Skocz do zawartości

Mukat

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralna

O Mukat

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zmieniając R4(RB) na np. 10k lub większy i mierząc napięcie (przezez cały cykl zmian) na "+" nóżce C3(C1), można zaobserwować zmianę napięcia na wejściach TRIG/THRES i momenty przełączania stanów na niski (świeci się D1) i wysoki (świeci się D2). Jeszcze trzeba zwiększyć C3 np na 1000uF. Wtedy na woltomierzu fajnie widać zmiany napięcia
 2. Dzięki, tak właśnie zrobiłem
 3. Witam, Realizuję projekt, w którym zasilam silniki BLDC z pakietu S10 36V. Potrzebuję zasilić w tym układzie różne ESC napięciem 12v i 5V. Czy jak wyciągnę z pakietu baterii S10 napięcie z 4 baterii 14,4v i dam stabilizatory 7812 i 7805 to czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na baterię?
 4. Udało się wlutować kondensator 100nF ceramiczny THT. Z SMD byłby spory kłopot. I nawet sterownik działa. Niestety filmik niechęć się załączyć.
 5. Witam, Mam zamiar wykonać kontrolkę zasilania z diody świecącej. Zasilanie układu jest z baterii 42V. Przyjąłem Uz=42v, Ud=2V, Id=0,01A. Wynik R = 4 k. Spadek napięcia na rezystorze 40V i prąd jaki przez niego popłynie I=0,01A wygeneruje stratę mocy 0,4W. Czy wystarczy rezystor o mocy 0,5 W. Czy jest jakieś prostsze rozwiązanie, aby nie obciążać niepotrzebnie baterii?
 6. Ok, dzięki za pomoc. Spróbuję wlutować ceramiczny THT.
 7. Sterownik nie był jeszcze podłączany. Po prostu w takim stanie go dostałem. Układ ma być zasilany 5V. Jeśli był to faktycznie kondensator to jaki można tam wlutować? Ceramiczny 100nF?
 8. Witam, Mam taki mikro sterownik silników DC. Niestety był do niego żle przylutowany element i zginął. Czy był to kondensator? tak wygląda podłączenie:
 9. Witam, Po przestudiowaniu wszystkich komentarzy pod tą częścią kursu zauważyłem, że dość często występują problemy z napięciem baterii. Prawdopodobnie szybkie rozładowanie baterii powoduje pozostawienie połączonego układu na płytce montażowej pod napięciem. Obciążenie baterii opornikiem na dłuższy czas powoduje jej rozładowanie. Trzeba po zakończonym ćwiczeniu odłączać baterię od układu. Polecam czytanie komentarzy i analizowanie problemów w nich poruszanych. Można się dużo nauczyć. Gratuluje twórcom Forbota pomysłu i podziwiam zaangażowania.
 10. U nas w Krakowie też dosypało, ale my jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Z tym pługiem to dobry pomysł. Mam na Podhalu Bacówkę i czasami jest problem ze śniegiem. Jakiś pług zdalnie sterowany GPS, kamerka mógłby się przydać . Baterię też mam z odzysku z deskorolki razem z ładowarką. Pakiet S10 jest już z BMS. Chcę zainstalować baterię na stałe. Nie wiem jaką ma pojemność pakiet, który mam i na ile wystarczy. Jak będzie mało to dołożę równolegle drugi pakiet.
 11. Sterowanie kosiarki czołgowe zrobiłem tak: Koła są sterowane oddzielnie. Drążek lewy (Throttle) przerobiłem tak, żeby działał jak pozostałe, czyli wraca do pozycji środkowej. Wyciąłem z pleksy krzywkę taką samą jak w drążku prawym, dorzuciłem do tego sprężynkę z długopisu i wszystko dział . Lewy drążek wychylenie do przodu-koło lewe do przodu, lewy drążek w poz. środkowej-koło stop, lewy drążek do tyłu-koło lewe do tyłu. Prawy drążek analogicznie steruje prawym kołem. Kanały na wychyleniach bocznych obu drążków są niewykorzystywane. Chce wyciągnąć potencjometr obrotowy z wychylenia
 12. Ok, dzięki za wsparcie i cierpliwość. Zamówiłem już micro ESC. Jak go dostanę to zacznę eksperymentować. Dam znać co mi z tego wyszło. Jeśli chodzi o nadajnik, to myślałem wykorzystać sygnał z drążka (ruch prawy-lewy). Drążek jest mi potrzebny tylko do jazdy przód-stop-tył. Kupiem taki sterownik PWM https://www.gotronik.pl/sterownik-pwm-3-3v-30v-1hz-150khz-wyswietlacz-lcd-p-4698.html specjalnie z wyświetlaczem, żeby były "bajery" w kosiarce. Zmiana wypełnienia jest za pomocą przycisku, podanie sygnału 0 lub 1. Teraz będę musiał jakoś przekuć sygnał z odbiornika RC na 01.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.