Skocz do zawartości

lucek20

Użytkownicy
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutralna

O lucek20

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mierzyłem pobór i nie przekracza 200mA podczas komunikacji, więc myślę, że jest akurat ta dioda.
 2. Opierając się na schmecie sim800l EVB oraz tym wyżej, zrobiłem taki o to schemat. 1.Napiecie zasilania 5V - obniżone do 4.3 przez diodę. 2.Zamiast tranzystorów na lini tx i rx zrobiłem dzielnik napięcia. Napięcie około 2.5V ( tolerancja sim do max 2.8) 3. Nie wiem co zrobić z VDD_EXT. Macie jakiś pomysł? I ogólnie proszę o sprawdzenie.
 3. Witam. Potrzebuję klawiatury 4x4, ale nie tej standardowej przyklejanej tylko jz podświetleniem. Buduję pulpit czy jak to się tam nazywa do sterowania alarmem. Niestety w goglach przewalają się ciągle te same dwie propozycje. Żadna nie ma podświetlenia. Może ktoś z was widział kiedyś, albo wie gdzie dostać klawiaturę?
 4. Witam. Buduję projekt na esp32 w którym będę korzystał z modułu sim800c. Znalazłem schemat który jest w załączniku. Chciałbym zamówić część do budowy w związku z tym mam kilka pytań: 1. Co to jest? Domyślam sie, że układ zasilania. Czy nie można tego zrobić prościej wstawiając diodę i obniżając napięcie z 5v do 4.3v?. 2. Nie będę używał głośników. Co zrobić z wyjściem? Zostawić bez podłączenia? 3. Nie będę resetował SIM za pomocą esp32. Czy pełni to jakąś inną funkcję? Przyciskiem też tego nie zresetuje, bo płytka będzie w zamkniętej obudowie i łatwiej będzie odłączyć zasilanie od
 5. Tak to będzie to, muszę tylko poczytać na ten temat, poszukać jakiś przykładów, aby to ogarnąć, bo pierwszy raz słyszę o takim czymś.
 6. Też nad tym myślałem, ale jeżeli będę zapamiętywał datę, a urządzenie będzie wyłączone dłużej jak jeden dzień, to będą inne problemy. Moje rozwiązanie w tym wypadku też jest nieskuteczne. Ogólnie to mam dane z trzech dni. Dla lepszej widoczności wrzucam zdjęcie z wyświetlacza. Jeżeli według mojego aktualnego rozwiązania zostanie wykryty nowy dzień to wykres zostaje przepisany do "wczoraj" , a wczorajszy do "przedwczoraj". Jeżeli będę zapisywał datę i nią się sugerował, to jak wykryć zmianę o 2 dni, tak aby wykres z dziś był przepisany do przedwczoraj?
 7. Napisałem ten sam temat na sąsiednim forum, ale tu chyba większy ruch. Buduję pewien projekt - nie jest to tajemnica, ale za dużo by pisać. Będzie tam opcja wyświetlania wykresu dobowego temperatury i wilgotności. W jaki sposób wykryć zmianę dnia? void aktualizacjaWykresuTemeperaturyIWilgotnosci() { DateTime now = rtcDS3231.now(); int godzina = now.hour(); int minuta = now.minute(); czasDS3231 = (godzina * 60) + minuta; int i = indexTempGodz; // jesli uplynelo 2 miuty i minuty sa parzyste if (czasDS3231 - zapamietanyCzasDS3231 != 0 && (czasDS3231) % 2 == 0) { za
 8. No i znalazłem, TLP2451A-TP.F smd cena przystępna i jest na TME.
 9. Mam problem z zakupem fod 3182. Na tme go nie ma, a tam gdzie jest to koszty jak i sama przesyłka są zbyt wysokie. Chińczyków nie biorę pod uwagę, może niesłusznie... Grzebiąc po necie znalazłem TLP351 - jest dostępny. W tym temacie https://forbot.pl/forum/topic/10991-sterowanie-pwm-silnika-24vdc-250w/ polecono MCP1416T - również dostępny. W żadnym nie ma informacji na temat częstotliwości pracy. Czy któryś z nich się nada? przypuszczam, że tlp351 będzie ok, z tym, że wolałbym wersje smd czyli MCP1416, z biedy mogę wygiąć nóżki w tlp351. Drugie pytanie, jak jest z jakością na aliexpres jeż
 10. Akumulator żelowy 7.2ah. Do tej pory używałem takich jak w linku kontrolerów ładowania od Chińczyków ale padały jak muchy. W ciągu jednego sezonu 2 mi padły. https://allegro.pl/oferta/regulator-ladowania-kontroler-solarny-30a-12-24v-10454218496 Chciałem zrobić swój, aby uniknąć niespodzianek.
 11. Jasne. https://www.instructables.com/ARDUINO-SOLAR-CHARGE-CONTROLLER-PWM/ Autor zrobił projekt na inny akumulator, ale przerobić programowo bez problemu dam radę, a i sprzętowo myślę, że też bo rozchodzi się tylko o dzielnik do pomiaru napięcia. Ale to muszę wiedzieć najpierw czy warto się do tego zabierać. Czy sobie odpuścić.
 12. Jest sterowany PWM aby dostosować "moc" ładowania do aktualnego stanu naładowania akumulatora. Zapomniałem wrzucić opisu działania tego schematu przetłumaczony translatorem z angielskiego.
 13. Chcę, a nawet potrzebuję zbudować kontroler ładowania PWM do akumulatora 12v 7.2ah . Akumulator będę lądował panelem solarnym 18v. Znalazłem o to taki schemat kontrolera ładowania: Mam pytanie, w jakim celu użyto 2N2222? Domyślam się dlatego, że potrzebne jest wyższe napięcie do irf540 niż jest w stanie dać atmega328p, bo na nim zbudowany jest kontroler ładowania. I drugie pytanie. Czy mogę zamienić irf540 na irlz44n i usunąć 2n2222? Wydaje mi się, że tak, bo innego celu zastosowania 2n2222 nie widzę.
 14. Buduję pewien projekt na esp32. Wyjść dostępnych nie wiele jak na moje potrzeby.. Mam pytanie, przy pinach 5, 14, 15 znalazłem takie informacje: 5 outputs PWM signal at boot 14 outputs PWM signal at boot 15 outputs PWM signal at boot, Co to znaczy i czy mogę te piny wykorzystywać w normalny sposób? Jeżeli dobrze rozumiem to podczas uruchamiania płytki wysyłają one sygnał PWM.
 15. Do końca zrobienia płytki został tylko do ogarnięcia filtr zasilania, zastanawiam się czy zrobić go w ten sposób: Czy wystarczy może podłączony równolegle kondensator 4700µF i ceramiczny 100 nF? Poprzedni prototyp mam rozłożony na części i nie mam możliwości sprawdzenia czy same kondensatory wystarczą. Tak jak pisałem, w poprzednim rozwiązaniu miałem kondensatory i cewki.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.