Skocz do zawartości

BlackJack

Użytkownicy
 • Zawartość

  1131
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

BlackJack zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 4 grudnia 2021.

Treści użytkownika BlackJack zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

136 Mistrz

O BlackJack

 • Ranga
  7/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poland
 • Programuję w
  C, HMI, PLC
 • Zawód
  Elektryk maszyn górniczych. Obecnie oddział AKPiA (Aktywna Komórka Pomiarowa i Automatyki)
 • Moje zainteresowania:
  Sterowniki PLC, panele HMI, majsterkowanie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czyli tak jak za moich czasów, jakiś tam sprzęt będzie, nauczyciele się ograniczą do gotowych kursów, jak się znajdzie paru bardziej bystrych uczniów to błysną, i tyle z tego będzie.
 2. OK. Przedstawiłem je bo warto wiedzieć że takowe są. Czasami, człowiek kombinuje, nie wiedząc co jest :). Oczywiście to tylko przykłady z morza dostępnych opcji na rynku.
 3. E.. no właśnie w ramach jakiego przedmiotu to ma być? Bo idea owszem fajna, tylko co powstanie specjalny przedmiot pokroju MiMP (Mikrokomputery i Metody Programowania) ? Teraz tak wszystkie szkoly będą uczyć jednej platformy, czy każda "róbta co chceta".
 4. A czym ty chcesz połączyć między sobą te dwa modułu WEMOS? Kablem? To masz jeden za dużo bo wtedy wystarczy jeden. Po WIFI? Sam twierdzisz że jest niedostępne. Komunikacja dwóch tych modułów miedzy sobą na 25m nie jest aż tak pewna. Znam przypadek, gdzie WIFI nie działa stabilnie na 10m, a jest postawione na ruterach między domem a garażem.
 5. Szanujmy się może na wzajem. W świetle wypowiedzi autora: Sądzę że tu mamy remis. Co z tego że twój układ kosztuje 100zł, jak trzeba więcej wiedzy aby go uruchomić. Oczywiście moja propozycja tez wymaga zdobycia pewnej wiedzy, ale zawiera ją w większości instrukcja obsługi.
 6. Moja propozycja jest na gotowcach, w zadanym budżecie. Co wybierze autor, jego sprawa, nie chce wnikać w polemikę co lepsze, bo każdy ma swoje racje. Ja patrze na temat przyszłościowo i w pewnym sensie z własnego doświadczenia.. To wygląda tak jak pojawi się temperatura, to za chwilę pojawi się pytanie, czy można zrobić jakiś alarm że w piecu wygasza się, czy jest za ciepło. Naprawdę nie chcę wnikać w polemikę co lepsze, o tym niech decyduje zainteresowany, jak tylko przedstawiam alternatywne podejście.
 7. Faktycznie nie doczytałem z tym WIFI. Co się tyczy komórki, tabletu, to tylko przykład z wykorzystaniem WIFI. Ekran da się, ale nie w tym budżecie, choć??? Hm.. jakby się bardzo uprzeć i dobrze poszukać to nawet proste HMI za 150zl się znajdzie. Wtedy oczywiście nie trzeba modułu WIFI. SH-300. https://www.aliexpress.com/item/4000050269471.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5170429anJGRam&algo_pvid=ed6aff93-9457-4943-b38b-d700d0155c12&algo_exp_id=ed6aff93-9457-4943-b38b-d700d0155c12-4&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000000113019618"}&pdp_pi=-1%3B144.68%3B-1%3B-1%40salePrice%3BPLN
 8. Jeżeli Rs485 nie przeraża. To na gotowcach: ZL630 z RS485, Dwa termometry w zestawie. Niby regulator, ale pieca C.O na tym nie postawisz, to wymaga mądrzejszego i innego regulatora z PIDem, ale odczyt temperatury i alarmy masz w zestawie. Tu aukcja cena41 = ok 116zl z wysylka. Dokumentację jakby co gdzieś miałem, ale jest bez problemu do znalezienia. Sam jedną sztuke mialem przez chwilę, i dziala. Wizualizacja i sterowanie: Telefon, tablet, wtedy wystarczy takie cudo. Tylko przy 25m, nie wiem jak WIFI pociągnie, i trzeba by poszukać wersji z antenką czyli Elfin-EW11A-0, b
 9. Witam kolegów. W najbliższej przyszłości czeka mnie zabawa z tensometrami 1Kg i 10Kg oraz płytka HX711. Tak przeglądając dokumentację HXa pojawiło się pytanie. Czy można połączyć kanał A i B razem jak na rysunku?
 10. Jak ci się uda odpalić układ to się podziel projektem. Ciekawy i praktycznie użyteczny projekt.
 11. No to ja dla kontarstu powiem tak. Warto bawić się Arduino, czy lepiej pójść malutkie HMI z Aliexpres, które w promocji można dorwać za ok 250zł. Każda opcja kusząca. Oczywiście sam z siebie taki panel nic robi, ale harmonogramy to tylko jedna z 100 funkcji programowych. RS232 + RS485 posiada dla ciekawych. Arduino może być dla niego modułem I/O, trzeba tylko opanować MODBUS RTU.
 12. Cóż google nie gryzie. Na stronie Holteka jest pełna dokumentacja, oraz kompilator C do ich MCU. Jeżeli nakłady pracy nie są problemem, i sam procesor nie jest w jakieś wersji OTP (jednokrotnie programowalnej), lub oprogramowanie nie jest jakoś zabezpieczone pewnie do ruszenia. Tylko czy koledze się chce i umie? Bo raczej nikt, za ciebie tego nie zrobi, chyba że na forum jest ktoś, kto specjalizuje się w chipach Holteka. No i pytanie czy maszynka nie padła elektrycznie?
 13. BlackJack

  GRBL na STM32F051 ?

  He..he.. chyba czytasz w myślach, akurat ten shild mam zamówiony na Ali. Jedyna różnica jest taka, że ja tam chcę wsadzić Chiński klon ARDUINO nano pro na LGT8F328P. Po prostu nieco mocniejsza ATMega tam wyląduje. Muszę też rozważyć konstrukcję mechaniczną. Ogólnie coś mi tam leży, ale Nema 23 to za wielka kobyła do tego projektu, zreszta to silnik z "durzej" maszyny, a i 1szt mnie i tak nie ratuje. Ogólnie rozważam podstawę w kształcie litery T, mniej profili i duża sztywność prowadzenia stołu. Ale to na razie tylko taki koncept. Ogólnie dobrze zrobione łoże jest już potem podstawa do w
 14. Przymierzam się do budowy małej frezarki CNC (50x50). Na razie ogarniam temat wykorzystania leżaków szufladowych. Pomijając oczywiście arduino UNO posiadam jeszcze stary zestaw STM32F0 discavery na STM32F051 R8T6. Orientuje się może ktoś, z kolegów czy da się na tym postawić GRBL 1V1? wiem, że są filmiki na STM32F103, ale to trochę mocniejszy procek.
 15. Zazwyczaj robi się, to przez bramkę logiczną NOT. Gdybyś miał Ch340 wersja T nie ma problemu bo ma pin(1) z wyprowadzeniem F_PLL. TEż mam taki dylemat jak tu łatwo przetaktować Arduino z 16 na 24MHz.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.