Skocz do zawartości

H1M4W4R1

Użytkownicy
 • Zawartość

  305
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  17

H1M4W4R1 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 3 lipca.

Treści użytkownika H1M4W4R1 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

267 Mistrz

O H1M4W4R1

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Brak informacji

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czeka mnie aktualizacja tapety Popieram, studia to w 90% strata czasu (przynajmniej z mojej perspektywy). Aktualnie praktycznie całe wolne finanse pakuję w moją pasję, która niestety jest droga, bo lubię tworzyć i przy tym poznawać nowe technologie. Taki non-routine-maker.
 2. My tylko wymagamy podstaw logicznego myślenia i umiejętności szukania informacji w sieci. Punkt 1 - ładnie sformatowany kod to nawiasy (klamrowego) zawsze w osobnej linii, wnętrze nawiasu zawsze o 1 tabulator więcej niż położenie nawiasu (klamrowego) np. void moja_funkcja () { if (a == b) { print ("Hello"); } else { print ("Hi"); } } Punkt 2 - tutaj wystarczy prześledzić wykonywanie programu na kartce papieru, żadnej skomplikowanej wiedzy Punkt 3 - zmienna flagowa to inaczej bool, który określa stan przekaźnika Punkt 4 - inaczej ustaw
 3. Posprzątaj kod, bo tego nie da się czytać... Zastanów się co się stanie jeżeli wciśniesz przycisk i po jego wciśnięciu wykona się kolejna pętla loop (brak danych w buforze portu szeregowego)? Potem podmień obsługę przekaźników na zmienne flagowe Na koniec pętli loop dodaj przekształcanie wartości zmiennej flagowej na wyjście przekaźnika Przed instrukcjami z pkt. 4 dodaj obsługę przycisków.
 4. H1M4W4R1

  Transformator - rodzaj/typ?

  Polecam też chińską Tam to dopiero można się zdziwić ile wiedzy się marnuje przez nieznajomość języka.
 5. Z tym się zgodzę... Chociaż jak masz wysoką kreatywność to wystarczy domowy kurs spawacza i spawanie fikuśnych ram (ta druga połowa to bardziej żartem)
 6. Mechatronik to połączenie elektroniki i mechaniki. Znajomy kończył na polibudzie i jako pracę inżynierska robił jakieś urządzenie na Arduino. Elektryk to głównie 230V, ewentualnie skrętka.
 7. H1M4W4R1

  Transformator - rodzaj/typ?

  Ciężko stwierdzić, na schemacie powinno być więcej informacji, ale prawdopodobnie możesz go nie mieć. Na moje oko to jest albo 230/9V albo 230/24V na rdzeniu PQ25. Tylko nie wiem czy 9 to przekładnia czy napięcie wyjściowe... Osobiście wpiąłbym się zasilaczem labo. w wyjście transformatora na PCB i podnosił stopniowo napięcie od zera dopóki urządzenie nie zacznie reagować. Ma to wadę, że jak coś innego jest walnięte, to prawdopodobnie zjarasz całą płytkę, więc radziłbym do tego podchodzić ostrożnie i spróbować od znalezienia schematu.
 8. To akurat były AMS1117-3.3 w obudowach SMD na LCSC Dlatego nadmieniłem, że nie każdy bawi się w SMD, ale osobiście polecam (pomijając to, że trzeba do tego robić płytki drukowane, bo inaczej to tragedia). P.S. to było promo.
 9. JLC robi 4/4 za grosze Jak masz dobrze zbudowaną sztywną niewibrującą i nie bijącą frezarkę to spokojnie zejdziesz do 6/6 (a nawet 5/5). Oczywiście w oleju mineralnym. Problem w tym, że złożenie takiej frezarki to koło 10-15k (wliczając w to koszt roboczogodzin nad nią spędzonych). Taa... tylko czekanie 1.5 tyg. na paczkę nie jest w moim guście... Niestety, ale jestem z tych osób, co potrafią bardzo dobrze "kompresować" czas (Pozdrawiamy dział graficzny od klienta - 4 grafików, jeden programista i nadal nie nadążają...). Dolicz do tego teraz jeszcze VAT i koszty przes
 10. Dane z Internetu (ostatnio szukam jakiejś fajnej metody na produkcję płytek): Powtarzalna wielkość ścieżek (i odstępów, mil): CNC: 4/4 (mill) Drukarka UV (bezpośrednio na laminacie): 5/5 (etch) CO2 Laser: 8/8 (etch) Termotransfer: 10/10 (etch) Przynajmniej tyle aktualnie wygrzebałem Pomijam technologię paneli i żywicy UV stosowaną przez producentów płytek, bo to drogi interes na małą skalę. Chociaż jest tu też drukarka UV... Ale to jednak można zlecić gdzieś w okolicy jak się mieszka w dużym mieście. Teraz biorę się za oglądanie tego czegoś przy uż
 11. Uhm... Dolar był po 3.74 Te 5 sztuk to drożyzna... No ale co kto woli -,- Nie każdy lubi pracować z SMD. I tak, przy odrobinie uporu można używać ich z płytkami stykowymi
 12. H1M4W4R1

  Kurs STM32L4 - USB

  Nie zawsze potrzebujesz - np. STM32L432KBU6 obsługuje USB bez kwarcu. Ale to tylko taka luźna dygresja. https://oshwlab.com/business/stm32er3_copy Może nie jest to najlepszy przykład, ale jest tam ogarnięte USB (CDC) bez użycia kwarcu.
 13. yyy... dopiero powiadomienie dostałem WTF Forbot? 6h temu a powiadomienie 1h temu? Tak - sztuczna inteligencja i obliczenia w OpenCL / CUDA.
 14. Ehh... Czemu ludzie strzelają z armaty do muchy? (I lubią tworzyć choinki z if-ów) // Definiuje czy wyświetlacz jest czysty ;) bool reset = true; // Funkcja wyświetlająca dane void displayMessage(const char* info0, const char* info1) { strcpy(RemoteXY.text_Information_1, info0); strcpy(RemoteXY.text_Information_2, info1); } void loop() { // Warunki if(reset) { if(U_rotor > 2.0 && U_regulation < 13.80) { displayMessage("regulator uszkodzony", "nie wzbudza wirnika"); reset = false; } else if(U_rotor
 15. Jak je kupujesz w promo po 1-2 centy za sztukę to kto by patrzył na zużycie prądu #żart. Osobiście ostatnio przerzuciłem się na przetwornice impulsowe (ale to głównie ze względów na pobory prądu rzędu kilku(nastu) amperów).
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.