Skocz do zawartości

robert90

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O robert90

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. matrix - ja z kolei nie wyobrażam sobie timera w bascom kwestia przyzwyczajenia do języka. Dobrze że w końcu zabrałeś się za C/C++ i dobrze że właśnie z Symfonią (nie przerazi Cię ten język i na pewno go polubisz dzięki tej książce).
 2. Powiedzmy sobie szczerze: C++ nie różni się znacznie w podstawach od C, jak się nauczysz C++ to praktycznie od razu będziesz umiał programować w samym C (oczywiście jest kilka różnic pomiędzy tymi językami w podstawach). Wykorzystując AVRGCC dostajemy kompilator języka C w standarcie ISO 9899 więc w podstawach mam to samo co C++: funkcje inline (znane z języka C++) dodanie słowa kluczowego restrict możliwość deklaracji zmiennych w dowolnym miejscu w programie (przyjęte z języka C++) kilka nowych wbudowanych typów zmiennych takich jak typ logiczny czy long long int tablice o zmiennej liczbie elementów komentarze w stylu C++ zaczynające się od // i kończące wraz z końcem linii nowe standardowe funkcje oraz pliki nagłówkowe typ bool zawarty w nagłówku stdbool.h Jak mówię, chodzi mi o podstawy, więc np już o technice OOP nic nie mówię.
 3. Symfonia C++ do ręki i czytać. Z tą książką nawet 10-letnie dziecko o zdolnościach humanistycznych zacznie programować.
 4. cześć. ja mam takie pytanie, po co są te 4 diody na matrycy przycisków, bo ogólnie ideę pracy tej klawiatury rozumiem, także kod, ale nie bardzo rozumiem, po co te diody...
 5. Akurat jak to zrobić to się domyśliłem chodzi mi właściwie o typ przewodów, skąd wziąć takie giętkie, kolorowe? Chodzi mi o zastosowanie właśnie w adapterze, ale także w innych celach, gdzie potrzebowałbym przewodu takiego jak skrętka, ale giętkiego.
 6. Witam. A ja mam takie pytanie, bo chciałem sobie zbudować właśnie taką przejściówkę http://www.xyz.isgreat.org/img/art001_przejsciowka.jpg ale kłopot jest z przewodami, użyłbym skrętki, ale nie jest zbyt elastyczna, giętka... Skąd wziąć kable takie jak ze skrętki (wielożyłowe, kolorowe najlepiej) ale giętkie? Próbowałem z kabla LPT, ale te druty są zbyt cieńkie.
×
×
 • Utwórz nowe...