Skocz do zawartości

grip_rz

Users
 • Zawartość

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Posty napisane przez grip_rz

 1. Cześć,

  Mam do sprzedania:

  1. Pololu HP 30:1 z przedłużoną osią - 8 szt. (60 zł / szt.; przy zakupie 8 szt. cena 55 zł /szt.)

  2. Pololu HP 50:1 - 8 szt. (60 zł / szt.; przy zakupie 8 szt. cena 55 zł /szt.)

  3. Silniki krokowe Bholanath NEMA17, nowe, testowane - 6 szt. (45 zł / szt.; przy zakupie 6 szt. cena 40 zł /szt.)

  Istnieje możliwość wystawienia FV.

  Pozdrawiam,
  Grzesiek

 2. Cześć,
  W związku z pracą zawodową już jakiś czas temu przestałem bawić się w robienie robotów i innych wynalazków. Po tym wesołym okresie przyszedł czas na wyprzedanie tego co udało mi się nagromadzić. Dzisiaj otwieram szufladę pierwszą.

  Chętnie odsprzedam:

  1. Turbina - napęd tunelowy - EDF 70 wraz z silnikiem - 65 zł

  2. Li-Po Turnigy 1000mAh 3S 25C - 27 zł

  3. Li-Po Turnigy 500mAh 2S 20C - 22 zł

  4. Li-Po ZIPPY Flightmax 138mAh 20C Single Cell - 23 zł

  5. Li-Po ZIPPY Flightmax 100mAh 20C Single Cell - 21 zł (dostępne 2 szt.)

  6. Turnigy highrate 30FPS Ultra-small Digital Camera - 75 zł

  7. Serwo HXT900 9g / 1.6kg / .12sec - 18 zł (dostępne 5 szt.)

  8. Serwo HXT900 9g / 1.6kg / .12sec - 10 zł (używane, rozebrane ale działające dostępne 2 szt.) - 9 zł

  9. Serwo HX5010 6.9kg / 39.2g / .16sec Twin bearing servo - 22 zł

  10. Regulator Hobbyking SS Series 8-10A ESC - 30 zł (dostępne 2 szt.)

  11. Silnik bezszczotkowy AX-2306N-1300 - 45 zł (dostępne 2 szt.)

  12. Przekładnia podwójna Tamiya 70168 - 40 zł

  13. STM32 Butterfly - 160 zł

  14. Wyświetlacz kolorowy TFT 320x262 px - 30 zł

  15. Wyświetlacz kolorowy TFT Thaoyu Electronics HY28A - 30 zł

  Za wyjątkiem poz. 2, 3, 8, 13 wszystko jest nowe i nieużywane.

  Przy zakupie kilku rzeczy możemy ponegocjować.

  Wszystko co powyżej pochodzi z moich prywatnych zasobów, ale likwiduję również sklep z elektroniką. Gdyby ktoś był zainteresowany lub znał sklep lub kogoś chcącego odkupić spore stany magazynowe to proszę o kontakt!

  Pozdrawiam serdecznie,
  Grzesiek

 3. Cześć wszystkim,
  Z wieloma z Was miałem okazję poznać się osobiście. Od jakiegoś czasu prowadzę sklep elektroniczny www.0-om.com, ale gałąź naszej działalności postanowiliśmy bardziej rozbudować w stronę automatyki przemysłowej, która coraz bardziej nas pochłania czasowo. W związku z tym podjęliśmy decyzję o likwidacji prowadzonego przez nas sklepu i odsprzedania całego stanu magazynowego. Bardzo atrakcyjne cenowo towary typu: Raspberry, Arduino wraz z modułami, elementy RLC, silniki Pololu, wszelkiej maści stabilizatory, przyciski, przełączniki, diody itp. itd.

  Nie ukrywam, że zależy mi, aby jak najszybciej się tego wszystkiego pozbyć, bo tylko zajmuje nam miejsce. Ceny hurtowe, praktycznie bez naszej marży.

