Skocz do zawartości

Rasel

Nowy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutralna

O Rasel

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Masz już wszystko napisane w tym wątku, nie będę drugi raz tłumaczyć. W tym wątku jest rzeczywiście dużo bzdur i nieprawd napisanych przez Ciebie Kolego. Zacząłeś z wysokiego "C", od zapierania się, że 3000 jest liczbą mniejszą od 5, co kontynuowałeś przez kilka postów. Dalej jest jeszcze gorzej. Ale im więcej tu piszesz, tym bardziej wyłania się obraz osoby nieznającej zagadnień związanych z oznakowaniem CE, oraz co gorsze - nie potrafiącej się przyznać do wytykanych jej błędów, niedopowiedzeń i przeinaczeń. Nie rozumiesz również w jakim celu wykonuje się badania urządzeń, oraz komu
 2. Nigdzie tego nie napisałem. 1. Proszę, napisz konkretnie, z cytatem, w którym miejscu mijam się z prawdą. 2. Odpowiesz na pytanie, które zadałem Ci w moim poprzednim poście? Poniżej je przypominam:
 3. Ja w swoim poprzednim poście nie zarzucam Ci Kolego, jak to eufemistycznie określiłeś, mijania się z prawdą. Ja wprost stwierdzam, że w miejscach o których wspomniałem piszesz nieprawdę! W ostatnim zdaniu wspomnianego akapitu twierdzisz, że jeżeli urządzenie nie podlega dyrektywie LVD, to w takim przypadku znak CE nie jest potrzebny. Czy nadal podtrzymujesz to fałszywe twierdzenie? Czy też zgodzisz się ze mną, że skoro dane urządzenie podlega innym dyrektywom (np. EMC, RED, Medycznej lub Maszynowej), to znak CE jest konieczny? Takie stwierdzenie nie jest ujęte w dyrektywie LVD
 4. To nie jest prawda: Dyrektywa obejmuje wszystkie częstotliwości poniżej 3000 GHz, więc WiFi 5G mieści się w niej bezproblemowo i zostaje jeszcze dużo zapasu.
 5. Każde nieużywane wejście musisz podłączyć do masy, do plusa zasilania lub do wyjścia innej bramki. Wyjścia nieużywanych bramek należy pozostawić nie podłączone, wyjść nie wolno zwierać do masy lub plusa zasilania.
 6. Chyba masz coś pomylone w połączeniach. Zasil LM358 napięciem 9V, ustaw na jego wejściu nieodwracającym napięcie o stałej wartości 0,8V i napisz jakie są wówczas napięcia na: wejściu odwracającym i wyjściu LM358, a także na bazie, emiterze i kolektorze tranzystora BD139 oraz na rezystorze R3. Podaj również wartość rezystora R3.
 7. Rasel

  Detekcja bierek na szachownicy

  Chodziło mi bardziej o rozwiązanie typu czujnik nacisku niż belka tensometryczna. To da się bezproblemowo wyeliminować na drodze programowej. Gdyby urządzenie nie musiało być wbudowane w szachownicę, to można zastosować kamerę (lub kilka kamer patrzących na szachownicę z różnych kierunków w celu eliminacji wzajemnego zasłaniania bierek) z oprogramowaniem rozpoznającym bierki.
 8. Rasel

  Detekcja bierek na szachownicy

  Jeszcze przyszedł mi do głowy pomysł z ważeniem bierek za pomocą tensometrów umieszczonych na każdym polu.
 9. Rasel

  Detekcja bierek na szachownicy

  Czy rozważałeś zastosowanie technologii RFID? Wydaje się to najbardziej naturalne rozwiązanie tego problemu. Jeżeli problemem byłby zbyt duży zasięg, obejmujący bierki znajdujące się na sąsiednich polach szachownicy, to może wystarczyłoby umieścić obwody rezonansowe LC w podstawie każdej bierki, nastrojone na różne częstotliwości, a pod planszą cewki z układem elektronicznym. Czyli w praktyce 64-kanałowy falomierz-generator (Grid Dip Meter). Jego 64 kanały powinny pracować sekwencyjne, a nie wszystkie jednocześnie.
 10. Rasel

  Nieznany element z zasilacza

  Pewnie to chiński odpowiednik tranzystora FQP8N60C/FQPF8N60C https://www.mouser.com/datasheet/2/149/FQP8N60C-195031.pdf
 11. Cześć, Od kilkudziesięciu lat zajmuje się zawodowo projektowaniem urządzeń elektronicznych oraz programowaniem (asembler, c i c++). pozdrawiam Rasel
 12. Rasel

  Czujnik odległości VL53L0X

  Może tensometr dałby radę? Ważenie jest odporne na pył i brud.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.