Skocz do zawartości

Daro_P

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Daro_P

 • Ranga
  2/10
 1. @Gieneq dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Apropos rezystora to zastosowałem go między G, a S, rezystor 470K. Początkowo układ funkcjonował prawidłowo, byłem zachwycony, ale dziś na przykład przystąpiłem do ostatecznego lutowania i okazało się, że tranzystor nie przełącza w ogóle, nieźle się nagłowiłem żeby rozkminić kwestię i okazało się, że tranzystor zaczął działać prawidłowo dopiero usunięciu tego właśnie rezystora 470K i o dziwo przełącza się zupełnie prawidłowo mimo jego braku. Coś źle poskładałem? Będzie dobrze jak zostawię bez tego rezystora ?
 2. Hardkorowa jest ta pojemość, strasznie długo trzyma, po przynajmniej dwóch godzinach podłączyłem ponownie zasilanie do układu i tranzystor dalej był "włączony", dioda świeciła. Dzisiaj wprowadziłem rezystor 1000 ohm na drodze do bramki podłączyłem świeży tranzystor i w sumie bez zmian, po zdjęciu napięcia z bramki dioda świeci bardzo długo. Czy jest jakieś rozwiązanie, żeby tą pojemność rozładowywać natychmiastowo? Czy po prostu do sterowania taką małą diodą powinien być dobrany jakiś słabszy tranzystor? Druga kwestia dotycząca tego tranzystora jest taka, że chciałem go wykorzystać do włączani
 3. Witam, Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, jak rozumieć zjawisko które można zaobserwować na załączonym filmie? Tranzystor N- MOSFET IRL2703, środkowa nóżka - D - podłączona do powrotu prądu z diody przez tranzystor ; Pierwsza od prawej - S - podłączona do GND; pierwsza od lewej - G. Na G podaję chwilowo napięcie, po czym pomimo braku przyłożonego napięcia na G, tranzystor dalej przewodzi, wyjmuję go i wkładam ponownie, on dalej przewodzi, pomimo, że po powtórnym włożeniu go w płytkę nie przyłożyłem nawet napięcia. Przecież po odłączeniu napięcia od G chyba powinien się wyłączyć... ?
 4. @Matthew11 jeszcze raz skopiowałem poprzedni projekt z Arduino IDE do VSC i o dziwo opisany wcześniej błąd nie wystąpił. Postanowiłem więc przenieść bardziej złożony projekt i okazuje się, że wyrzuca dokładnie ten sam błąd, rozwinąłem listę tym razem, aby pokazać go dokładniej. Tu masz na myśli żeby po prostu wgrać program na płytkę i sprawdzić czy działa, nie zważając na pokazane błędy ? Dodam jeszcze, że kasowałem plik tak jak sugerowałeś, VSC tworzy go od nowa jednak błąd nie znika.
 5. Dziękuję za sugestie. Rodzi się kolejne pytanie w kwestii bibliotek, próbowałem metody zaproponowanej @matrix0606, jednak na dzień dobry w ostro banalnym kodzie taki problem jak na screenie, czy to właśnie jakaś kwestia niezgodności/niedoborów bibliotek? Mam wątpliwości czy w ogóle poprawnie u mnie funkcjonuje to VSC, ciągle jakieś błędy.
 6. A czy to normalne, że VSC może mieć problemy z improtem projektów ".ino" wykonanych wcześniej na Arduino IDE (opcja Import Arduino Project)? Rozpoczęty proces trwa w nieskończoność.
 7. @Treker Za 10 próbą, 20 resetem komputera, 3 wersją Visula Studio Code - Insiders w końcu Platformio zainstalowało się prawidłowo, bez żadnych komplikacji. Wcześniej było tak - komunikat jak na screenie "inst pyth", z racji tego że pythona mam zainstalowanego klikam "i have python", wtedy wyrzuca okienko do podania ścieżki lokalizacji - screen inst pyth 2, podaje lokalizację do python.exe tak jak mam zainstalowane na dysku , jednak Visual twierdził że ścieżka jest nie prawidłowa. Co robiłem nie tak? Straciłem na ten problem z 6 h godzin życia najmniej, myślę, że warto by go było rozwiązać dla
 8. Cześć mam na imię Darek, jestem ostro początkującym amatorem i zamierzam konstruować agroboty. Pozdrawiam wszystkich.
 9. Witam, przy instalacji Platformio, zarówno na VSC jak i Atomie wyrzuca mi komunikat abym zainstalował Phytona, zainstalowałem najnowszego Pythona, jednak komunikat dalej się pojawia, w czym może być problem?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.