  Przykłady:

  Raspberry Pi 3 model B - 165 zł (dostępne 6 szt.)

  Dotykowy wyświetlacz LCD 7'' do Raspberry - 350 zł (dostępna 1 szt.)

  Arduino Mega 2560 compatible - 40 zł (dostępne 5 szt.)

  Silniki Pololu 30:1 z przedłużoną osią - 60 zł (dostępne 8 szt.)

  Silniki Pololu 50:1 - 60 zł (dostępne 8 szt.)

  Pudełko rezystorów THT zawierające ok. 5000 szt jednej wartości - 30 zł

  Przy zakupie całości stanu magazynowego danego towaru możliwy dodatkowy rabat.

  Zachęcam przejrzeć asortyment na www.0-om.com, ale nie kupować przez system sklepu (teraz podczas wyprzedaży sprzedajemy poza systemem i dostępne ilości towaru mogą się nie zgadzać).

  Proszę o kontakt mailowy: biuro@0-om.com lub telefonicznie: 604 189 720

  Bardzo dobra okazja do wyposażenia sobie warsztatu na prawdę niskim kosztem!

  Pozdrawiam,
  Grzesiek

 4. Drodzy zawodnicy,

  rozpoczął się nowy rok akademicki i jak zawsze w tym czasie rozpoczynamy dla Was przygotowywanie kolejnej edycji zawodów ROBO~motion. Tym razem, w ramach zawodów, zastanawiamy nad zorganizowaniem konferencji naukowej dedykowanej Wam – konstruktorom robotów amatorskich. Często starając się o stypendia na uczelni możecie wpisywać sukcesy w zawodach robotów. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a publikacja referatu lub plakatu na takiej konferencji to nie tylko wykazanie się swoim dorobkiem naukowym ale również możliwość uzyskania dodatkowych punktów do stypendium.

  Chcielibyśmy rozpocząć dyskusję o tym, czy jesteście zainteresowani udziałem w takiej konferencji, która obejmowałaby:

  - Wygłoszenie referatu lub publikację plakatu

  - Opublikowanie artykułu

  Jako że wiele osób brałoby udział w takim wydarzeniu po raz pierwszy, poniżej krótkie wyjaśnienie czym różni się referat od plakatu.

  Referat

  Uczestnik przygotowuje prezentację trwającą ok. 10 minut i wygłasza ją przed wszystkimi uczestnikami konferencji. Po prezentacji słuchacze mają możliwość zadawania pytań związanych z prezentowanym zagadnieniem. Przewidujemy, że czas na pytania oraz odpowiedzi wynosiłby ok. 5 minut.

  Plakat

  Uczestnik przygotowuje plakat (format A0 lub B1), który prezentuje wybrane zagadnienie. Znajdują się na nim najważniejsze rysunki techniczne oraz 2-3 akapity tekstu zawierające najważniejsze informacje. Podczas sesji plakatowej (czas trwania ok. 1 godz.) wszystkie plakaty są wywieszone w jednym pomieszczeniu na tablicach, a ich autorzy stoją przy nich. Pozostali uczestnicy mogą się z nimi zapoznawać i ewentualnie zadawać pytania.

  Artykuł

  Niezależnie, czy uczestnik zdecyduje się na prezentację swojego zagadnienia w formie referatu, czy plakatu ma możliwość przygotować artykuł naukowy na ten sam temat, który zostanie opublikowany w zbiorowej monografii lub czasopiśmie. Wszystkie artykuły będą recenzowane. Jeżeli recenzent będzie miał zastrzeżenia co do treści, to zwraca informację autorowi na temat tego, co należy w nim poprawić. Artykuł niestety wiąże się z dodatkową opłatą, która pokrywa koszty publikacji.

