Skocz do zawartości

Krystian1456

Użytkownicy
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Krystian1456

 • Ranga
  2/10
 1. Dziękuję bardzo za pomoc, faktycznie działa.
 2. Ewentualnie, czy dałoby radę zasilić płytkę NodeMCU ESP8266 napięciem 5V? (wtedy nie musiałbym używać drugiej przetwornicy). Czytałem że podłączając 5V do pinu "Vin" jest to możliwe, ale nie wiem jakie są tego konsekwencje.
 3. Witam, mam pytanie odnośnie zasilania do NodeMCU ESP8266. Mam zbudowany układ w którym chciałbym zasilić serwomechanizmy SG90, Arduino Uno oraz ESP8266. Układ wygląda następująco: Kiedy zasilam układ z zasilacza komputerowego który generuje 12V, natomiast ESP8266 posiada oddzielne zasilanie z USB wszystko jest w porządku. Natomiast kiedy do układu podłączyłem przetwornice napięciową żeby zasilić z zasilacza także ESP8266, tak jak na poniższym rysunku: To od razu po załączeniu zasilania spaliła się przetwornica, a także NodeMCU ESP8266 poszło z dymem ;/ Zaznaczam, ż
 4. @deshipu Dziękuję, faktycznie miałeś rację, teraz działa tak jak powinno. Temat rozwiązany
 5. Jeżeli chodzi o połączenie tak to wygląda: Mierzyłem woltomierzem, na wyjściu jest 5V w każdej przetwornicy. W jednej jest standardowo ustawione żeby na wyjściu dawała 5V, natomiast w 2 kolejnych ustawiłem je na 5V na wyjściu.
 6. Witam, robię projekt w którym używam serwomechanizmów SG90 (Mam tych serw 8 sztuk). Serwa są sterowane przez Arduino Uno. Natomiast chcę doprowadzić zewnętrzne zasilanie dla serw. Kiedy serwa zasilane są z zasilacza komputerowego przez 5V wszystko jest w porządku. Natomiast potrzebuje zasilić serwa z baterii. Będzie to bateria Li-pol 7,4V 2200mAh, dlatego też będę potrzebował do tego przetwornicy napięciowej, żeby zamieniała napięcie na 5V i chcę na początku sprawdzić to na zasilaczu żeby później nie było problemu. Problem pojawia się, kiedy doprowadzam napięcie 12V z zasilacza do
 7. @Treker Posiedziałem trochę nad tym problemem i okazało się że z powodzeniem da rade to zrobić na millis(). Użyłem tego artykułu: https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-ii-wielozadaniowosc-opoznienia-z-millis-id18418 Także problem rozwiązany
 8. @ethanak Rozumiem, w zasadzie faktycznie tak jak mówisz działa to trochę inaczej niż na AVR'ach. Niestety dzieje się bardzo dziwna rzecz. Mianowicie próbuję zrobić przykład jak z tego linku: https://forum.arduino.cc/index.php?topic=6381.0 Tutaj zwiększając lub zmniejszając delay() serwo powinno poruszać się szybciej albo wolniej. Natomiast w moim przypadku wygląda to tak, jakby cała pętla 'for' wykonała się od razu, milisekundy z funkcji delay() zsumowały się, a cały ruch wykonał się po zsumowanym czasie. Czyli finalnie program czeka kilka sekund i dopiero wykonuję cały ruch.
 9. Niestety wydawało mi się że znalazłem dobre artykułu odnośnie sterowaniem szybkością serw, ale niestety jest tam użyta funkcja delay(), która nie pomaga jeżeli chodzi o poruszanie kilkoma serwami jednocześnie z innymi prędkościami. Czy jest ktoś, kto byłby mi w stanie wytłumaczyć jak należy rozwiązać problem ze sterowaniem szybkością zmiany kąta serw? nie używając funkcji delay(), albo podesłać artykuły gdzie łopatologicznie jest to wytłumaczone?, ponieważ nie jestem w stanie sam rozwiązać tego problemu.
 10. @ethanakTo znaczy że funkcję millis() mogę wykorzystać w projekcie w przypadku ESP32? Czy w ESP jest jakaś inna funkcja odpowiadająca funkcji millis()?
 11. Witam wszystkich, Jestem nowy na forum, a także zielony w temacie budowania konstrukcji takich jak czworonożny robot pająk. Proszę o pomoc ze sterownikiem do robota (12 serwomechanizmów SG90 - po trzy serwa na jedną nogę), gdyż nie wiem kompletnie jak się za to zabrać. Serwomechanizmami steruje ESP32 do którego jest podpięty PCA9685, do którego z kolei jest podpiętych 12 serw. Przy pomocy biblioteki Adafruit steruję kątem wychylenia serwa. Jak na razie udało mi się sterować jednym serwem tak jak chciałem. Natomiast kompletnie nie mam pojęcia jak sterować kilkoma serwami jednocz
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.