Skocz do zawartości

To.mek

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez To.mek

  1. Cześć, projektuję chwytak na wzór tego rozwiązania: http://www.schunk.com/schunk_files/attachments/EVG_gesamt_EN.pdf w swoim projekcie zdecydowałem się na zasilanie 24VDC, mam jednak problem z wyborem napędu. Potrzebuję do tego przekładni kątowej (dokupowanej osobno lub od razu w zestawie z silnikiem)-czy znacie firmę, która wykonuje takie napędy? Przede wszystkim liczy się masa-im mniejsza, tym lepiej.
  2. Dziękuję za pomoc. Czujnik 8411 to właśnie tensometr. Sygnał, który podaje jest porównywany z zadanym w procesorze (programowo). Czy masz może pomysł, jakim układem byłoby najprościej podawać na Arduino wartość, z którą w danym momencie mają zaciskać się szczęki? Chodzi o możliwość zmiany wartości siły w dowolnym momencie, a nie tylko podczas programowania Arduino.
  3. Cześć, projektuję chwytak mechatroniczny-jego zadaniem jest uchwycenie przedmiotu z zadaną siłą. Stworzyłem poniższy schemat elektryczny i zastanawiam się, czy wszystko z nim w porządku. Czy ktoś mógłby go sprawdzić? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy potencjometr można wykorzystać w tym schemacie do ustawienia siły chwytu? Arduino będzie przetwarzać napięcie na potencjometrze. Czy można to rozwiązać w lepszy sposób? Pozdrawiam i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...