  Tematyka konferencji dotyczyłaby robotyki amatorskiej. Możecie opisywać całe konstrukcje swoich robotów lub skupić się tylko na jednym zastosowanym w nich rozwiązaniu np. interesujący algorytm sterowania.

  Chcielibyśmy zapytać, czy są wśród Was osoby zainteresowane uczestnictwem w takiej konferencji. Koszt udziału razem z publikacją artykułu wynosiłby 100-150zł, bo zakładamy, że znajdziemy sponsorów, którzy dofinansują tą akcję.

  Jeżeli jesteście chętni, to napiszcie, czy chcielibyście, aby była ona zorganizowana w dzień zawodów (sobota) tuż przed ich rozpoczęciem (przed godziną 10) lub po ich zakończeniu (po godzinie 17), czy raczej w następnym dniu (w niedzielę) co wiązałoby się również z kosztami noclegu.

  Pozdrawiamy

  Zespół organizacyjny

  ROBO~motion

 5. Drodzy Zawodnicy,

  Przypominamy o trwającej jedynie do wtorku rejestracji na zawody. Podczas tej edycji imprezy do zgarnięcia m.in.: profesjonalne 5-dniowe szkolenia z programowania robotów przemysłowych, szkolenia STM, zasilacze laboratoryjne, multimetry, bony na zakupy w sklepach z elektroniką, na wydruki 3D i na wykonanie płytek PCB, narzędzia, wyposażenie warsztatowe, Lego Mindstorms, książki i wiele wiele innych. Dla widzów do wygrania widokowy przelot samolotem nad Rzeszowem dla 3 osób!

  Jedną z dodatkowych atrakcji na zawodach będzie możliwość sprawdzenia się w roli pilota szybowca, oczywiście za sterami prawdziwego... symulatora 🙂

  Nie może Was zabraknąć! Oprócz tego wspaniała atmosfera, organizacja na najwyższym poziomie, dobra zabawa i grillowa integracja do późnej nocy po zawodach 🙂

  Zapraszamy!

  www.robomotion.rzeszow.pl

 6. W związku z wątpliwościami jakie pojawiły się co do konkurencji Lego Sumo spieszę wyjaśnić co następuje. W tym roku postanowiliśmy poeksperymentować z tą konkurencją - liczymy na nowe konstrukcje, lżejsze i zwinniejsze, które poradzą sobie na mniejszym ringu. Walki Lego trwały zwykle bardzo długo, ponieważ roboty nie znajdowały się wzajemnie na dużym ringu. Liczymy, że w ten sposób konkurencja będzie bardziej dynamiczna i widowiskowa.

  Wszystkich niezdecydowanych bądź takich, którzy muszą co nieco zmodyfikować swojego robota zachęcamy i zapraszamy do udziału. W tym roku nagrody są tego warte. Zazwyczaj na zawodach uczestnicy spotykają się z tym, że konkurencja ta jest traktowana trochę po macoszemu. Nie tym razem, nie u nas. Możemy zdradzić, że za zajęcie 1 miejsca w Lego Sumo do wygrania będzie zestaw Lego Mindstorms EV3. Do dzieła! 🙂

 7. Drodzy Zawodnicy,

  Pragniemy poinformować, że ruszyła już rejestracja na IV edycję zawodów ROBO~motion. Zachęcamy do rejestracji, tym bardziej, że pula nagród w tym roku jest wyjątkowo duża.

  Rejestracji dokonuje się w Strefie Zawodnika na naszej stronie: www.robomotion.rzeszow.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem: http://robomotion.rzeszow.pl/strefa/

  Podobnie jak w zeszłym roku wspólnie z Forbot.pl organizujemy II Oficjalne Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się po zawodach na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

  Przypomnienie terminów:

  Zawody: 23.04.2016

  Koniec rejestracji: 19.04.2016 godz. 11:00 (gwarantowane otrzymanie koszulki)

  Ostateczny koniec rejestracji: 21.04.2016 do godz. 12:00, ale bez gwarancji otrzymania pamiątkowej koszulki ROBO~motion

  Pozdrawiamy i zapraszamy! 🙂

  Do zobaczenia w Rzeszowie!

