Skocz do zawartości

fizyk_

Użytkownicy
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O fizyk_

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Linijki CCD to standard w spektrometrach więc miałam taki pomysł, żeby kupić taki detektor tylko obawiałam się elektroniki, podpięcia tego do Maliny. W sumie na Arduino kiedyś coś programowałam ale do współpracy miałam wtedy elektronika. Kamery też przejrzałam, zanim napisałam tutaj post. Do kamer zniechęcił mnie brak opisów charakterystyk spektralnych w specyfikacjach. No i nie znam się na analizie obrazów. Musiałabym zgłębić temat. Takie analizy widm spektralnych w oparciu o zarejestrowane zdjęcia są robione nawet z satelity więc takie podejście do tematu jest mi znane. Zaciekawi
 2. Na pewno dam dam znać, co wyszło z moich pomysłów. Rzeczywiście potrzebny jest drugi tor pomiarowy, referencyjny. Czy konieczne będą dwa czujniki, to jeszcze nie wiem, bo może urządzenie będzie mieć na tyle dużą czułość, że wystarczy jeden detektor, a dwa optyczne tory pomiarowe i odpowiedni przełącznik, ale to się dopiero okaże. Dlatego chcę je potestować i wybrać odpowiednią opcję. Jako sygnał odniesienia wykorzystam, nie bezpośrednio słońce, ale taką płytkę: https://sphereoptics.de/en/product/zenith-polymer-reflectance-standards/ . Nie pamiętam dokładnie, do której mam dostęp, bo nie mam
 3. @marek1707 Bardzo dziękuję za pomoc . Zaproponowane rozwiązania są super i na pewno je wykorzystam. Zwłaszcza zachwycił mnie spektrometr i to urządzenie na pewno przydałoby mi się na przyszłość. Z optyką nie ma problemu, dobiorę sobie odpowiednie apertury soczewek i innych podzespołów w torze optycznym. Kalibrację też ogarnę bez problemu. Ceny są na tyle korzystne, że kupię trzy: https://botland.com.pl/czujniki-swiatla-i-koloru/18233-tsl2591-cyfrowy-czujnik-natezenia-swiatla-stemma-qt-qwiic-adafruit-1980.html https://botland.com.pl/czujniki-swiatla-i-koloru/1704-czujnik-koloru
 4. @marek1707 Źródłem sygnału będzie słońce. Potrzebuję zmierzyć natężenie promieniowania odbitego od różnych obiektów dla długości fali ok. 800 nm, a właściwie dla dwóch długości fali i je porównać. Pomysł jest taki żeby wykorzystać filtry optyczne do wycinania pożądanych długości fali. Układ pomiarowy chciałam zbudować na Raspberry Pi. Przyznam się szczerzę, że elektronikiem nie jestem. Dopiero zaczęłam się bardziej wdrażać w tę dziedzinę ale jeszcze dużo przede mną. Jestem typowym pomiarowcem, trochę programistą, głównie Pythona stąd moje zainteresowanie Raspberry Pi. Może rzeczywiście gotowy
 5. @marek1707 Właśnie tak myślałam, że nie da się wyciągnąć informacji o natężeniu z tego typu elementów, ale wolałam się upewnić. Myślałam o wykorzystaniu fotodiody takiego typu https://www.hamamatsu.com/eu/en/product/type/G10899-003K/index.html, potrzebna mi dosyć duża czułość w okolicy 800 nm. Detektor sobie dobiorę, ale nie wiem jak go oprogramować. Czy potrzebuję do tego jakiejś konkretnej biblioteki ?? Jak się za to zabrać ??
 6. Cześć wszystkim. Chciałabym zrobić własne urządzenie do pomiaru podczerwieni z wykorzystaniem TSOP31236 (lub innego) i Raspberry PI. Kompletnie nie wiem jak się za to wziąć. Możecie podesłać jakieś linki z takimi układami ?? Jest jakaś biblioteka do obsługi tych czujników ??
 7. No tak. Dzięki. Jednak dalej nie działa Nie wiem gdzie szukać przyczyny, co sprawdzić albo ustawić ??
 8. W pliku konfiguracyjnym Domoticza nie mam nr portu. Nie mogę więc go uruchomić przez przeglądarkę. Co zrobiłam nie tak ??
 9. Tak też zrobię. Dzięki za rady.
 10. @KHX Tak, za pomocą karty SD, która była dołączona do zestawu. Stwierdziłam, że na początek tak będzie najłatwiej. Może się mylę ??
 11. Cześć wszystkim, jestem totalnym świeżakiem jeśli chodzi o Rasberry Pi i już na etapie instalacji systemu z karty SD napotkałam na problem. Rasberry nie widzi żadnych sieci wifi, nie mogę więc przeprowadzić instalacji systemu. Czy coś robię żle ?? Dodam tylko, że na lapku widać różne sieci bezprzewodowe, moją też. Pomóżcie!!!
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.