Skocz do zawartości

Requ123Z

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Requ123Z

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Requ123Z

  Układ całkujący

  Sygnał na wejściu ustawiłem taki, bo tak jest w poleceniu. Czyli zadanie jest już dobrze wykonane, muszę tylko zmniejszyć stałą czasową?
 2. Requ123Z

  Układ całkujący

  Wyczytałem, że sygnał prostokątny po scałkowaniu powinien na wyjściu dać nam sygnał trójkątny, więc mój wynik jest niepoprawny. Parametry, jakie ustawiłem na V1 są parametrami spisanymi z polecenia.
 3. Requ123Z

  Układ całkujący

  Próbowałem zrobić tak wcześniej, ale wyszło, że napięcie na wyjściu jest zawsze równe 0 i dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że podłączyłem te źródła napięcie odwrotnie i to powodowało ten błąd z 0 napięciem. Obecnie wynik prezentuje się następująco:
 4. Requ123Z

  Układ całkujący

  Elektrotechnika to kompletnie nie moja dziedzina i kierunek, w którym zmierzam zawodowo, ale trafił się przedmiot na pierwszym semestrze studiów informatycznych na specjalności programistycznej i trzeba przez to jakoś przebrnąć. Mając nawet wygląd scałkowanego prostokąta, trudno będzie mi dojść do tego wyniku w analizie przeprowadzonej w programie na zasadzie prób i błędów, w łączeniu różnych obiektów. Schemat połączeń wziąłem ze schematu znalezionego w internecie i zgaduje, że największy błąd leży po stronie wejścia nieodwracającego (+), które jest podpięte tylko do uziemienia.
 5. Cześć wszystkim. Mam pytanie, czy zadanie jest wykonane prawidłowo. Treść zadania, mój schemat i wyniki analizy są na zdjęciu. Zdjęcie: https://i.imgur.com/00dvbNx.png
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.