Skocz do zawartości

Januszxd

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Januszxd

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Podłączyłem czujnik DHT11 do drugiego wyświetlacza LCD (bez i2c). Efekt ten sam. Ale uwaga udało mi się to naprawić!!! Okazuje się, że problemem było to, że użyłem komendy lcd.println(). Po zmianie na komende lcd.print() nie ma żadnych krzaków. Dziękuję wam za poświęcony czas.
 2. @farmaceuta Bardzo możliwe, że jest tak jak mówisz. Miałem jeszcze gdzieś drugi wyświetlacz bez i2c to go jutro poszukam i zobaczę czy tak samo będzie to na nim wyglądać. W każdym razie dziękuję za pomoc.
 3. @_LM_ Podłączyłem cyfrowy czujnik ciśnienia i wysokości bmp388 i wgrałem taki program: #include <Wire.h> #include "rgb_lcd.h" #include "DFRobot_BMP388_I2C.h" DFRobot_BMP388_I2C bmp388; rgb_lcd lcd; void setup() { Serial.begin(9600); lcd.begin(16, 2); lcd.clear(); while(bmp388.begin() != 0){ Serial.println("Error initializing. Trying again.."); delay(1000); } } void loop() { float cisnienie = bmp388.readPressure(); float wysokosc = bmp388.readAltitude(); lcd.setCursor(0, 0); lcd.println("cisnienie: "); lcd.println(cisnienie); lcd.println(
 4. @_LM_ Aaa to w takim razie w konsoli nie dzieje się nic podejrzanego. Najzwyczajniej zwraca dwie wartości liczbowe dwucyfrowe (jedną od temperatury drugą od wilgotności) bez żadnych dodatkowych znaków. Tylko same wskazania są wątpliwe raz pokazuje 21 stopni później jakieś kosmiczne 26 itd.
 5. Dzień dobry, nie za bardzo potrafię poradzić sobie z jednym problemem. Mianowicie chciałem na wyświetlaczu LCD najpierw wyświetlać w jednej linijce pomiar temperatury, a w drugiej pomiar wilgotności. Natomiast po kliknięciu przycisku chciałem, żeby wyświetlacz się wyczyścił i pokazał w pierwszej linijce pomiar ciśnienia, a w drugiej pomiar wysokości. Do tej pory wymyśliłem taki kod(dla testów, jeszcze bez podłączania czujników), ale niestety nie działa on tak jak chce. Wyświetlacz jedynie miga napisem "siemano" i nie reaguje na przycisk. #include <Wire.h> #include "rgb_lcd.h" rgb_lc
 6. @farmaceuta Nie mam miernika obecni, żeby sprawdzić napięcie, ale dla pewności wymieniłem przewody i dalej jest to samo. Sam LCD wyświetla dobrze litery ale problem pojawia się jak ma wyświetlić te dane z czujnika. @_LM_ Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale no konsola nie wyświetla żadnego błędu, program ładuje się poprawnie.
 7. Dzień dobry, mój kod do wyświetlania danych z czujnika DTH11 na wyświetlaczu LCD wygląda tak: #include <Wire.h> #include "rgb_lcd.h" #include <DHT.h> rgb_lcd lcd; DHT dht; void setup() { Serial.begin(9600); lcd.begin(16, 2); lcd.clear(); dht.setup(2); } void loop() { int wilgotnosc = dht.getHumidity(); int temperatura = dht.getTemperature(); lcd.setCursor(0, 0); lcd.println("temperatura:"); lcd.println(temperatura); lcd.println("*C"); Serial.println(temperatura); lcd.setCursor(0, 1); lcd.print("wilgotnosc:"); lcd.println(wilgotnos
 8. @Gieneq ahhh no tak, podstawowy błąd to mój największy projekt na arduino do tej pory i się trochę pogubiłem, a nawet tego nie zauważyłem. Dzięki za pomoc.
 9. Cześć, pisałem kod do mojej stacji pogodowej i chciałem jeden z pinów zadeklarować jako przycisk poprzez wpisanie na początku programu pinMode(9, INPUT_PULLUP);. Po skompilowaniu programu wyskakuje komunikat: #include <Wire.h> // od magistrali i2c #include "rgb_lcd.h" // wyswietlacz od GROVE pinMode (9, INPUT_PULLUP); // tu jest problem, bez tej linijki program chodzi prawidłowo rgb_lcd lcd; const int colorR = 255; const int colorG = 0; const int colorB = 0; unsigned long aktualnyCzas = 0; unsigned long zapamietanyCzas = 0;
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.