Skocz do zawartości

Pazaak

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Pazaak

 • Ranga
  2/10
 1. Ciekawa jest taka forma rozwiązania. Przy budowie będę się tym sugerował. Kwiatki na pewno dostaną najmniejsze arduino. 100 doniczek to taka maksymalna wizja. A z racji ze modułów bezprzewodowych jest od groma, jaki brać jeśli komunikacja obustronna ? Na obecną chwilę nie myślimy o poborze prądu.
 2. Z wszystkich rodzajów komunikacji WiFi było by najlepszym wyjściem. Tylko na czym to zrobić aby mozna bylo połączyć większa ilość z matka. A czujki mam cyfrowe
 3. Chciałbym ubezprzewodowić mój projekt, stad ten temat. Wygląda to tak że, mamy sterownik podlewania kwiatków zbudowany na arduino i do niego wpięte czujki wilgoci. Wszystko pięknie, fajnie działa. Ale gdy mamy tych kwiatków wiecej i wiecej, to na parapecie robi się wiązka kabli jak z serwerowni. Wiec nadszedł czas aby wejść level wyżej i zrobić to bezprzewodowe. Założenia są takie - Mamy główny sterownik "matkę" i z tą matką bezprzewodowo mają się łączyć kwiatki. Kwiatki to będzie coś nano-podobne aby tylko obsługiwało z dwie, trzy czujki i jakiś moduł do komunikacji. Matka oparta na Arduino, łącząca się z wszystkimi kwiatkami co jakiś czas sczytując wartość i wysyłając sygnał jeśli jest za sucho bądź za mokro. Myślałem nad nRF24, ale problem zaczyna sie powyżej 6 kwiatków. Np dla 36 doniczek potrzeba 43 moduły. Więc czy da sie na innym module zrobić tak, aby dało sie połączyć w granicach rozsądku do 100 kwiatków. Im dłużej nad tym myślę tym bardziej wydaje mi się że malinka będzie lepsza, wtedy tez mozna zrobić domoticz czy apke na telefon. Ale co do tego raspberry to liczę na opinie osób które się na tym znają. Ja jeszcze nic z malina nie robiłem.
 4. Podtrzymanie czasu u mnie się znajduje, można to wykorzystać. A co do sytuacji kilku osób to mnie natchnęło po nocy. Tzn, jakby zmienić efekt świetlny na taki - od góry i dołu lewy zapałają się do środka. Tak jakby dwa mosty sie ze soba łączyly. Wtedy nie wazne ktora czujka będzie aktywowana, efekt świetlny ten sam. Ale to juz takie luźne myśli.
 5. No tak jak pisałem, jest to fragment kodu dający efekt świetlny przy wchodzeniu przy każdym ruchu przy czujce na dole
 6. int ledState = HIGH; int Sensor1 = 0; //Stan sensora int Loop = 0; int Delay = 1000; //Czas miedzy kolejnymi diodami int Pin; int OnLong = 10; //Czas swiecenia wszystkich diod pomnozone przez Delay unsigned long OldTime = 0; void setup() { pinMode(2, INPUT); pinMode(9, OUTPUT); pinMode(10, OUTPUT); pinMode(11, OUTPUT); pinMode(12, OUTPUT); pinMode(13, OUTPUT); } void loop() { unsigned long NewTime = millis(); Sensor1 = digitalRead(2); if(Sensor1==HIGH) //Aktywowanie czujki { Pin = 9; Loop = 1; ledState=HIGH; do{}while(digitalRead(2)==HIGH); //dopoki czujka ma stan wysoki nie zalaczy schodow (cos naprzyklad ja zaslania) } if((Loop==1) && (NewTime - OldTime >= Delay)) { OldTime = NewTime; if(Pin<14) { Serial.println(Pin);//TEST DZIALANIA digitalWrite(Pin,ledState); if(Pin==13 && ledState==LOW) Loop=0; } if(Pin<=13+OnLong)Pin++; else if(ledState==HIGH) { Pin=9; if(ledState==HIGH)ledState=LOW; } } Jest to kod na bieganie po schodach tylko w górę. Schodzenie już powinieneś dać radę zrobić sam analizując na bazie tego kodu. Jeśli będziesz miał pytania to wal śmiało
 7. Napiszę tak jak ja to widzę. Tak jak wspomniał szymonw, zakładamy że wchodzisz na piętro. Aktywujesz czujkę na parterze, więc ledy na schodach zapalają się od dołu. Ale gdy wchodzisz juz na piętro, aktywujesz czujkę na górze, przez co czas świecenia się resetuje i będą gasły od góry w dół, tak jakby ktoś schodził. Można zablokować drugą czujkę po aktywowaniu pierwszej, ale co wtedy kiedy będziesz się mijać z kimś na chodach. A co do samego kodu to trzeba go oprzeć na funkcji millis() i wydaje mi się ze wystarczy kilka instrukcji warunkowych if. Ale to jeszcze sam napisze kod i dam znać.
 8. Cześć, Nazywam się Bartłomiej i jestem tu po to aby zaczerpnąć wiedzy. Studiuję informatykę i pasjonuje się terrarystką, co chce razem połączyć, stąd moja obecność na tym forum.
×
×
 • Utwórz nowe...