Skocz do zawartości

Patryk614

Użytkownicy
 • Zawartość

  151
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Patryk614

 1. Ps. Zapomniałem dodać ceny do dogadania. Sprzedaż całości również i wtedy możliwość wysyłki. ;)
 2. Cześć, Jako, że skończyłem już swoją długą przygodę z robotyką amatorką, pracując już w automatyce przemysłowej i przenosząc swoje zainteresowania na większe obiekty zrobiłem mały remanent pozostałości projektowych po budowach i itp. Wszystko jest na sprzedaż. Wrzucam ogólne zdjęcia, bo nie mam zbytnio czasu na pełne listy co jest na zdjęciach. Tak po krótce + to co na zdjęciach to: rezystory i kondensatory w większych ilościach z TME w ilościach 50-100 szt. wypisałem co jest różnego rodzaju złączki, listwy, piny, dławiki, kwarce, nadajniki podczerwieni i odbiorniki i itp. stabilizatory silniki pololu, procesory, enkodery magnetyczne magnesy do enkoderów, sterowniki silników, mocowania silników co do silników pololu 2 sztuki używane, reszta nie rozpakowywana jako awaryjne były kupowane. płytki PCB do modułu btm-222 schemat również udostępnie, płytki PCB do enkoderów, opony + felgi ze slikonem li-pole, malina, programatory, płytki uruchomieniowe, ładowarka do li-poli, moduł KONAR-u do startu minisumo + pilot i itp. Mówiąc w skrócie trochę tego jest. Jeżeli chodzi o sprzedaż interesuje mnie trójmiasto, bo nie mam czasu na wysyłki. Mogę ugadać się na polibudzie PG lub w innym miejscu. Albo na jakiś zawodach. Aktualnie jeszcze studiuje zaocznie więc w weekendy jestem. Jeżeli ktoś jest zainteresowany śmiało pisać. Zawsze na start czy w dalszym rozwoju trochę rzeczy się przyda
 3. Polecam MkAVRCalculator, wersję darmową, jeden z lepszych z jakich korzystałem. MkAVRCalculator
 4. Fajny układzik to: ULN2803SMD Nie musisz wtedy podłączać dodatkowych tranzystorów, rezystorów i itp. Zasilanie możesz dać w zakresie od +5V do +24V. Możesz obciążyć wyjśćia prądem max. do 500mA, lecz łączny prąd wszystkich wyjść nie może przekroczyć 500mA. Czyli jak byś chciał wykorzystać 4 wyjścia to max. ok. 100mA na jedno wyjście. Lecz nie wiem czy ci to odpowiada. Zwykle tak duży prąd wystarcza do wysterowania większości niewielkich silników krokowych. Mam nadzieje, że w jakimś stopniu pomogłem. ULN2803SMD
 5. Masz tutaj linka do Autodesk WikiHelp o wymiarowaniu. Masz tam wszystko o wymiarowaniu edycji wymiarów i itp. Tam powinieneś znaleźć odpowiedz na swój problem. Wymiarowanie edit: A dokładnie zakładka Wyłączone opisy.
 6. Przeczytaj. Przyda ci się: PRAWIDŁOWE ZASILANIE !!!
 7. Dzięki. Nawet wystarczy podpięcie do robota z wyświetlaczem, aby sprawdzić czy działa. Ale narazie jeszczę poczekam, może jakiś mikołaj się jeszcze znajdzie.
 8. Witam, Potrzebuję sprawdzić czy działa wyświetlacz 2x16 z standardowym sterownikiem HD44780, ponieważ możliwe, że jest "felerny". Nie mam gdzie go przetestować, z powodu braku warunów. I tu moje pytanie, czy znalazłby się jakiś dobroduszny użytkownik forum z trójmiasta a najlepiej z gdańska, który miałby chwilę czasu aby go sprawdzić(czy poprostu coś wyświetla). Oczywiście podrzucę go tam gdzie trzeba. Zależy mi na czasie. Pozdrawiam, Patryk
 9. W dniu 25 październik Zuken planuje premierę czegoś nowego. Opracował pierwsze całkowicie nowe rozwiązanie konstrukcyjne na pokładzie zbudowanym od podstaw, który zawiera wszystkie sprzęty i oprogramowania osiągnięć z ostatnich 15 lat. Co wy o tym sądzicie? http://www.zuken.com/en/campaigns/design-revolution
 10. Witam, Jakich znaczników trzeba użyć aby dodać filmik?
 11. Dobra, nie ma sprawy. To chociaż zwykły program z PWM i ADC. [ Dodano: 03-06-2011, 16:51 ] A co do nastawów to sobię poradzę, a jak coś to się przecież spytać można.
 12. Nie wiem, ile napisanie programu by kosztowało? Może 50zł. Nie wiem, strzelam. [ Dodano: 02-06-2011, 22:42 ] Tylko nie wiem co by było lepsze dla 5 czujników PID czy PD. Patrząc na konstrukcję innych użytkowników, widzę , że PD przeważa.
 13. Język Bascom, a algorytm może być PID. [ Dodano: 02-06-2011, 18:30 ] Program potrzebuję najpóżniej na sobotę wieczorem. [ Dodano: 02-06-2011, 21:03 ] Lub na niedziele wieczorem.
 14. Witam, potrzebuję program do linefollower z regulacją PWM iADC.
 15. Zauważyłeś jakieś błędy? [ Dodano: 27-05-2011, 16:42 ] Na każdym czujniku między masą a wyjściem jest ok.4.8V. A rezystor przy wyjściu to 10k a przy anodzie to 200ohm.
 16. Witam, co do nadajnika to jakby w nocie były kolory to bym wiedział. A co do płytki to zmątowałem całą, podłaczyłem zasilanie ale nadajniki podczerwieni nie świecą, sprawdzałem aparatem. Napięcie tęż jest na czujnikach. Wcięcia są po bokach a nadajnik na górze Załączam płytkę a schemat powyżej może wy coś zobaczycie.
 17. Witam, mam pytanie czy kiedy załączasz zasilanie to lampka w kitrach świeci?
 18. Mam takie pytanie jeśli zastosuję rezystor przy wyjściu 10k zamiast 20k to też będzie ok. I nadajnik to to jaśniejsze?
×
×
 • Utwórz nowe...