Skocz do zawartości

Vuko

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Vuko

 1. Witam. To jest dokładnie to czego szukałem. Szczegółowe wyjaśnienie tablic na konkretnych przykładach! Jestem właśnie w trakcie realizacji projektu w którym dla czystości kodu aż się prosi o tablice. Także dzięki wielkie i liczę, że mój wpis będzie motywacją do dokończenia serii artykułów w tym temacie. Pozdrawiam!
 2. Witam, czy ktoś mógłby wytłumaczyć tak po chłopsku dlaczego i jak działa 'kaskada' 3 pętli for w powyższym kodzie? Nie mogę rozgryźć jak to się dzieje, że cyfra dziesiątek zmienia się dopiero kiedy jedności doliczą do 9. Proszę o wyjaśnienie w 'zwolnionym tempie' w swoim układzie zastosowałem wyświetlacz 4 cyfrowy i rozbudowałem ową 'kaskadę' o 2 kolejne stopnie. Licznik działa pięknie i odlicza do 9999 ale chciałbym wiedzieć na jakiej zasadzie. Pozdrawiam.
 3. Dzięki za odpowiedź. Z napięciem sprawa była dla mnie jasna. Chodzi mi właśnie o natężenie prądu z tego pinu. Maksymalny prąd z wszystkich innych wyjść jest jasno opisany: dla wyjścia 5 V: 500 mA, dla wyjścia 3,3 V: 50 mA, dla poszczególnych GPIO: 20 mA. A z Vin niestety nie, poza informacją o zakresie napięcia od 7-12V (w zależności od tego jakie zasilanie jest przyłożone na złączu koncentrycznym). Stąd moje pytanie i zastanawiam się czy z tego pinu można zasilać odbiornik o większym poborze prądu (rzędu kilku Amperów).
 4. Witam, Proszę o informację jaki maksymalna y prąd ciągły można pociągnąć z pinu Vin na Arduino Uno. Do tej pory udało mi się znaleźć informację, że jest to 1A (ograniczenie przez wewnętrzny stabilizator). Jednakże botland w dopasowanych akcesoriach do płytki sugeruje zasilacze 12V 2A a nawet 2,5A. Nie chcę sprawdzać na wlasnej skórze czy taki prąd zostanie przepuszczony przez Vin czy zostanie ograniczony do wspomnianego 1A. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
 5. @Gieneq Dzięki za kolejną porcję wyjaśnień. Wniosek z tego taki, że trzeba uważać na przepełnienia i mieć świadomość kiedy mogą nastąpić. Pozdrawiam!
 6. @Gieneq dzięki wielkie za szczegółowe wyjaśnienie. Sprawa jasna! Rozumiem, że 1 impuls musiałby trwać te 35h w przypadku pulseIn aby 'przekrecic' wynik? Sprawdziłem typ zmiennej dla parametru w funkcji delay: unsigned long. Czyli wychodzi mi na to że gdybym z jakiegoś powodu chciał użyć tej funkcji dłużej niż 49dni 16h i 48min musiałbym ją powtórzyć? Pytanie czysto teoretyczne oczywiście Pozdrawiam
 7. Witam, Zmienne "czas" oraz "dystans" zostały zadeklarowane jako "long" podczas gdy funkcja "zmierzOdleglosc" zwraca dystans jako "int". Czy mamy tu do czynienia z rzutowaniem? Kiedy konkretnie należy stosować polecenie ".toInt"? Czy tylko w przypadku komunikacji przez UART? Z góry dzięki za odpowiedź.
 8. Witam, czy w akapicie 'Tranzystor MOSFET – wpływ napięcia bramki' w ostatnim zdaniu nie powinien być 'buzzer' zamiast 'resystor' połączony szeregowo z drenem??
 9. Witam wszystkich i pozdrawiam.
 10. Proszę o dokładniejszy opis jaka droga płynie prąd przez zielona diodę LED 1 i rezystor R3? Patrzę na to i nie mogę wyzbyć się wrażenia że powinien popłynąć przez R1 i dalej LED2 do masy... Czy przepływa przez wyjście 3 układu? Jeżeli tak to jak trafia na R3 i do masy bo tego za nic nie mogę rozgryźć :/
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.