Skocz do zawartości

piotrva

Użytkownicy
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

piotrva wygrał w ostatnim dniu 7 września 2012

piotrva ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

12 Dobra

O piotrva

 • Ranga
  4/10
 • Urodziny 08.01.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Języki programowania
  C, C++, VHDL
 • Zainteresowania
  Mikrokontrolery STM32, Układy FPGA, Lotnictwo, Fotografia
 • www

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na prawdę tak skomplikowany kod? https://github.com/pololu/vl53l0x-arduino/blob/master/VL53L0X.cpp Bez przesady, żeby brać 15$ za takie coś co stanowi tylko interfejs do czujnika... Sam czujnik na płytce można kupić za około 9 zł, mikrokontroler STM32 około 4 zł, ATMega podobnie, chińskie Arduino jakieś 11 zł, jako zewnętrzny kontroler. Daleko temu do około 57 zł za ten modulik, który potrafi tyle samo... Ale strona na której prowadzą kampanię lubi tego typu projekty, podobnie jak one dollar board, która chyba nigdy nie ujrzała światła dziennego (a przynajmniej ja nie dostałem xd)
 2. Ależ ja to wszystko wiem, jak wygląda produkcja małych i większych serii sprzętów... I wiem, że to wykonane nie w Chinach, w takiej jakości, z być może lepszych komponentów etc. tyle rzeczywiście kosztuje i autorzy nie zarabiają na tym 400%. Ale nadal nie zmienia to faktu, że to jak za taką zabawkę strasznie drogo. Bo może z innej beczki w tej cenie można mieć R-PI i na nim postawić sobie retro-konsolę
 3. No właśnie ten procek do tego wyświetlacza i tego typu gier byłby idealny - sam na tej konkretnej platformie napisałem nawet bardziej skomplikowane rzeczy, jak symulacja piłki w labiryncie sterowana akcelerometrem. Procek ma DMA, są na niego dostępne biblioteki graficzne optymalizowane odpowiednio więc jak znalazł A w argumencie ceny bardziej chodziło mi o to jak bardzo w mojej opinii cena tej płytki jest zawyżona. Co do nie znaczenia "arduino compatible" - no ja odnoszę wrażenie, że to owszem nic nie znaczy, ale dopisanie tego w projekcie zwiększa jego atrakcyjność/popyt/etc.
 4. Jeśli już to jakiś procesor 32-bit, typu STM32 - biją na głowę cenowo i wydajnością AVRy i XMega A komunikacja po kablu i I2C? Można było w urządzeniu wycenianym na 75 EUR (320 zł !!!) zamontować moduł bezprzewodowy... Dla porównania cenowego - płytka HY-mini STM32 (STM32F103 + LCD 3.2" z panelem rezystancyjnym dotykowym) - 135 zł Ale napisano na zestawie "Arduino compatible" - wydaje mi się, że ten tekst pozwala na wystawienie produktu w cenie 4x wyższej niż rzeczywista wartość produktu, uwzględniając pracę inżynieryjną
 5. @Sabre Może kup jakieś joysticki od większych aparatur?
 6. @ak95 Można zawsze dodać nieliniową korektę - np. TG9x po zmianie FW na ER9x ma opcje definiowania nieliniowych krzywych do przeliczania wejścia z joysticka na wyjście na dany kanał. @Treker Jeśli odbiornik ma wyjście PPS to nie tak trudno, ale fakt, tu można na 100% więcej samemu pogrzebać w samej komunikacji i mieć od razu 2 kierunki transmisji.
 7. Pytanie tylko jaki koszt całości i czy nie lepiej kupić gotową aparaturę (oczywiście pomijając walory edukacyjne i satysfakcję z konstrukcji)
 8. Zrobiłem parę dni temu podobny tylko, ze w oparciu o sensor time-of-flight
 9. Cóż, mam podobne zdanie, lubię rozwiązania, które są open source. Jak np. gitlab. Mogę postawić sobie na swoim sprzęcie, a mogę skorzystać z ich serwerów. Czy Arduino Cloud będzie open-source, jak reszta? Co do klonów - to klony może powstrzymać tylko jedno - brak opłacalności ich produkcji. Dlatego np. nikt nie klonuje Analog Discovery 2 Chyba największą ofiarą klonów była firma USBee - przez to, że ludzie na potęgę klonowali ich układy - zwinęli się z rynku na pare lat. Teraz niedawno wrócili z odświeżoną ofertą.
 10. Takich staroci bym nie kupował, z fajnych płytek to u przyjaciół ze wschodu są takie: ALTERA FPGA Development board CYCLONE IV NIOS EP4CE6 EP4CE10 Study Board Wersja z programatorem i mniejszym FPGA (E6) kosztuje teraz 62 USD, zaś z większym (E10) 80 USD. Tu nieco dokumentacji wyciągniętej od majfrendów: https://gitlab.com/piotrva/ax301b-examples
 11. Ja bym powiedział, że nie warto tego robić. po to są języki HDL (Verilog, VHDL), aby np. szybko zaprojektować automat stanów (piszesz 10 mądrych linijek i już), a nie męczyć się z kodowaniem tego na bramkach.
 12. Ponieważ chodzi o to aby w optymalny sposób przekazać możliwie największe pole magnetyczne (aby przewodzić możliwie duży strumień pola) między jednym a drugim uzwojeniem. Dodatkowo wymagane jest aby materiał był możliwie "miękki" magnetyczne - miał minimalną pętle histerezy, czyli łatwo się przemagnesowywał.
 13. @deshipu Ale jakich ekspertów? Dajesz ludziom choćby podlinkowaną bibliotekę od ST do szyfrowania i po problemie. Ewentualnie każesz dołożyć scalaka szyfrującego, bierzesz do niego przykładowe kody i po problemie - na prawdę nie widzę powodu, aby średnio rozgarnięty inżynier nie poradził sobie ze zrobieniem czegoś takiego - ja parę lat temu, gdy moja wiedza była znikoma w tych dziedzinach postawiłem pełne szyfrowanie TLS na ESP8266 (TLS, czyli to samo na czym bazuje SSL/HTTPS). A był to bzdetny projekt nadajnika podczerwieni do zdalnego sterowania urządzeniami z dowolnymi protokołami IR.
 14. @deshipu o jakich 400$ mówisz? Przy masowej produkcji koszty porządnego protokołu szyfrowania będą znikome. @Elvis Zapomnijmy o Arduino i AVR - one są woooooolne - taki np. STM32 bez problemu policzy sobie nawet RSA: https://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/user_manual/34/1a/20/75/7f/84/45/cb/CD00208802.pdf/files/CD00208802.pdf/jcr:content/translations/en.CD00208802.pdf I jakie 20-30kB na sekundę? Pomiar temperatury to jest... 4 bajty na pomiar, zakładając nawet jakiś overhead, adres, etc, powiedzmy 16 bajtów. Temperaturę musisz czytać co sekundę? wątpię - wystarczy raz na minutę Wiadomo są inne pomiary, ale raczej jak mamy wysoki update rate to i ni wymagamy życia na baterii przez lata -> można dać mocniejszy procesorek. @deshipu to że komunikat krótki, nie oznacza, ze klucz jest krótki - wystarczy AES512 czy 1024 i KONIEC.
×
×
 • Utwórz nowe...