 8. Czekaliśmy na pierwsze komentarze, żeby nie było postu pod postem - teraz więc śmiało.

  Wyniki ROBO~motion 2015:

  SUMO

  I Szwagierka (Pracownia robotyki ŻOK)

  II Cep III (Politechnika Białostocka)

  III Husarz Leszek (Politechnika Białostocka)

  Minisumo

  I Piksel (Politechnika Poznańska)

  II Mirror (Politechnika Gdańska)

  III Er cztery (Politechnika Wrocławska)

  Microsumo

  I Venom (AGH Kraków)

  II MicroAtom (Publiczne Gimnazjum w Bolesławiu)

  III MicroProton (Publiczne Gimnazjum w Bolesławiu)

  Nanosumo

  I nMirror (Politechnika Gdańska)

  II Ironmaster (AGH Kraków)

  LEGOsumo

  I Mikrus

  II Zorgon

  III MMrobot

  Line Follower Standard

  I Pika (20,73s) (Politechnika Poznańska)

  II Cookie (23,35s) (Politechnika Warszawska)

  III Dzida (28,42s) (Politechnika Poznańska)

  Line Follower Turbo

  I Thunderstorm (19,18) (AGH Kraków)

  II Atom (29,83) (Publiczne Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narowej w Bolesławiu)

  III Silver (31,03) (Politechnika Gdańska)

  Line Follower Enhanced

  I Spectrum (Politechnika Gdańska)

  II Dzida (Politechnika Poznańska)

  Freestyle

  I Model Maszyny Odlewniczej

  II Makieta LEGO

  III Legus

  Micromouse

  I Aby do Mety © (Politechnika Białostocka)

  II Razor (III LO w Tarnowie)

  Line Follower Drag

  I Er 3 (Politechnika Wrocławska)

  II Ultimate (Politechnika Wrocławska)

  III Silver (Politechnika Gdańska)

  Laureatom gratulujemy.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Zawodnikom za przybycie, Sponsorom za wsparcie bez których zawody nie odbyłyby się na tak wysokim poziomie. Dziękujemy w szczególności firmom: Astor, TME, Motorola Solutions Systems Polska, Balluff, Beckhoff, Reconal, SEP Rzeszów, Jelwek, Semicon, Helion, Gaweł ZPŚ.

  Tym razem zawody zakończyły się I Oficjalnym Afterparty - było wspaniale - dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że i Wam się podobało

  Czekamy na komentarze/opinie o zawodach 🙂

  Do zobaczenia za rok.

 9. Drodzy Zawodnicy,
  Przypominamy o kończącej się rejestracji na zawody. Otwarta będzie jeszcze tylko do jutra (wtorek) do godz. 11:00. Prosimy o rejestrację do tego terminu, gdyż wtedy macie gwarancję otrzymania koszulki.

  W tym roku jeszcze więcej atrakcji i nagród. Pogoda na grilla też zamówiona.

  Zapraszamy do Rzeszowa! 🙂

 10. Są to śruby, które łączą płytę podjazdu/zjazdu z podporami. Są na zero z powierzchnią trasy (nie wystają) i zostaną jeszcze dodatkowo zamaskowane na biało, także bez obaw 🙂

  Przeszkodę w ramach jej testu bez trudu pokonywał robot Pionier:

  https://www.forbot.pl/forum/topics7/line-follower-pionier-vt9954.htm

  także i Wasze roboty powinny sobie bez problemu dać radę 🙂

  Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości czy propozycje to piszcie - na wszystko odpowiemy.

