Skocz do zawartości

Adam2008M

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralna

O Adam2008M

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie wiem czemu, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu Raspberry Pi wszystko działa.
 2. Chciałbym zapytać dlaczego po uruchomieniu programu z kamerką wyskakuje takie coś: mmal: mmal_vc_port_enable: failed to enable port vc.null_sink:in:0(OPQV): ENOSPC mmal: mmal_port_enable: failed to enable connected port (vc.null_sink:in:0(OPQV))0x18521e0 (ENOSPC) mmal: mmal_connection_enable: output port couldn't be enabled Traceback (most recent call last): File "aparat_fotograficzny_w_pythonie.py", line 15, in <module> kamera = PiCamera() File "/usr/lib/python3/dist-packages/picamera/camera.py", line 433, in __init__ self._init_preview() File "/usr/li
 3. Przepraszam, że nie potrzebnie pisałem, bo teraz już wszystko działa jeśli robię tak jak opisałem w poprzednim wpisie. Podłączyłem wszystko jeszcze raz od zera i okazało się, że chyba pomyliłem piny i podłączyłem gnd nie tak jak trzeba.
 4. Dzień dobry. Mam problem z poleceniem: gpio -g mode 26 up i cały czas po wpisaniu gpo -g read 26 wyskakuje 0. W jednym z poprzednich wpisów było napisane, że można to zamienić na raspi-gpio set 26 pu wtedy z kolei niezależnie od wciśnięcia przycisku otrzymuje wynik 1. Chciałbym zapytać czym może to być spowodowane jak pozbyć się tego problemu?
 5. Chyba już nie trzeba. Wkleiłem po kolei oba adresy, które znalazłem w tym tekście do Putty i jednym udało mi się zalogować. Teraz ustawiłem już dostęp przez VNC, więc chyba wszystko dobrze. Bardzo dziękuję, że tak szybko otrzymałem tu pomoc.
 6. Dzięki za poradę, ale gdy wpisuję ip a l to wyświetla mi się dużo jakiegoś dziwnego tekstu, w którym znajduje kilka rzeczy wyglądających na adres ip i nie wiem, który jest właściwy.
 7. Chodzi o to, że pomimo tego, że podłączyłem Raspberry pi do internetu nie mogę znaleźć adresu ip.
 8. Dzień dobry. Chciałbym zapytać dlaczego przy wykorzystaniu monitora mogę podłączyć Raspberry pi do internetu, ale gdy wpisuje zgodnie z instrukcją do poprzedniej części kursu arp -a to nie widzę adresu IP.
 9. Ogólnie zainteresowałem się budową robotów na przykład linefollowerów.
 10. Dzień dobry. Chciałem zapytać, kiedy można się spodziewać kontynuacji kursu.
 11. Witam Mam na imię Adam i jestem uczniem szkoły podstawowej. Zainteresowałem się kursami ARDUINO. Bardzo spodobały mi się kursy Arduino I oraz II, a teraz robię ćwiczenia z Arduino - budowa robotów. Pozdrawiam wszystkich
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.