcał do wypróbowania jego stacji. Z grzeczności popróbowałem nie oczekując niczego specjalnego.- Wrażenia: Fantastyczna! Nieprawdopodobne tempo oddawania ciepła. Troszkę mała jak na moje łapy, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia. Wiem że to tylko tania chińska lutownica, ale dobitnie pokazuje kierunek w jakim "Kolby" zmierzają.
 11. Z mieszanymi uczuciami (radość i wstyd) muszę przyznać że masz racje. Muszę zrobić rozpiskę pinów, bo numeracja okazała się rozbierzna z Uno.
 12. Witam forumowiczów. Płytka: Wemos R32 d1 Uno Pierwsza próba wrzucenia programu (tradycyjnie znany i lubiany Blik): Arduino:1.8.13 (Windows 10), Płytka:"ESP32 Dev Module, Disabled, Default 4MB with spiffs (1.2MB APP/1.5MB SPIFFS), 240MHz (WiFi/BT), QIO, 80MHz, 4MB (32Mb), 921600, None" Szkic używa 207705 bajtów (15%) pamięci programu. Maksimum to 1310720 bajtów. Zmienne globalne używają 15228 bajtów (4%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 312452 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 327680 bajtów. esptool.py v2.6 Serial port COM6 Connecting........_____....._____.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.