 11. Regulamin jest dostępny (racja, był błąd w linku).

  Koszulki zawsze rozróżniamy na damskie i męskie więc na pewno dostaniesz damską 😉

  [ Dodano: 16-04-2015, 23:07 ]

  Podbijam 🙂

  Na naszej stronie: www.robomotion.rzeszow.pl pojawił się już ramowy harmonogram wydarzenia.

  W konkurencji Line Follower Enhanced pojawi się nowa - chyba niespotykana dotąd przeszkoda:

  Wymiary:

  Długość podjazdu: 125 cm

  Długość zjazdu: 235 cm

  Długość mostka: 60 cm

  Wysokość maksymalna: 23 cm

  Szerokość: 30 cm

  Promienie skrętu: 30 - 35 cm

  I na zachętę jeszcze zdjęcie małej części nagród, które będzie można wygrać na zawodach:

  Przypominam, że podstawowy termin rejestracji upływa 21 kwietnia o godz. 11:00. Zachęcamy również do wzięcia udziału w oficjalnej imprezie integracyjnej (opcja do zaznaczenia podczas procesu rejestracji).

  Jak Wam się podoba nowa przeszkoda? 🙂

  • Lubię! 1
 12. 1. Mój akurat nie posiada enkoderów i działa, ale ich zastosowanie jest oczywiście pożądane i nie ulega wątpliwości, że z nimi działałby dużo lepiej 🙂

  2. Wszelkie wątpliwości rozwieje to: The Balance Filter

  Oryginału na stronie Massachusetts Institute of Technology tego pdfa już nie ma - to jest znaleziona kopia.

  3. Niestety jeszcze nie, wydanie nieco się opóźnia w stosunku do zakładanych planów, ale w razie czego mogę udostępnić troszkę na PW.

  __________

  Komentarz dodany przez: Treker

  Umieść plik w formie załącznika - z góry dzięki 😉

 13. Z wybieraniem nagród przez zawodników będzie zdecydowanie większy kłopot organizacyjny, a to dlatego że:

  1. Jeśli dekoracja jest w trybie ekspresowym, tak jak u nas - max. 10 min po zakończeniu danej konkurencji, to kompletowanie (pakowanie) zestawu nagród w tak krótkim czasie byłoby kłopotliwe. Ma to związek również z tym, że to przedstawiciele Władz Uczelni i Sponsorzy te nagrody wręczają.

  2. Jeśli przykładowo mamy 11 konkurencji, to mamy do nagrodzenia 33 miejsca. Nagrody w różnych konkurencjach są różne mimo, że i tu i tu ktoś zdobył 1 miejsce. Grupujemy nagrody za 1, 2 i 3 miejsca. Teraz wyobraźmy sobie, że dekoracje są natychmiastowe (odwołanie do pkt. 1) i większy wybór w nagrodach mają ci, których konkurencje odbyły się wcześniej. Czy to byłoby do końca sprawiedliwe? Nie wiem, ale nie sądzę.

  3. U nas jest tak, że zwykle przewidujemy 2-3 nagrody na jedno miejsce i każde miejsce ma tak ułożone nagrody, żeby ich łączna wartość była adekwatna do miejsca. Mam tu na myśli to, że suma wartości nagród jeśli wynosi np. 400zł za I miejsce, to za II miejsce już np. 350 zł. Każda poszczególna nagroda ma inną wartość. W przypadku wolnego wyboru, nie da się upilnować tego, aby powyższa zasada była dochowana, co przełoży się na to, że często nagrody byłyby przyznawane niesprawiedliwie. Sprawa druga, jeśli nie najważniejsza - suma wartości nagród przypadających na jednego uczestnika nie może przekroczyć 760zł (tak jest zapisane w ustawie, inaczej to zawodnik byłby zobowiązany do zapłacenia podatku). Jeśli będzie taki wolny obrót nagrodami, to upilnowanie i przeliczanie na bieżąco ich wartości w ciągu 10 min będzie dość skomplikowane.

  Czekamy na kolejne pomysły 🙂

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.