Skocz do zawartości

Leander

Użytkownicy
 • Zawartość

  114
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Leander zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 26 kwietnia.

Treści użytkownika Leander zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

54 Bardzo dobra

O Leander

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lublin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ciekawe! Czyli jednak ta zależność to pewne uproszczenie. Dziękuję za wskazanie wzorów z dokumentacji.
 2. Układ przyjemny i logiczy. Owo "logiczny" pasuje też do niego ze względu na ową zerojedynkowość, która jest dla mnie intuicyjna. Ciekawe jest, że takim układem można sterować przez analogowe, wielostanowe (niefachowe określenie ) elementy. To mi trochę problemów sprawiło - dobre prześledzenie, dlaczego diody nie świecą z taką samą długością (lepiej to widać przy kondensatorze 1000µF). Ale z tej zależności dla długości impulsów wyrażonej jako R4+C3 i R4+C3+R3 wynika, że nie można uzyskać takich samych czasów świecenia, czy tak? Przynajmniej nie poprzez modyfikację tego elementu. Zadowolo
 3. Odcinek przerobiony, kilka refleksji. Układ złożyłem i działa. Opornik 10K - ciekawa jest ta jego rola, ale i sama dioda prostownicza i jej funkcja zbijania napięcia jest interesująca. W innym wątku nie popisałem się, nie będąc świadomym praktycznego zastosowania jej w ten sposób. Trochę mam problemu z dobrym wytłumaczeniem sobie podpięcia diody do wyjścia odbiornika. Gdy odbiornik nie dostaje sygnały, na wyjściu jest blokada, gdy dostaje, wyjście się otwiera i "wpuszcza" prąd idący od diody. Czy to wyjście może w jakiejś sytuacji prąd "wypuszczać, czyli np. diodę można podłączyć by
 4. Czyli oszczędzamy czas na przetwarzanie każdego głosu, a przetwarzamy tylko ten, który na podstawie wstępnej analizy rokuje i tak nasłuchując wszystkiego? Przy takich krótkich samplach musimy pewnie trzymać w pamięci jakaś grupę tych próbek, żeby w razie czego zmontować z nich cała komendę do analizy. Dobrze rozumiem?
 5. Odcinek tak teoretyczny, że... ma tylko jedną stronę forum :). Napiszę coś zatem. Wróciłem do kursu po różnych mniej lub bardziej udanych eksperymentach. Ciekawa część i zapowiada interesujące rzeczy dalej (serwo, stabilizator impulsowy - brzmi nieźle), ale kolejny o podczerwieni wygląda smakowicie.
 6. Tak sobie myślę (w oderwaniu od kodu), że w pętli, w której jest cały czas aktywny, wyłapuje wszystko w zasięgu słuchu i wszystko analizuje. Pewnie trudno to obejść, bo przecież żeby coś wykonał, to musi cały czas słuchać. A jakiś niegłosowy aktywator nasłuchu (typu przycisk czy cokolwiek) jest zaprzeczeniem asystenta głosowego. Mam nadzieję, że Marianem 2.0 podzielisz się na forum (niekoniecznie pełnym kodem).
 7. A z czego to wynika? Pytanie laika, ale jeśli on stale oczekuje na komunikat głosowy, to cóż takiego po tych trzech wykonaniach może się stać? Mogę sobie wyobrazić potencjalnie jakieś "zapełnienie" po dużej liczbie, ale 3? Czy to kwestia przetwarzania samych danych głosowych (ale to przecież robi mechanizm na zewnątrz)?
 8. Przyznam, że inspirujący projekt. A masz jakieś doświadczenie z mikrofonami? Pytam o rozwiązanie, które można upchnąć w małym urządzeniu (typu Pi Zero) i wykorzystać do sterowania głosem. Ten mikrofon jakiś skomplikowany w instalacji, a to urządzenie ponoć słabo działa z Maliną. Czy lepiej pobawić się z jakąś przejściówką z USB na jacka?
 9. Tak. Już się do niego przekonałem. Na razie różne pomysły mi po głowie chodzą, różne rzeczy sobie wymyślam. Pewnie takie rozwiązanie, o jakim mówisz (slave - master), będzie u mnie w sam raz, ale myślę też, czy nie zrobić jakiejś wersji typu smogomierz (lub podobny projekt) na zewnątrz, a w domu wyświetlacz z różnymi funkcjami.
 10. Leander

  Pasek LED zasilany z pinu 5V

  W skrócie - działa. A przejściówka nie stykała, też już działa. Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten wzór w opisie. Kwestię diody przemilczę, bo dziś mam chyba lepszy dzień :).
 11. Leander

  Pasek LED zasilany z pinu 5V

  Cud. OK, z braku materiałów bezmyślnie improwizowałem, a to przecież inny spadek napięcia. Jutro zdobędę diodę prostowniczą i siądę do tego ze świeżą głową. Dzięki, że mimo wszystko chciało Ci się odpowiadać. Plus jest taki, że muszę też przyjrzeć się tej przelotce.
 12. Leander

  Pasek LED zasilany z pinu 5V

  Nie przesadzajmy :). "Związek" jako relacja przyczynowo-skutkowa, a nie relacja wartości wyrażona wzorem. Pytam, po co jest ta zależność między pinami technicznie. Ale chyba zrozumiałem - regulując napięcie zasilania możemy dopasować się do charakterystyki urządzenia (napięcia wyjścia danych), którym dysponujemy. Choć zaskakuje mnie, że tak można to sprytnie rozegrać. Początkującego warto zawsze spytać o takie rzeczy. Nie tylko początkującego. Jak możesz przeczytać w moim poprzednim wpisie, w części dodanej, dioda świeci. Później posprawdzam, czy z pinami wszystko w porządku itp
 13. Leander

  Pasek LED zasilany z pinu 5V

  Trochę to dziwne dla mnie. To znaczy nie rozumiem związku między zasilaniem, a napięciem na pinie z danymi. Ja zrozumiałem, że dane chcą 3,5V, na pinie 18 Pi jest 3,3V, ale może się uda. Wbrew temu stwierdzeniu przeczytałem. Oglądałem rysunki też. Tylko nie zrozumiałem :). Wpięcie diody nic nie zmienia. Będę jeszcze sprawdzał inne rzeczy dalej. [dodane] Podłączałem wszystko przez przejściówkę GPIO do Pi 400. Bez przejściówki wstawiona dioda świeci, ale pasek nadal nie reaguje. Może go gdzieś po drodze zepsułem (?). A samą przejściówkę później sprawdzę z samą diodą
 14. Leander

  Pasek LED zasilany z pinu 5V

  Między 5V z Pi, a pin zasilania paska diodę? A jak to działa? W sensie co to daje? Obniża napięcie zasilania, ale jaki to ma wpływ na możliwość odczytania pinu z danymi? I dlaczego pasek ma dwie masy (to przy okazji)?
 15. Leander

  Pasek LED zasilany z pinu 5V

  No dobrze, to teraz pytanie z zastrzeżeniem - jestem zielony Podłączyłem ten pasek (DIN do pinu 18, zasilanie do 5V, masę do masy), skorzystałem z tego poradnika: https://learn.adafruit.com/neopixels-on-raspberry-pi/python-usage Żadnych niepokojących błędów nie odnotowałem podczas instalacji. Krótki kod w Pythonie: import board import neopixel piksel = neopixel.NeoPixel(board.D18, 8, brightness = 0.5) piksel[1] = (255, 0, 0) dodawałem też piksel.show() i piksel.fill(255, 255, 255) dla próby. Nic się nie dzieje. Wiem, że opis mało konkretny, ale może ktoś podpowie. Program u
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.