Skocz do zawartości

BartekT

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O BartekT

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdynia
 1. Miejsce 1: Elvis Miejsce 2: sam.podolsky Miejsce 3: Nawyk Uzasadnienie: Autorzy wykazali się dużą inwencją publikujący po kilka ciekawych i wartościowych artykułów. Szczególnie Elvis, jego zaangażowanie jest godne pierwszego miejsca.
 2. 1. Nie musisz tego podłączać. 2. Zwierasz ze sobą wszystkie wyjścia GND programatora i podłączasz do obu wejść atmegi. 3. Tak, podłączasz w/g. schematu z noty programatora.
 3. Ledy nie będą działać, na schemacie masz je w kierunku zaporowym. Led1 po za tym nadal nie ma rezystora. Reszta wygląda ok.
 4. Życie innym byś ułatwił zamieszczając schematy w załączniku graficznym.
 5. Problem mogą powodować ledy, LP2950 ma wydajność prądową ok. 100 mA a jak widzę nie masz wstawionych rezystorów ograniczających prąd LED-ów. Więc kiedy się świecą w sumie mogą pociągnąć więcej niż maksymalna wydajność regulatora. Stosuj rezystory ograniczające prąd; w szereg z diodą daj rezystor i zamień regulator na np. 7805.
 6. Pokaż w jaki sposób podłączyłeś.
 7. Ja polecam "Sztukę elektroniki" P.Horowitz W.Hill, sam się z nich(dwa tomy) dużo nauczyłem, dla mnie rewelacja.
 8. Ja do sterowania silnikami używam tranzystorów polowych (MOSFET) BUZ11. W wypadku tranzystora polowego bramkę podłączasz bezpośrednio do wyjścia AVR-a, a rezystorem o wartości np. 10k łączysz bramkę i masę. Zasilanie podłączasz do drenu, jedno z wyprowadzeń silnika do źródła a drugie do masy.
 9. Jeśli lubisz czytać książki to polecam "Sztukę Elektroniki" P. Horowitz W. Hill. Jak dla mnie znakomite podręczniki pisane przystępnym językiem z dużym naciskiem na praktykę.
 10. Jeżeli nie będą przeszkodą niewielkie wachania napięcia w granicach kilkunastu setnych wolta możesz użyć wtórnika emiterowego stabilizowanego diodą zenera.
×
×
 • Utwórz nowe...